Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Опалення приміщення теплою підлогою з Wavin Ekoplastik

«Тепла підлога» – один з найсучасніших методів обігріву приміщень. З кожним роком підлогове опалення набирає все більшу популярність. Чому? Відповідь – завдяки багатьом перевагам

Розподілення тепла по висоті приміщення відбувається по всій площині, і найтепліше повітря знаходиться у зоні перебування людей. Висота її становить 2-2,5 м. Тому «тепла підлога» – найкомфортніша система опалення.

Застосування «теплої підлоги» дозволяє рівномірно обігрівати простір кімнати, таким чином не даючи з'являтися протягам. Це ще одна перевага, яку має «тепла підлога» у порівнянні зі звичайними обігрівачами та радіаторами. При використанні радіаторної системи опалення найвища температура досягається тільки в місці встановлення опалювального приладу. Як правило, радіатори розташовані біля стіни або біля вікна, а значить, найвища температура розподіляється між стіною та приладом, і далі спрямовується вгору – до стелі. Тому для досягнення у кімнаті температури 22-25°С простір біля радіатора має нагріватись до 30-40°С.

Типи «теплої підлоги»

Системи «теплої підлоги» в залежності від робочого середовища розподіляються на два основних типи – водяні та електричні.

У водяних підлогових системах опалення робочим середовищем є вода. Нагріта в теплогенераторі (котлі), вона надходить у приміщення по трубах та передає тепло по стяжці, а від стяжки – повітрю.

Схема роботи електричної «теплої підлоги» – аналогічна. Лише робоче середовище – електроенергія. Джерело її може бути різним.

Зображення тепла підлога для опалення Вельми виправдано використовувати водяну «теплу підлогу» як основну систему опалення у приміщеннях з великою площею, наприклад, у приватному будинку. Переваги такого виду обігріву – економія. Водяна система дозволяє економити до 60% енергії.

Слід зазначити, що встановлення водяної «теплої підлоги» у багатоквартирних будинках з централізованою системою опалення загрожує серйозними порушеннями в циркуляції теплоносія, через що мешканці з інших квартир можуть залишитися без тепла. Проте, коли квартира обладнана автономною системою опалення, то водяна «тепла підлога» буде працювати відмінно.

При плануванні підлогового водяного опалення дуже важливо спочатку все правильно розрахувати, оскільки хибні рішення можуть призвести до незапланованих витрат. Труби контурів і стяжка після монтажу являють собою монолітну конструкцію, внесення змін у яку вимагає значних часових і грошових внесків. Тому краще відразу все зробити правильно.

Конструкція водяної «теплої підлоги»

Розглянемо послідовність руху гарячої води. Спершу вона нагрівається у теплогенераторі (найчастіше – у газовому конденсаційному котлі або тепловому насосі). Потім по магістральних трубопроводах теплоносій надходить до розподільчого колектора. Для зручності монтажу та точності налаштування рекомендується використовувати колекторні блоки з витратомірами. За допомогою останніх можна точно встановити значення необхідної кількості гарячої води для кожного окремого контуру «теплої підлоги».

Зображення схема підключення теплі підлоги На цьому етапі треба звертати увагу на температурні параметри експлуатації водяного підлогового опалення. Максимальна робоча температура води не повинна перевищувати 55°С. У випадку, коли температура основної системи опалення не перевищує цього значення, можна використовувати схему підключення контурів, наведену на рис. 2. Коли ж з котла виходить вода з температурою, наприклад, 70°С (для радіаторного опалення), то необхідно знизити температуру теплоносія для «теплої підлоги». Це реалізується за допомогою насосно-змішувального вузла. Компанія Ekoplastik має в асортименті два варіанти таких вузлів (за типом триходового клапана) – WUM-A та WUM-D. Вони не відрізняються розмірами, але мають різний температурний режим і пропускну здатність.Зображення підбір клапана для теплої підлоги

У такому вузлі встановлюється насос. Він виконує функцію циркуляції теплоносія в контурі водяної «теплої підлоги». Відмінною рисою змішувальних вузлів Ekoplastik є їх комплектація аварійними термостатами. При перевищенні максимальної температури води такий термостат зупинить циркуляційний насос, щоб запобігти перегріву системи.

Але головним елементом системи водяної «теплої підлоги» є труба, яка перебуває під стяжкою. Товщина бетону над трубою становить 5 см. Контури труб вкладаються на теплоізоляцію, яка спрямовує тепло лише в потрібне приміщення.

Зображення колектор для теплої підлоги

По трубах циркулює теплоносій, який прогріває всю площу підлоги. Труби для водяного підлогового опалення потрібні досить гнучкі та з високою теплопровідністю. У середньому їх діаметр повинен становити від 16 до 20 мм. Віддавати перевагу слід тим, які мають захисний шар EVOH або шар армування з алюмінію.

Для системи водяної «теплої підлоги» зазвичай використовують два типи труб – металополімерні та однорідні труби із зшитого поліетилену.

Металопластикові труби використовуються вже понад 50 років, і переважна більшість змонтованих у той час систем до цього часу успішно експлуатуються. Це на практиці доводить, що термін служби водяної теплої підлоги досягає 50 і більше років.

Труби Ekoplastik PE-RT/AL/PE-RT

Зображення труби для теплої підлоги Тришарова пластикова труба з поліетилену РЕ-RТ армована алюмінієм – PE-RT/AL/PE-RT – підвищеної термостійкості, повністю відповідають європейському стандарту EN ISO 21003 та є ідеальним рішенням для монтажу системи підігріву підлоги. Алюмінієвий шар труби Ekoplastik PE-RT/Al/PE-RT, з’єднаний встик за допомогою лазера, забезпечує прекрасні експлуатаційні якості труби:

  • стабільність;
  • 100% кисневий бар’єр, який відповідає вимогам німецького стандарту DIN4726;
  • мінімальне лінійне теплове розширення.

Оскільки труби PE-RT/Al/PE-RT мають меншу вагу в порівнянні з металевими трубами, вони мають гарну гнучкість і пластичність, легко і швидко монтуються, зберігають задану форму.

Технічна специфікація труб Ekoplastik PE-RT/AL/PE-RTЗображення характеристики труб для теплої підлоги

Труби із зшитого поліетилену Wavin Ekoplastik PE-Хс/EVOH

Зображення труба EVON для водяної теплої підлоги Труби Wavin Ekoplastik PE-Xc/EVOH із зшитого поліетилену ідеально підходять для монтажу системи водяного опалення «тепла підлога» або «тепла стіна». Вони виготовлені на підприємстві в Чехії на сучасних лініях екструзії. Процес зшивання поліетилену відбувається на цьому підприємстві на молекулярному рівні за допомогою пучка електронів. Застосування цих суперсучасних технологій, а також використання високоякісної сировини, забезпечують відмінні експлуатаційні характеристики поліетиленової труби для «теплої підлоги» PE-Xc/EVOH і її стійкість до механічних пошкоджень. Труби PE-Xc/EVOH не тріскаються і не дряпаються при транспортуванні та монтажі, мають меншу вагу в порівнянні з металевими трубами, легко і швидко монтуються, зберігають задану форму. Труба має антидифузійний шар, що перешкоджає проникненню кисню. Кисневий бар'єр EVOH відповідає вимогам німецького стандарту DIN472.

Труби можуть експлуатуватися при робочих температурах теплоносія 70°C, а в короткотривалих режимах – до 90°C, тобто переважно в системах гарячого водопостачання та опалення. Робочий тиск при температурі теплоносія 70°C становить 10 бар, а при температурі 90°C – 8 бар.

Переваги труби WAVIN Ekoplastik PE-Xc/EVOH:

  • висока стійкість до механічних пошкоджень;
  • кисневий бар'єр EVOH;
  • виготовлено з матеріалу з високою і тривалою стійкістю;
  • класифікація відповідно до європейського стандарту EN ISO 15875;
  • ідеальна для підлогового опалення.

Технічна специфікація труб Ekoplastik PE-Xc/EVOHЗображення характеристики труби для водяної теплої підлоги

Економія при використанні водяної «теплої підлоги»

При обігріві житла «теплою підлогою» завдяки рівномірному розподілу теплообміну по всій поверхні створюється відчуття, що температура в приміщенні більш висока, ніж є насправді. Навіть при незначному зниженні – на 1°С, витрата енергії зменшується більше ніж на 6%.

Оскільки підлогове опалення є низькотемпературною системою обігріву, її суміщення з такими теплогенераторами, як теплові насоси та газові конденсаційні котли, підвищує ККД усієї системи.

Зображення регулятора для управління теплою підлогою Для збільшення економії від «теплої підлоги» Wavin Ekoplastik рекомендує використовувати зональне безпровідне регулювання. Така система забезпечує комфортне керування підлоговим опаленням на відстані, легкий монтаж, у кожній кімнаті температуру повітря можна регулювати індивідуально, завдяки чому економія енергії може перевищити 10%.

У комплект системи входить:

  • дистанційний кімнатний регулятор TP 150NW;
  • дистанційний кімнатний регулятор TP 155NW;
  • блок керування АС-116;
  • сенсорний екран АС-100LCD;
  • термоелектричний сервопривід.

За допомогою регулятора TP 150NW можна легко керувати температурою повітря в бажаному приміщенні. Модель TP 155NW відрізняється тим, що має функцію тижневого програмування, пропонуються також програмовані режими, які підтримують задану температуру (комфорт, прохолода, відпустка, свято). Термостат відстежує теплову інерцію об'єкта і регулює тижневий цикл перемикання так, щоб на об'єкті була бажана температура.

Обидва регулятори суміщаються з блоком керування AC-116,а він, у свою чергу, з’єднується із сервоприводами, які розташовуються на зворотній балці колектора.

Wavin Ekoplastik – це світовий лідер у галузі виробів із полімерів, який пропонує комплексний підхід до системи «тепла підлога». Якість та ефективність – головні критерії успіху цієї компанії.

Офіційним імпортером Wavin Ekoplastik в Україні є корпорація «СТАС». Купуючи продукцію у офіційного партнера, Ви можете бути впевнені на 100% у її якості та будете захищені від підробок.

З питань придбання Wavin Ekoplastik в Україні звертайтесь до філій корпорації:
Центральний офіс: м. Дніпро, вул. Курсантська, 3А.
Тел. (056) 787-03-42, (067) 568-22-90;
Київська філія: м. Київ, вул. Деревообробна, 6В.
Тел. (044) 364-32-85, (097) 315-15-44;
Львівська філія: м. Львів,
вул. Городоцька, 355/6.
Тел. (098) 126-56-23

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 5 961


Залишити коментар

Telegram