Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Обирай рішення автономності та незалежності!

Сонячні колектори – екологічний засіб отримувати безкоштовну гарячу воду влітку та потужне джерело підтримки опалювальної системи взимку. Вже доведено, що завдяки геліоколекторам можна за рік економити до 20-40% енергоресурсів та заощаджувати до 70% енергіїу міжсезоння та взимку

Romstal_Головне призначення сонячних колекторів – нагрівання гарячої води і підтримка систем опалення. Геліоколектори мають незаперечні переваги – тривалий термін експлуатації, відсутність потреби в постійному обслуговуванні, надійність та низьку імовірність виходу з ладу. Це автономне та безкоштовне джерело енергії.

Сонячні колектори головним чином застосовуються для приготуванні гарячої води влітку (ГВП та підігрів басейнів тощо) та для підтримки комбінованої системи опалення, чим суттєво скорочуються витрати на оплачувані енергоносії. Окрім того – зниження теплового навантаження на систему опалення взимку значно подовжує її термін служби.

Сучасні колектори поділяються на дві головні групи – пласкі та вакуумні. Обидва види колекторів – високонадійні пристрої, розраховані на термін експлуатації щонайменше 15 років.R_3

Плаский колектор – це пластина абсорберу, що поглинає енергію сонячних променів, виконаний у вигляді єдиної панелі, що має поглинаюче покриття тепла від сонячного випромінення. Абсорбер з’єднаний з трубками теплообмінника та розташований в теплоізольованому корпусі, передня частина якого вкрита спеціальним міцним склом з оптичною спроможністю максимально пропускати сонячне світло. Тепло сонячних променів передається рідині-теплоносію, що циркулює по трубкам, щільно приєднаним до абсорберу, а гарячий теплоносій із теплообмінника поступає до системи ГВП та / або опалення. У якості теплоносія зазвичай використовують розчин пропіленгликолю, що не замерзає та витримує високу температуру, яка значно перевищує температуру закипання води. В умовах України в середньому від 1 кв. м плаского колектору можна отримати до 50 л гарячої води за день з температурою 50°C – 60°C. Пласкі колектори наразі найбільш популярний вид з огляду на їх відносно невелику ціну.

Більш енергоефективний та перспективний вид сонячних панелей - це вакуумні трубчасті колектори.R_1 Даний вид пристроїв – це система поглиначів тепла, що розміщені в скляних вакуумованих трубках. Вакуум тут послуговує в якості теплоізоляції аби зменшити втрати тепла, що було поглинуте тепловим абсорбером. Це більш вартісне рішення порівняно з пласкими колекторами, але воно має переваги. Серед них більший загальний ККД та менша залежність від впливу температури зовнішнього середовища, тобто такі пристрої краще працюють взимку. Окрім того, на відміну від плаского колектору, який треба цілковито замінювати при пошкодженні, у вакуумних модулях можна швидко замінити лише пошкоджену трубку. Вакуумні колектори менше залежні від куту падіння променів на них, їх робота є більш сталою протягом дня та всього року, вони працюють навіть у морози.

R_11Втілити ідею автономності та самодостатності в енергозабезпеченні свого житла можна вже зараз. Замовити колектори та всі супутні компоненти сонячної теплосистеми від провідних виробників та отримати всі необхідні консультації можна через офіс компанії або в нашомуцілодобовомуromstal.ua

"Ромстал Україна"
Тел.: 0 800 501-182
Моб.: 050 414-37-72
Тел.: 044 501-53-53
E-mail: shop@romstal.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 275


Залишити коментар

Telegram