Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Насоси з частотним регулюванням: відмінності та переваги

У зв'язку із зростанням цін на енергоносії все більшу актуальність набувають питання їх ощадливої витрати. Оскільки насосне обладнання – один із істотних споживачів електроенергії, то в цій сфері зазначене питання стоїть досить гостро. Розв'язати цей «Гордіїв вузол» компанія Romstal пропонує шляхом використання обладнання з регулюванням частоти обертання двигуна

Grundfos_ObzorВ системах водо- і теплопостачання необхідність у максимальних об'ємних витратах, за якими підбирається насос, виникає досить нечасто. Тому, якщо він не обладнаний функцією регулювання частоти обертання двигуна, велика кількість енергії витрачається марно. Застосування насосів з перетворювачами частоти може забезпечити до 70% економії електроенергії. Особливо актуально їх застосування в системах циркуляції, що працюють практично постійно.


Принцип дії частотного регулятора заснований на тому, що навантаження двигуна (за рахунок постійної зміни напруги та частоти електричного току) регулюється в залежності від потреби у витраті теплоносія або тиску. Відбувається це плавно, на відміну від традиційного регулювання шляхом «включення/вимикання». Як висновок, це краще для стану техніки. Адже не відбувається високих механічних напружень і стрибків тиску в мережі, так званих гідроударів, немає піків споживання електроенергії при пусках двигуна. Виходячи з цього, насоси та пов'язане з ними обладнання пропрацюють істотно довше: ресурс роботи підвищується мінімум у 1,5 рази. Ще однією перевагою є менша шумність при роботі.

DAB_Obz Застосування частотних перетворювачів дозволяє забезпечити високий рівень автоматизації всіх процесів у системах тепло-і водопостачання. Їх обрання зменшує ризик неправильного підбору насосу вже на стадії проектування, адже вони працюють за більш широкого діапазону робочих характеристик. Насосне обладнання з перетворювачами частоти, в цілому, дає конкурентні переваги компанії, що його експлуатує. В першу чергу, через те, що знижується собівартість виробництва продукції. У комунальному господарстві, крім енергозбереження, ще й підвищується якість послуг з водо- і теплопостачання. Не так часто відбуваються, наприклад, прориви в трубопроводах, оскільки автоматизовані насоси дозволяють уникнути стрибків тиску в мережі. Зменшується відсоток витоків. Тому, в цілому, знижується споживання води чи теплоносія. Одним з головних ефектів застосування обладнання з частотними регуляторами є і зменшення витрат на ліквідацію наслідків аварій. Все це, разом з мінімальними витратами на електроенергію, дозволяє виставляти оптимальні тарифи. У складі рішень з водо- і теплопостачання Romstal пропонує, зокрема, схеми на базі насосів з частотними перетворювачами від європейських виробників, зокрема компанії Grundfos (Данія) та DAB (Італія). Це обладнання характеризується надійністю, якістю і, як показує практика, капітальні вкладення окупаються вже в перші роки експлуатації. Фахівці компанії Romstal завжди готові підібрати необхідне клієнтові енергоефективне насосне обладнання. Особливо вигідні умови співпраці ми пропонуємо професійним монтажникам та постачальникам.

З питань співробітництва звертайтеся:
+38 (050) 4143772
shop@romstal.ua
romstal.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 6 404


Залишити коментар

Telegram