Агресія Російської Федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні виданням у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію з світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


DONATE

Виставка Кул Кліма 2024

Революція в промисловому опаленні

За даними BNEF (Bloomberg New Energy Finance) на промислове тепло наразі припадає 29% світового виробництва енергії

Сьогодні технологічне тепло в промисловості становить майже третину світового попиту на кінцеву енергію, і, як очікується, такий попит зростатиме до 2050 року. У загальному промисловому споживанні енергії технологічне тепло становить переважну більшість у більшості галузей промисловості (близько 80%), тоді як решта використовується для електричних процесів (наприклад, охолодження двигунів) та нетехнологічних операцій (включно з освітленням).

Зображення інвестиції у відновлювані джерела тепла для промисловості Рис. Розрахункові загальні інвестиції у відновлювані джерела тепла для промисловості до 2050 року

Технологічне тепло відноситься до енергії як частини теплових виробничих процесів, включаючи перетворення матеріалів і хімічних процесів, використовується для виробництва багатьох споживчих товарів: папір, хімічні речовини, продукти харчування та напої тощо. Наразі для виробництва технологічного тепла промислові об’єкти переважно покладаються на викопне паливо. Вугілля зараз є домінуючим паливом для промислового тепла, що становить понад третину всієї енергії, що постачається на технологічне тепло. Вугілля, газ та нафта становлять 75% від загального обсягу палива, що постачається для технологічного тепла, але ця частка варіюється в різних галузях промисловості і країнах.

Зараз менше 10% глобального технологічного тепла виробляється безпосередньо з відновлюваних джерел, насамперед з біомаси та відходів, які зосереджені в певних регіонах і галузях промисловості.

На країни G-20 припадає майже 80% використання палива в промисловості. Наразі в цих країнах розгорнута програма збільшення частки ВДЕ у генерації технологічного тепла. У багатьох галузях споживання енергії у вигляді тепла є більшим за використання електроенергії. Переходу сприятиме енергоефективність та економіка розширеного використання вторинних ресурсів.

Для підтримки відновлюваного тепла в усіх промислових процесах до 2050 року необхідно буде вкласти близько 3,7 трильйона доларів. Саме електрифікація виробництва тепла відіграватиме ключову роль, і більше половини всіх інвестицій, необхідних до 2050 р., припаде на цю технологію, див. рис.

Джерело: BNEF

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі AW-Therm та корисні відео на Youtube-каналі. Долучайтесь!

Переглянуто: 2 597

Вас може зацікавити:



Залишити коментар

Telegram