У багатьох сферах людської діяльності існують свої оригінальні рішення. Завдяки створенню інновацій в технології поверхневого опалення та охолодження різної поверхні, провідне місце належить німецькій компанії Multibeton
Першу систему водяної «теплої підлоги» підприємство почало реалізовувати на ринку у 1967 році. Її створенню передували дослідження та експерименти, проведені в співдружності з вченими Кельнського політехнічного інституту. Результатом стало отримання низки німецьких і міжнародних патентів.
Переваги технології «теплої підлоги» вже мали можливість оцінити понад мільйон клієнтів та компанії в усьому світі, в тому числі і в Україні. Multibeton має свої представництва і дочірні підприємства більш ніж в 35 державах світу. У той же час, основне виробництво незмінно перебуває в Німеччині у м. Тройсдорф.
Оригінальні технології для водяної «теплої підлоги» та охолодженя
Зокрема, був створений оригінальний сополімер поліпропілену PRC (Polypropylene Random Copolymer) з термостабілізуючими добавками. Він виготовлений шляхом додавання в структуру сполуки молекули етилену, що покращує механічні властивості (в'язкість, еластичність, високотемпературну міцність). Унікальну сировину для виробництва компанії Multibeton постачає концерн BASF, провідний в галузі хімічної промисловості.
Основа системи обігріву підлоги Multibeton – це оригінальна труба рожевого кольору - МВ-Euro, яка випускається у трьох діаметрах 12 × 2,2 мм, 17 × 2,2 мм і 22 × 2,4 мм . Мінімальний радіус вигину – 10 см.
Для захисту від проникнення повітря в трубах МВ-Euro використовується шар алюмінієвої фольги товщиною 0,25 мм, зі спеціальним нанесенням і покриттям, яке було розроблене компанією Multibeton.
Труби характеризуються тепловою універсальністю – їх можна використовувати при температурах від мінус 20°С (для зовнішніх поверхонь, з використанням антифризу) до + 95°С (на певний час можливо підвищення до +150°С). За результатами лабораторних досліджень визначено, що стійкість на розрив при температурі +85°C становить 48 бар.
До запатентованих винаходів додається затискне кріплення на шині з оцинкованої сталі. Воно міцно фіксує трубу, забезпечує додаткове армування стяжки, а також дозволяє використовувати недорогий стандартний утеплювач, наприклад, пінополістирол. При такому застосуванні зникає необхідність в якірних скобах.
Крім того, однією з найважливіших розробок є методика «гарячого» укладання труб. Під час монтажу даної технології, труби заповнені рідиною з температурою від 60 до 70°С та знаходиться під тиском. Це дає «теплій підлозі» незаперечну перевагу у вигляді високої якості інсталяції, відсутності протікань, міцності, надійності та стабільності конструкції. Завдяки таким інноваціям прискорюється і весь процес монтажу.
Основою економічності використання системи Multibeton став принцип так званої теплової модуляції, розроблений на базі фундаментальних досліджень доктора наук А. Коллмара.
Розрахунок та підбір компонентів «теплої підлоги» водяної здійснюється за допомогою власного програмного забезпечення Multiplaner. В його основу закладено план монтажу, за допомогою якого фахівець може наочно продемонструвати замовнику всі переваги при експлуатації такої системи.
Особливі способи модульного укладання труб сприяють підвищенню ефективності винаходу компанії Multibeton. «Тепла підлога» даної компанії буде комфортною в користуванні будь-якими споживачами,, та, завдяки максимально низькими температурам теплоносія дозволить суттєво економити на енергоносіях в помешканні. Як наслідок цього, споживач отримує тривалий термін експлуатації системи Multibeton без нарікань і несправностей.
Приклади з застосування труби Multibeton
Як ілюстрацію довговічної успішної експлуатації можна привести технологію «теплої підлоги» в дитячому садку Kinderreich у м. Зігбург (Німеччина). Систему поверхневого опалення облаштували при зведенні будівлі в 1975 році. При проведенні капітального ремонту закладу в 2013 році, обладнання дослідили на предмет подальшої експлуатації. Для цього був витягнутий і перевірений на міцність при високих значеннях тиску і температури фрагмент труби. Лабораторні випробування засвідчили, що система цілком придатна для подальшого використання. Таким чином, труба з успіхом витримала 38 років (!) експлуатації.
Трохи менше, починаючи з 1978-го і до проведення реконструкції в 2008-му роках, пропрацювала водяна «тепла підлога» виробництва Multibeton у гуртожитку в м. Блаубойрен. Подібних прикладів є досить багато.
В даний час поверхневе опалення та охолодження компанії Multibeton встановлюються в різноманітних житлових і громадських будівлях. Предметом гордості виробника є втілені в життя проекти облаштування обігріву в низці храмів Великобританії (Кентерберійський і Честерський собори). Крім того, обладнання використовується в будівлях такої широко відомої структури, як Європейський суд з прав людини (м. Страсбург, Франція), а також в багатьох культурних, технічних та спортивних центрах. Це і великі стадіони, музеї, філармонії, вокзали та аеропорти.
Сертифікати та гарантії на систему водяної «теплої підлоги» та охолодженя
Виробництво і продукція компанії сертифіковані в міжнародних інстанціях ЄС (по основним вимогам директив), ISO, DIN, EN, а також відповідають стандартам TÜV, СSTBat і іншим. Крім того,труби регулярно проходять додаткове стрес-тестування в лабораторіях за завищеними вимогами, в екстремальних умовах.
Застосування якісної сировини і матеріалів, високотехнологічне виробництво і контроль якості дозволяють надати гарантію в 50 років.
Multibeton надає всі компоненти поверхневого опалення та охолодження «з одних рук», включаючи колектори та системи керування. Крім того, обладнання виробника активно використовується в Європі для систем сніготанення на відкритих майданчиках.
З усіх питань співробітництва можна звертатися за вказаними нижче контактами офіційного ексклюзивного представника і дистриб'ютора продукції Multibeton в Україні та країнах Балтії, до компанії «АМП Стиль».
«АМП Стиль»
м. Київ, вул. Є. Сверстюка 23, оф. 1111,
Тел.: (050)311 50 75
Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok. Долучайтесь!
Переглянуто: 4 259