Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Мультизональна VRF-система п’ятого покоління – Mitsubishi Heavy cерії КХZ

Мультизональні VRF-системи Mitsubishi Heavy Industries вже більше 20 років забезпечують комфорт користувачів на всій території України. Компанія Mitsubishi HeavyIndustries, Ltd з 2019 року пропонує VRF-системи серії КХZ – системи п’ятого покоління, що відрізняються істотним приростом показників енергозбереження та розширенням функцій комфорту

Нова серія мультизональних систем КХZ була створена для підвищення економічності та комфорту. Наприклад, спеціально розроблена інженерами Mitsubishi Heavy Ind. нова функція системи керування VTCC для VRF-систем Mitsubishi H.I спрямована для досягнення економії електроенергії в умовах часткового навантаження при роботі як на охолодження, так і на обігрів, забезпечує в кожному режимі роботи додаткове зниження витрат електроенергії до 34%.

Енергозбереження завдяки виявленню руху людини

Датчик руху виявляє активність людини і змінює температуру відповідно її діям в приміщенні. Можливі наступні сценарії роботи обладнання (рис. 1):

Power Control (контроль потужності). Датчик руху виявляє активність людини. Контроль енергозбереження досягається зміною заданої температури відповідно до виявленого обсягу активності.

Зображення енероефективність у приміщення Рис. 1. Енергозбереження відповідно активності людей в приміщенні

Stand by (очікування). Кондиціонер перейде в режим очікування, якщо в приміщенні нікого немає. Коли пристрій виявить активність, то автоматично перейде в режим роботи, встановлений користувачем.

Auto Off (автоматичне вимкнення). Кондиціонер відключиться, якщо в приміщенні протягом 12 годин не виявлено активності людини.

Підвищений комфорт для користувачів

В системах KXZ впроваджена нова функція MODE RULE, яка спрямована на підвищення комфорту користувачів. Дана функція (за обраним правилом) за вдосконаленим алгоритмом дозволяє користувачу вибрати один з 4 можливих сценаріїв роботи внутрішніх блоків за пріоритетом:

  1. За першим ввімкненим блоком. Система обирає режим своєї роботи (обігрів або охолодження) в залежності від того, який встановлений на внутрішньому блоці, який ввімкнули першим.
  2. За останнім ввімкненим блоком. Система автоматично перемикається у той режим роботи (обігрів або охолодження), який був встановлений на внутрішньому блоці, що ввімкнули останнім. У разі, якщо система змінить режим роботи, скажімо, на «Обігрів», то всі внутрішні блоки, що працюють в режимі охолодження, автоматично перейдуть в FAN (вентиляція).
  3. Пріоритет більшості. Система автоматично обирає режим роботи (обігрів або охолодження) в залежності від того, який режим роботи запитують внутрішні блоки з найбільшим сумарним індексом потужності.
  4. За основним блоком. Система автоматично обирає режим роботи (обігрів або охолодження) в залежності від режиму, встановленого на основному блоці, який задає в системі користувач. Це може бути блок залу прийому відвідувачів, блок кабінету керівника або будь-якого іншого приміщення.

Контролер HMU-KIT

Для підключення теплообмінників із замкнутим контуром «фреон-вода» до систем KXZ застосовується контролер HMU-KIT (рис.2).

Зображення спеціалізований комплект-контролер HMU-KIT мультизональної VRF-системи серії КХZ Рис. 2. Спеціалізований комплект-контролер HMU-KIT для теплообмінників із замкнутим контуром

Підключення до будь-яких інших систем з розімкненим контуром (наприклад, до ГВП) має здійснюватися через вторинний теплообмінник. Основні особливості:

  • можливість підключення гідромодуля (нагрівання / охолодження води) номінальною потужністю 14 і 28 кВт до мультизональних систем серій KXZ і KXZX;
  • підігрів води до 55°С та охолодження до 5°С, подальше використання в таких системах опалення як «тепла підлога», фанкойли або для попереднього підігріву ГВП;
  • постійний контроль цільової температури води;
  • захист від заморозки пластинчастого теплообмінника;
  • керування циркуляційним насосом (ввімкнення / вимкнення);
  • можливість використання спільно з внутрішніми блоками серії KXZ.

Захист від протягу

Компанія Mitsubishi H.I. розробила особливу конструкцію панелей для касетних блоків (FDT, FDTC), яка захищає користувача від протягів, усуваючи до мінімуму можливість застудитися, а також створює неперевершений комфорт для кожної присутньої в приміщенні людини. Ця панель може бути використана замість стандартної панелі касетного блоку і дозволяє більш гнучко керувати напрямком повітряного потоку. У будь-якому режимі роботи панель дозволяє не тільки індивідуально керувати кожною з 4-х жалюзі, але має 4 додаткових заслінки системи запобігання протягу з окремим керуванням. Змінюючи положення жалюзі і додаткових заслінок, користувач здатний зробити оригінальний і винятково точний сценарій розподілу повітря, щоб створити комфортні умови для кожного, хто перебуває в приміщенні, та виключити пряме попадання холодного повітря на людей (рис. 3).

Зображення керування потоками повітря мультизональної VRF-системи серії КХZ Рис. 3. Особливе керування потоком повітря, що виключає протяги

Комплексне рішення AIRZONE

Зональна система кондиціювання типу Plug & Play AIRZONE являє собою систему заслінок з сервоприводами, кожна з яких має індивідуальне керування та забезпечує необхідну витрату повітря в залежності від температури в приміщенні. Використання AIRZONE підвищує комфорт перебування в приміщенні (рис. 4).

Зображення система кондиціювання AIRZONE Рис. 4. Зональна система кондиціювання AIRZONE

Дана опція спеціально сконструйована і адаптована під канальні блоки Mitsubishi H.I. серій FDUM і FDU (крім моделей FDU 224 / 280) і має кілька типорозмірів рами. Кількість заслінок варіюється від 2 до 8 штук, а їх діаметр може бути 150 і 200 мм. Конструкція зроблена по типу «все в одному» – містить механічні та електричні компоненти для регулювання витрати повітря, а також блок керування.

Адаптація для автоматичного проектування BIM

Для всього обладнання VRF-систем Mitsubishi H.I. доступні високоякісні математичні моделі для інформаційного моделювання будівель (BIM) (рис. 5) для роботи в програмах Revit, 3D Cad, IFC (IFC забезпечує рішення щодо сумісності між різними програмними додатками. Формат встановлює міжнародні стандарти щодо імпорту та експорту будівельних об’єктів та їх властивостей). За допомогою програми підбору E-solution можна легко і швидко підібрати оптимальні поєднання внутрішніх і зовнішніх блоків, фреонопроводів і елементів керування. Програма розроблена для проектування як двотрубних, так і трьохтрубних VRF-систем. Програма дозволяє генерувати електричні схеми та технічні креслення, які можуть бути експортовані в AutoCAD або збережені в форматі PDF, а також виведені на друк.

Зображення Модулі для BIM-проектування мультизональної системи Рис. 5. Модулі для BIM-проектування

З повним переліком обладнання та його особливостями можна ознайомитись на сайті компанії «Сан-Айс» – офіційного дистриб’ютора кліматичної техніки Mitsubishi H.I. в Україні.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 067


Залишити коментар

Telegram