Як легко своїми руками зробити систему зрошення в домогосподарстві? За допомогою труби, крапельниць та розбризкувачів різних видів можна забезпечити полив великої території. Для цього потрібно лише схематично зобразити систему зрошування на папері та перенести її на реальне господарство
Крапельний полив дозволяє рівномірно розподіляти воду і постачати її безпосередньо до рослини малими порціями на поверхню ґрунту, або в прикореневу зону рослин. Разом з очищеною водою крапельний полив дозволяє постачати добрива та поживні речовини до рослини. Також це допомагає постійно підтримувати вологість ґрунту в межах норми. Такий спосіб зрошення все частіше зустрічається в індивідуальних фермерських господарствах та присадибних ділянках.
Відео. Як зробити крапельний полив своїми руками
Для того, щоб зробити зрошувальну систему власноруч, потрібно влучно підібрати розбризкувач та під'єднати його до труби. ТОВ «СП УДТ» та «мережа сантехмаркетів «Інсталятор» пропонує поліетиленові труби та багато видів автоматичних розбризкувачів і крапельниць в залежності від способів поливу рослин – Senkron та SAB.
В залежності від продуктивності крапельниці бувають трьох видів: від 70 до 120 літрів на годину. Є крапельниці, через які поступово надходить вода в прикореневу зону рослини. Існують крапельниці у вигляді розбризкувачів на поверхню ґрунту. Вони також бувають різних видів. До прикладу, розбризкувач жовтого кольору створює імітацію дощу, а зеленого кольору – розбризкує воду з завихренням на 180 градусів. Розбризкувачі ж червоного кольору бувають 3-х видів з різним кутом розбризкування: 90, 180, 360 градусів. Діаметр покриття поверхні землі при цьому становить 1,5 м.
Також існують автоматичні розбризкувачі, які розбризкують воду на 360 градусів. При цьому діаметр покриття поверхні землі складає 5-9 м в залежності від тиску. Розбризкувач бірюзового кольору за напрямком створює струмінь води конусом вгору, а білий – широким конусом вгору. Автоматичні розбризкувачі зеленого та жовтого кольору розбризкують воду на нижньому рівні, плоскими струменями паралельно землі. При такому способі розбризкування можна задіяти площу землі, на якій відстань між трубами буде складати мінімум 10 метрів. Також, в залежності від виду рослин, які потребують поливу, використовуються різноманітні форсунки.
Для постачання води використовується труба, яка не містить емітеру. Це поліетиленова труба без жодних отворів для поливу. Така труба дозволяє легко зробити в ній безліч отворів дироколом для безпосереднього розбризкування, або за потреби підлаштувати під певний розбризкувач чи крапельницю.
Отож, як саме можна змонтувати систему поливу самостійно? Спочатку потрібно виміряти площу господарства, врахувати діаметр охоплення поверхні землі кожним розбризкувачем. Схематично зобразити систему зрошення на папері, щоб легко було монтувати її згодом. Також слід врахувати, які рослини будуть зрошуватися та відстань між ними перенести на трубу. На поліетиленовій трубі отвори робляться за допомогою дироколу. Це процес створення так званої труби «без емітеру». В отвори вставляються крапельниці в залежності від типу розбризкування. Але Ви можете укомплектувати систему поливу з трубою, яка вже має підготовлені отвори! Вони розташовані на різній відстані, для того щоб підлаштуватись під кожну рослину індивідуально. В будь-якому разі Вам вдасться задовільнити потреби урожаю у воді та зберегти Ваш час, адже з ТОВ «СП УДТ» та «мережею сантехмаркетів «Інсталятор» Ви виграєте завжди!
Співробітники сантехмаркетів «Інсталятор» з задоволенням допоможуть Вам у підборі розбризкувачів та крапельниць для поливу. www.santehnika.com.ua
Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok. Долучайтесь!
Переглянуто: 4 314
Крапельний полив - це ж не тільки труби та форсунки. Чи є спеціальні насоси та регулюючі пристрої, які, наприклад, можуть здійснювати дозований полив із ємності із зібраною дощовою водою, а не з водопроводу?
У сусіда ємкість 1м.куб на висоті з двох метрів. Труба без форсунок, самотечією. Отвори робив сам, де йому потрібно. Якщо з форсунки, то треба помпа на підкачку, можна по типу опалювальних.
Крапельний полив - це ж не тільки труби та форсунки. Чи є спеціальні насоси та регулюючі пристрої, які, наприклад, можуть здійснювати дозований полив із ємності із зібраною дощовою водою, а не з водопроводу?
Подивіться відповідь на це ж Ваше питання за минулий рік;)