Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Секрети конденсаційних котлів для опалення будинку

В останні роки у людей з'явилася можливість сучасним способом облаштувати опалення і водопостачання будинку, встановивши газовий конденсаційний котел

Зображення конденсаційний котел для опалення Конденсаційний котел купують як при заміні старих газових котлів, так і для новобудов. Перспективи при встановленні конденсаційного котла величезні. Його використання дозволяє зробити опалення і гаряче водопостачання комфортним та економним. Але замість бажаного комфорту на практиці нерідко виходить зворотна ситуація: приміщення прогрівається недостатньо або, навпаки, у будинку дуже жарко, гарячої води не вистачає, а рахунки за газ приходять астрономічні. І завжди в будь-яких проблемах користувачі, в першу чергу, звинувачують котел, що в багатьох випадках несправедливо.

Неправильне встановлення котла та підготовка системи опалення є найбільш розповсюдженою проблемою, через що конденсаційний котел працює погано або швидко виходить з ладу. Всі роботи повинні виконувати фахівці відповідних компанії, які мають ліцензію на роботи з газовим обладнанням. При першому пуску котла спеціалісти компанії повинні перевірити всі нюанси, пов'язані з правильністю монтажу і надалі нести відповідальність за працездатність котла. Споживач повинен усвідомлювати, що економити на цьому не можна.

Перед підключенням котла до системи опалення необхідно ретельно промити всі труби котла та системи опалення для видалення можливих сторонніх часток. Це важливо не тільки в старих системах, які вже пропрацювали декілька років, але й при монтажі абсолютно нової системи. Справа в тому, що нові опалювальні прилади та труби містять в собі технологічні залишки виробничого процесу. Саме тому рекомендується промивати всю систему після закінчення монтажних робіт.

Також слід забезпечити конденсаційний котел правильно підключеним електропостачанням. Напруга мережі має бути 220 В, 50 Гц, наявність заземлення, обов’язкове забезпечення відповідності фази і нуля. Заземлення повинно бути виконано за всіма нормами. Якщо на ньому «висить» якийсь потенціал, що часто буває, з цим треба боротися. Зазвичай буває, що потенціал приходить по газовій трубі. Тоді котел необхідно підключати через діелектричний перехідник. Конденсаційні котли BAXI стійко працюють в діапазоні від 170 до 250 В. Сама характеристика електрики в мережі − синусоїда − повинна бути без перешкод.

Правильний підбір потужності конденсаційного котла є основою ефективного опалення. Правильним підходом буде зробити повний теплотехнічний розрахунок всіх огороджувальних конструкцій, стін, вікон, стель, підвальних перекриттів. Найбільш часто зустрічається помилка − неправильний підбір діаметрів труб і циркуляційного насоса. Нерідко помиляються в тепловому розрахунку або виборі опалювального приладу. Так, не всі знають, що якщо взяти номінальну потужність опалювального приладу (зазначена в каталогах виробника), то передбачається підключення приладу за оптимальною схемою, де гаряча вода буде зверху, а холодна − знизу. На жаль, коли кімната в будинку не прогрівається, споживачі, в першу чергу, звинувачують у цьому котел, і тільки в останню чергу − опалювальний прилад. Необхідно розуміти, що справа не в котлі − він дає тепла з надлишком, а через гідравлічні проблеми і неправильно підібрані радіатори, тому тепло не може передаватись до приміщення, в результаті − приміщення залишається холодним.

Економічний котел − це конденсаційний котел, оснащений погодозалежною автоматикою і програмованим кімнатним термостатом. Тоді роботу приладу можна налаштовувати в добовому, тижневому режимі − ця автоматизація забезпечує до 30% економії газу за сезон, а це сотні кубометрів газу за опалювальний сезон. Конденсаційні котли підвищеної комфортності BAXI, наприклад, Luna Platinum або NUVOLA Platinum вже оснащені виносним пультом керування із вбудованим датчиком кімнатної температури і програмуванням. Вбудований датчик кімнатної температури набагато ефективніший: він фіксує динаміку нагріву та охолодження приміщення в часі. Все це разом з погодозалежним датчиком створює максимальну ефективність та економічність котла.

Представництво BAXI S.p.A. в Україні

01032, м. Київ, вул. Саксаганського, 121, оф. 4
Тел./факс: +38 044 235-96-59
Е-mail: BAXI@email.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 990


2 коментаря

  • Давно работаем с оборудованием Baxi. Пожалуй лучшее что есть на рынке по соотношению цена- качество! Советую

5
5
5
Залишити коментар

Telegram