Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Конденсаційні котли BAXI – завжди на піку ефективності

Котли, які працюють за принципом конденсації водяної пари, що утворюється при згорянні вуглеводнів, називають конденсаційними котлами. На сьогодні це одна з найбільш інноваційних та перспективних технологій у виробництві тепла. З кожним роком на українському ринку опалювального обладнання конденсаційна техніка займає все більш упевнені позиції

Зображення побутовий настінний кондесаційний газовий котел Але для того, щоб конденсаційний котел працював максимально ефективно, необхідно, щоб він був правильно налаштований. Для цього у сервісного спеціаліста повинен бути спеціальний прилад – газоаналізатор. Нажаль, окрім того, що цей прилад досить дорогий і не всі сервісні спеціалісти його можуть собі дозволити, газоаналізатор потребує регулярного обслуговування для збереження точності вимірювання.

З метою спрощення процедури налаштування котла в лінійках моделей BAXI DUO-TEC та PLATINUM була запроваджена система GAC (ГАС газова адаптивна система), яка складається з електроніки керування та електронного газового клапана. Ця система дозволяє автоматично керувати процесом згоряння. Принцип роботи газової адаптивної системи (GAC) полягає в підтримці правильного коефіцієнта співвідношення газу і повітря в суміші та правильного значення CO2 (± 0,3%) та CO навіть без датчика CO. У котлах з такою системою немає ризику неправильного налаштування газового клапана. На клапані немає елементів налаштування.

Газова адаптивна система забезпечує правильне згоряння газу шляхом вимірювання сигналу полум'я (імпеданс) і порівняння його з опорним сигналом полум'я. На основі опорного сигналу полум'я побудована крива залежності обертів вентилятора/сигнал, яка є частиною програмного забезпечення плати котла.

Якщо виміряний сигнал полум'я не відповідає опорному, електронний газовий клапан автоматично підлаштовується до тих пір, поки імпеданс полум'я не стане правильним. Сигнал полум'я свідчить про правильність згоряння газу, хоча система НЕ визначає правильність згоряння газу безпосередньо, з використанням газоаналізатора.

Зображення налаштування кондесаційного газового котла Baxi Система постійно вимірює рівень сигналу під час роботи котла та підлаштовує витрату газу для отримання правильного сигналу і правильного значення СО. Електронний газовий клапан має модулятор, який в залежності від сигналу полум'я регулює співвідношення газ/повітря. Якщо система не в змозі забезпечити правильний сигнал полум'я, то котел блокується.

Отже основні переваги системи BAXI GAC для монтажних і сервісних організацій:

 • мінімум налаштувань або відсутність необхідності налаштувань котла при першому пуску, скорочення часу монтажу;
 • зниження вимог до кваліфікації персоналу;
 • котел автоматично адаптується до типу газу, що дозволяє відмовитися від необхідності тримати окремі запчастини для природного та зрідженого газу.

Для користувача:

 • котел автоматично підлаштовується під мінливі умови експлуатації для максимальної ефективності;
 • зменшується споживання газу та підвищується рівень безпеки роботи котла за рахунок постійного контролю CO/CO2;
 • зменшення викидів шкідливих речовин в атмосферу.

Котельне обладнання BAXI зігріє ваш дім і зробить його комфортним і сучасним.

Представництво BAXI S.p.A. в Україні

01032, м. Київ, вул. Саксаганського, 121, оф. 4
Тел./факс: +38 044 235-96-59
Е-mail: BAXI@email.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 642


3 коментаря

 • Вспоминается тезис: "Даже кухарка может управлять государством!"

 • Чому капає конденсат з труби конденсаційного котла?

 • Сама назва "конденсаційний котел" говорить про те, що в процесі роботи в камері згоряння котла утворюється конденсат з води, яка знаходиться в димових газах. При певних умовах вода в димових газах може конденсуватися і в димовій трубі.

  Необхідно, щоб нахил димової труби був в сторону котла, тоді конденсат біде стікати в котел і через спеціально передбачену систему патрубків зливатися в каналізацію.

4
5
4
Залишити коментар

Telegram