Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Конденсаційні котли BAXI: економічність компенсує ціну

Завдяки своїм конструктивним особливостям і принципу роботи конденсаційні котли набагато ефективніше і економічніше використовують паливо, чим традиційні газові котли. Не дивлячись на те, що ціна конденсаційного обладнання поки ще висока, споживачі все частіше роблять вибір на його користь. І це не дивно - ККД котла досягає 110%, а економія газу доходить до 35%. Однозначно, за конденсаційною технікою - майбутнє

Конденсаційний котел Baxi Вартість палива в Україні значно зросла, тому енергозберігаючі технології впевнено набирають популярність. Приходить час, коли споживач розуміє, що для того, щоб отримувати комфортне тепло і при цьому зменшити витрати на паливо необхідно робити заміну існуючого звичайного котла на конденсаційну техніку.

Звичайний котел, який працює на природному газі, використовує тільки частину енергії, яку отримує при згорянні палива. Відпрацьовані гази, які мають високу температуру і високий потенціал, через димохід видаляються в атмосферу віддаючи невикористане тепло навколишньому середовищу. Конденсаційний котел більш ефективно задію теплові ресурси, які виділяються не тільки при згорянні газу, але і при конденсації парів води, які містяться у димових газах. Пар води проходячи крізь теплообмінник конденсаційного котла, охолоджуючись, перетворюються в рідину, так званий конденсат. При цьому вивільнюється деяка кількість теплоти, яка поступає у систему опалення.

Звичайний газовий котел використовує нижчу теплоту згоряння, тоді як конденсаційний котел - вищу, яка складається з теплоти згоряння палива і теплоти конденсації. В цьому і складається більш ефективне використання природного газу і економічність, а також збільшені показники ККД. Конденсаційні котли чудово підходять як для систем радіаторного опалення і гарячого водопостачання, так і для підлогового опалення.

Також конденсаційні котли мають досить широкий діапазон модуляції потужності пальника (до 1:10), що дозволяє працювати котлу в найбільш оптимальному режиму як з точки зору економії палива, так і з точки зору довговічності деталей котла та вузлів пальника.

BaxiЄ багато думок стосовно економічної вигоди від заміни звичайного котла на конденсаційний у вітчизняних умовах. Звичайно, конденсаційний котел має більш складну конструкцію, в ньому використовуються більш дорогі матеріали та більш досконалу електроніку, що спричинює відчутну різницю у ціні у порівнянні із звичайним котлом. Разом з тим донедавна для споживачів в Україні ціна на газ була значно нижче, чим для жителів європейських держав. Тому вважалося, що окупатися конденсаційні котли в наших умовах будуть не менше десяти років. Насправді це не відповідає дійсності. По-перше, ціна на газ, за останній час, суттєво зараз зросла. По-друге, в залежності від потужності котла та додаткової комплектації обладнання суттєва економія може бути досягнута вже через 1-2 роки, а то і раніше.

Конденсаційний котел показує свої найкращі характеристики при низьких температурах на подачі/повернення, тому часто споживач вважає, що котел, встановлений в кліматичних зонах з низькою температурою і радіаторною (високотемпературною) системою опалення не буде сприяти економії. На практиці отримуємо зовсім інші результати. Адже розрахунок максимальної потужності котла виконується по самій низькій середній температурі даної місцевості, яка тримається, в основному, не більше 1-3 тижнів на рік. Тобто котел працює на максимальній потужності 1-3 тижня у рік, а решту часу працює на пониженій потужності з меншою температурою на подачі/поверненні, що сприяє економі палива. У звичайного котла, все навпаки, адже його максимальний ККД буде при максимальній потужності, тобто більшість сезону опалення звичайний котел працює з не найкращим показниками економічності.

Таким чином замінюючи звичайний котел на конденсаційний ви робите вибір на користь інновацій, економічності і більшого строку служби.

Представництво BAXI S.p.A. в Україні

01032, м. Київ, вул. Саксаганського 121, оф. 4
тел./факс: +38 044 235-96-59
BAXI@email.ua
www.baxi.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 6 325


2 коментаря

  • Як зменшити продуктивність насоса у котлі Baxi, чи взагалі це можливо?

  • Зменшити продуктивність насосу у котлі BAXI можливо, якщо це передбачено конструкцією моделі.

    В деяких моделях (Luna 3 Comfort HT) встановлено тришвидксні насоси з перемикачем на самому насосі.

    В моделях з двошвидкісним насосом (Luna Duo-tec) можна виставити макс. чи мін. швидкість в налаштуваннях котла.

    В моделях з одношвидкісним насосом (Duo-tec Compact) швидкість не регулюється.

5
5
5
Залишити коментар

Telegram