Мерч AW-Therm інтернет магазин

Компоненти «теплої підлоги» від Oventrop

Поверхневе опалення або більш відома назва «тепла підлога» – це вже добре знайома система обігріву будинку, яка знайшла своїх споживачів. А з масовою появою альтернативних джерел тепла, які забезпечують низьку температуру теплопостачання, поверхневе опалення стає основним та навіть домінуючим на ринку опалювальної техніки і давно є еталоном енергоефективного рішення

Розглянемо систему поверхневого опалення в розрізі окремих елементів, які пропонуються компанією Oventrop на ринку України.

Основою «теплої підлоги» є труба з поліетилену. Оскільки поліетилен нестійкий до високих температур у системах опалення, спочатку були винайдені способи зшивки молекул поліетилену. Більш відомі на ринку труби з PEX-с та PEX-a відрізняються способом молекулярної зшивки полімерних ланцюжків таких трубопроводів, які мають одночасно і переваги, і недоліки. Адже зшивка підвищує робочі параметри трубопроводів, проте, за неякісного виготовлення або порушення технології, відсоток якісно зшитих молекул зменшується, що призводить до ослаблення стінок і розриву трубопроводів. Крім того, це підвищує ціну кінцевого продукту.

На відміну від цих трубопроводів на початку 2000-х років на ринку з’явилися трубопроводи з PE-RT (Polyethylene of Raised Temperature resistance) або термостійкого поліетилену, де міцність поліетилену набувається не зшивкою, а переплетінням молекул поліетилену. Саме такими є труби Copert від Oventrop для «теплої підлоги» з антидифузійним шаром (рис. 1). Робочі характеристики цих труб є меншими від труб із PEX-c та PEX‑a, проте вони цілком відповідають умовам експлуатації «теплої підлоги» – максимальна температура 70°С та тиск до 6 бар. Перевагою таких трубопроводів є гнучкість та м’якість труби для інсталятора та приваблива ціна для замовника.

Зображення труби Овентроп для теплої підлоги Рис. 1. Пластикова труба Copert з PE-RT

Труби Copert з PE-RT випускаються у декількох діаметрах (12, 14, 16, 17, 20 мм) в бухтах різної довжини (200, 240 та 600 м). Наступним елементом поверхневого опалення є монтажні вузли Unibox. Перевагою цих вузлів є можливість облаштування окремих контурів без використання гребінок та змішувальних вузлів, що значно зменшує витрати на арматуру. При цьому контур «теплої підлоги» підключається напряму до системи радіаторного опалення (за умови максимальної температури 70°С на лінії подачі). Якщо на об’єкті планується до 5 контурів, то простіше і дешевше облаштувати систему за допомогою саме Unibox. Основними моделями є Unibox RTL (рис. 2) та Unibox T-RTL. Монтажний вузол Unibox RTL використовується для регулювання панельного опалення шляхом обмеження температури зворотного потоку. Діапазон налаштування: 10-50 °C (температура зворотного потоку). Модуль Unibox T-RTL призначений для регулювання по температурі приміщення за допомогою термостатичного вентиля і обмеження температури зворотного потоку. Діапазон налаштування 7-28 °C (температура приміщення) та 20-40 °C (температура зворотного потоку).

Відео. Монтажний вузолUnibox: огляд та помилки монтажу

Якщо замовник планує влаштування «розумного будинку», то компанія Oventrop пропонує пристрої Unibox Т-RTL R-Tronic, опис якого заслуговує окремої статті. За великої кількості контурів рекомендується використовувати розподільчі гребінки із неіржавіючої сталі Multidis SF (рис.3) з регулюючими вставками або витратомірами. Перевагою подібних гребінок є можливість влаштування одночасно до 200м2 «теплої підлоги» або 12 контурів від однієї гребінки. Для систем з підвищеною вимогою по регулюванню випускаються гребінки Multidis SFQ з вентильними вставками регуляторами витрати Q-Tech.

Відео. Як працює вентильна вставка регулятора витратиQ-Tech

У випадку використання гребінок виникає потреба подачі теплоносія з певним тиском та витратою. Зазвичай для цього використовуються насосно-змішувальні вузли у котельній або, у випадку монтажу прямо на гребінці – вузол Regufloor HN (рис.4). Наявність вбудованого захисту від перегріву, малі розміри вузла та висока продуктивність якнайкраще підходить для використання у проектах приватних будинків будь-якого розміру.

Oventrop Regufloor HN Рис. 4. Насосно-змішувальний блок Oventrop Regufloor HN

Компанія Oventrop для систем поверхневого опалення пропонує набагато ширший асортимент обладнання, який охоплює практично всі випадки, що існують на практиці. За більш детальною інформацією звертайтесь за контактами.

Oventrop GmbH & Co. KG

Paul-Oventrop-Straße 1
Моб. +38-067-323-01-01
Моб. +38-067-547-65-19
Е-mail: oventrop@ukr.net
www.oventrop.com

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 695


2 коментаря

  • Через який час можна запускати теплу підлогу. Після того як зробили монтаж

  • Добрий день. Надія.
    При першому запуску поверхневого опалення ми повинні звертати увагу на вимоги у виробників стяжки. Строки різні але зазвичай на 26-28 день вже можливо повністю запускати систему.

5
5
5
Залишити коментар

Telegram