Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Термостатичні клапани Giacomini нижнього підключення для однотрубних та двотрубних систем опалення

Підключення радіаторів до систем опалення повинне враховувати всю різноманітність та особливість цих систем. Компанія Giacomini пропонує термостатичні клапани для однотрубних та двотрубних систем з нижнім підключенням та різними варіантами монтажу, які характеризуються надійністю та довговічністю

Термостатичні вузли для системи опалення

Термостатичний вузол компанії Giacomini застосовується в системах опалення, як альтернатива для традиційних підключень, які здійснюються за допомогою клапана подачі та зворотного клапана. З цими клапанами підключення до радіаторів опалення здійснюється лише через одне з’єднання. Це дає кращий естетичний результат і менші витрати на втручання - фактори, які часто важливі, особливо в проєктах реконструкції. Широкий асортимент аксесуарів полегшує будь-які рішення, оскільки їх можна використовувати для різних моделей нагрівальних елементів, доступних на ринку. Діапазон робочих температур: 5 - 110°C (5 - 90°C з ін'єкційною трубкою). Максимальний робочий тиск становить 10 бар, а максимальний перепад тиску - 1,4 бар. Вони поставляються в ручній версії з мікрометричною ручкою і можуть бути легко перетворені на термостатичну версію за допомогою термостатичної головки виробництва Giacomini.

Особливості монтажу

Термостатичні вузли Giacomini дають можливість здійснювати підключення присторю опалення з стіни або з підлоги, з прямим або перпендикулярним входом знизу, з правим або лівим підключенням радіаторів опалення. Мікрометричний вузол забезпечує балансування контуру до повного перекриття потоку, як для традиційних двотрубних, так і колекторних (горизонтальних або коаксіальних) систем. Підключення до радіатора здійснюється за допомогою самоущільнюючого роз'єму, який дозволяє швидко виконати установку з довгостроковою надійністю.

Відео. Як виробляють арматуру на заводі в Італії

Самоущільнювальна напівмуфта Giacomini виготовлена з еластомеру, що дає можливість монтувати її на нагрівальний елемент без використання паклі, пасти та інших ущільнювальних матеріалів. Для затягування гвинтового з’єднання достатньо докласти обертовий момент не більше 25 Нм, при необхідності еластомерний елемент можна змочити засобами на основі силікону (Рис. 1).

Untitled-1

Рис. 1. Особливості монтажу мікрометричних термостатичних вузлів Giacomini

Клапан термостатичний R304T для одно- і двотрубної системи

Клапан Giacomini R304T встановлюється у одно- або двотрубні системи опалення, з маховичком, або з термостатичною головкою завдяки спеціальному подвійному запірному клапану. Поворотний маховичок дозволяє використовувати термостатичні елементи навіть в умовах обмеженого простору в ніші, і може бути встановлений як на стіні, так і на підлозі. У версії з підключенням до двотрубної системи запірний клапан забезпечує балансування нагрівального елемента. Завдяки можливості повного закриття запірного клапана та маховичка, можна від’єднати нагрівальний елемент від системи.

Клапан працює в діапазоні температур 5 - 110°C (5 - 90°C з синтетичною ін'єкційною трубкою). При цьому максимальний робочий тиск становить 10 бар, а максимальний перепад тиску - 1,4 бар. Відсоток потоку до радіатора в однотрубній версії з повністю відкритим маховиком 47%. Відсоток витрати на радіатор в однотрубному виконанні з термостатичною головкою - 33%.

Особливості монтажу клапана Giacomini R304T

В клапані R304T існують різні варіанти підключення, які можливі навіть на досить вузьких радіаторах, таких як алюмінієві або сталеві. В певних умовах особлива внутрішня конструкція корпусу клапана дає можливість потоку живлення надходити через будь-яке з двох з’єднань. Зверніть увагу! Якщо перепад тиску на з’єднаннях клапана високий, краще, щоб вхідний патрубок був найближчим до радіатора.

Під`єднання клапану R304T до однотрубної системи можливе з використанням шестигранного ключа на 10 мм. Зовнішній запірний клапан (A) повертається проти годинникової стрілки, щоб повністю відкрити байпас. Радіатор можна від'єднати від системи, якщо внутрішній запірний клапан (B) повністю закритий за допомогою шестигранного ключа на 4 мм (Рис 2.). Щоб клапан працював найкращим чином, холодоагент на стороні подачі повинен подаватись до клапана з найближчого до нагрівального елемента з’єднання. Якщо перепад тиску в місцях приєднання клапана невисокий (менше 2 м водяного стовпа - як у випадку досить маленьких нагрівальних елементів), робота гарантується, навіть якщо живлення подається від з'єднання, найдальшого від нагрівального елемента.

Зображення клапан Giacomini R304T підключення

Рис. 2. Монтаж клапана R304T до однотрубної системи

Щоб використовувати 2-трубну версію R304T, потрібно закрити (за годинниковою стрілкою) зовнішній запірний клапан (A) шестигранним ключем на 10 мм, щоб холодоагент не потрапив у клапан. Використовуючи шестигранний ключ на 4 мм, можна перекрити внутрішній запірний клапан (B), перш за все, щоб збалансувати потік рідини, що протікає через нагрівальний елемент, а також ізолювати радіатор від системи (Рис. 3). Щоб клапан працював найкращим чином, холодоагент на стороні подачі повинен подаватись до клапана з найближчого до нагрівального елемента з’єднання. Якщо перепад тиску на з’єднаннях клапана не високий (як у випадку з досить маленькими нагрівальними елементами), експлуатація буде гарантована навіть тоді, коли живлення надходить від найдальшого від нагрівального елемента підключення.

Зображення монтаж клапана Giacomini R304T

Рис. 3. Монтаж клапана R304T до двотрубної системи

Клапан термостатичний R324N для однотрубних систем

Компанія Giacomini також пропонує клапан для однотрубних систем опалення типу R324N. Клапан має можливість налаштування витрати в радіаторі в діапазоні від 0% до 100%. Повне закриття маховичка призводить до перекриття нагрівального елементу, а отже, спрямовує весь потік в байпас. Ця операція дозволяє перекрити один радіатор, не перериваючи роботу системи опалення. Завдяки особливій внутрішній конструкції клапана він може працювати навіть якщо з'єднання подаючої та зворотної лінії поміняні місцями. Регулювання мікрометра має важливе значення в усіх застосуваннях, де важливо обмежити максимальне відкриття клапана. Таким чином можна збалансувати потоки до нагрівальних елементів. Витрата встановлюється мікрометричним регулювальним гвинтом. Починаючи з повного закриття клапана та регулювального гвинта, останній потім знову відкривається на кількість обертів, що відповідає необхідному відсотку (Рис. 4).

Зображення Клапан Giacomini R324N однотрубний

Рис. 4. Клапан R324N «однотрубний»

Відкрити для себе повний спектр клапанів нижнього підключення Giacomini для однотрубних і двотрубних систем опалення та обрати арматуру за персоніфікованими вимогами ви можете, звернувшись до офіційного представника Giacomini в Україні, компанії ТОВ «А-Кваттро».

«А-Кваттро»

м. Ужгород, вул. Швабська, 64А
Тел.: +38 (03122) 2-65-01
Моб.:+38 (050) 317-97-07
E-mail: office.giacomini@gmail.com
www.giacomini.com.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 699

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram