Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Група безпеки бойлера

Обладнання торгової марки VALTEC допомагає попередити небажані наслідки поломок електроводонагрівальних приладів

Valtec_1 Компактні групи безпеки, що додаються до побутових водонагрівачів, являють собою комбінацію зворотного та запобіжного клапанів. Зворотний клапан не дозволяє воді, яка нагрівається та розширюється, потрапляти в подаючий трубопровід , а запобіжний клапан повинен захищати водонагрівач від перевищення тиску.

Тиск у водонагрівачі зростає через теплове розширення води, що нагрівається. У побутових електроводонагрівачах, як правило, розширювальний бак як такий відсутній. Його роль виконує повітряна подушка над патрубком забору гарячої води. Саме на неї припадає додатковий об’єм розширеної води. При цьому загальний тиск у баку зростає. Якщо такий тиск перевищить установлене критичне значення запобіжного клапана (зазвичай 6-7 бар), клапан відкриється, скинувши деякий об’єм води. Однак, потрібно врахувати, що так «ідеально» система працює при справному термостаті, вбудованому в нагрівальний елемент. Якщо через будь-які причини термостат вийде з ладу (а це трапляється досить часто), то ТЕН не відключиться на заданій температурі та буде продовжувати нагрівати воду, доводячи її до кипіння. Пропускної здатності запобіжного клапана, який входить до складу звичайної групи безпеки, не вистачить, щоб забезпечити виведення достатнього об’єму пароводяної суміші. Аварія водонагрівача, в такому випадку, може мати дуже важкі наслідки.

Убезпечити себе від подібних «сюрпризів» можна за допомогою групи безпеки VT.461. В корпусі з нікельованої латуні розташовується кульовий кран із затвором з полісульфона, пружинний зворотний клапан і запобіжний клапан великої пропускної здатності для води, і для водяної пари. Поворотний зливний пластиковий патрубок із пристроєм розриву струменя може бути з’єднаний з каналізацією за допомогою гофрошланга з накидною гайкою 1 1/4″. Запобіжний клапан групи безпеки має пристрій примусового відкривання, що дозволяє час від часу відкривати клапан, запобігаючи його «прикипанню».Valtec_2

Група безпеки може встановлюватись як вертикально, так і горизонтально. При цьому зливний патрубок повинен бути завжди направлений вниз, що забезпечується його шарнірно-поворотним пристроєм.

На теперішній час, в асортимент VALTEC включені групи безпеки діаметром 1/2″ і 3/4″. В комплект входить сильфон, а для моделі 3/4″ також і перехідник на 1/2″. Зовні ці моделі відрізняються одна від одної кольором ковпачка запобіжного клапана – червоним (3/4″) і зеленим (1/2″).

ТОВ «Iнженерний Сантехнiчний Центр ВАЛТЕК»
тел .: (044) 503-91-03, 503-91-04
E-mail: info@valtec.ua
www.valtec.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 5 569

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram