Агресія Російської Федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні виданням у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію з світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


DONATE

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Гідравлічне балансування трубопроводів гарячого водопостачання

При проектуванні систем ГВП та циркуляційних трубопроводів слід звертати увагу не тільки на зниження температури води, але й на гідравлічне балансування всієї системи. Проектування і монтаж мають бути здійснені таким чином, щоб не виникало застою води в окремих ділянках трубопроводу для зменшення ризику розмноження легіонел

Для прикладу розглянемо систему з 12-ма стояками ГВП. Для бездоганної роботи циркуляційної системи ГВП необхідно правильно розподілити витрати (Q) по стояках і підтримувати температуру гарячої води (T) аж до останнього стояка на рівні 58°C відповідно до встановлених норм. Налаштування Q залежать не тільки від падіння тиску в трубопроводі, але й від загальних теплових втрат циркулювальної води. Якби в циркуляційній системі було відсутнє гідравлічне узгодження, то далі від бойлера в стояках зменшувались би значення і Q, і T (див. рис. 1, чорна крива). Тиск від насоса у ближніх стояках занадто високий, відповідно, Q в цих стояках перевищує необхідні значення. У віддалених – навпаки, тиск занадто малий, і там може спостерігатись застій води. Якщо T води не досягає необхідного рівня, починається розмноження легіонел.

Щоб забезпечити рівні витрати в усіх стояках, у першу чергу, необхідно встановити регулювальні вентилі на кожному циркуляційному трубопроводі. Вплив балансування арматури на Q і T показано на рис. 1 (червона крива). Хоча в усіх стояках забезпечені однакові Q, необхідна T у віддалених стояках ще не досягнута. Щоб у віддалених стояках T відповідала необхідному рівню, треба додатково збільшити Q в них, одночасно скоротивши її у прилеглих. Значення Q розраховують і встановлюють на регулювальних вентилях за допомогою попереднього налаштування, що демонструє третя крива значень Q і T (див. рис. 1, синя крива).Oventrop_9

Рис. 1. Розподіл витрат і температур в системі гарячого водопостачання (з гідравлічною ув'язкою і додатковим регулюванням)

Це завдання можна просто вирішити за допомогою вентилів для циркуляційних трубопроводів ГВП Oventrop Aquastrom T-plus (рис. 2), оснащених чутливим температурним елементом, які дозволяють підтримувати необхідну T безпосередньо в тій гілці, де вони встановлені. Особлива перевага полягає в тому, що цей вентиль не тільки підтримує необхідну T в циркуляційному трубопроводі, а й одночасно здійснює гідравлічне узгодження. Чутливий елемент реєструє T води і дроселює потік через вентилі до досягнення T води, попередньо встановленої на маховику Aquastrom T-plus.OV_125

Рис. 2. Aqustrom T-Plus

Окрім звичайного робочого стану, регулювальний вентиль має додаткову функцію перемикання на термічну дезінфекцію, яка сприяє знищенню легіонел. Цей процес здійснюється завдяки особливості Aquastrom T-plus, при якій Q знову зростає, коли T води перевищує температуру дезінфекції T2 (≈ 63°C). При цьому бойлер повинен мати функцію нагріву води вище 70°C на встановлені проміжки часу.

Під час фази дезінфекції Aquastrom T-plus підтримує гідравлічну рівновагу. Додаткове ручне регулювання гідравліки здійснюється за допомогою вбудованого дросельного вентиля, розташованого за термічно-регулювальним вентилем у корпусі Aquastrom T-plus, яким можна обмежити максимальну витрату. Це дозволяє гідравлічно збалансувати систему, коли T води досягає мінімуму, наприклад, при підвищеному споживанні або під час поломки бойлера.

Oventrop GmbH & Co. KG

Paul-Oventrop-Straße 1
Моб. +38-067-323-01-01
Моб. +38-067-547-65-19
Е-mail: oventrop@ukr.net
www.oventrop.com

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі AW-Therm. Підписуйтесь!

Переглянуто: 4 874

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram