Бойлери ГВП, які нагрівають воду за допомогою газового пальника, займають порівняно невелику нішу на ринку подібних пристроїв та оснащуються лише найнеобхіднішими елементами управління. При цьому агрегати відрізняються низькою вартістю і в експлуатації помітно економніше своїх електричних аналогів
Накопичувальний газовий нагрівач – це ємність, всередині якої знаходиться труба, по якій рухаються продукти згоряння від пальника. В цій системі застосовуються розсікачі димових газів, що перешкоджає занадто швидкому їх видаленню. Завдяки цьому забезпечується максимальна тепловіддача від газів до води. Крім того, тепло в бак надходитьі від самого пальника. При відкритті крана гарячої води користувачеві надходить попередньо нагріта вода з верхньої частини бака, в той же самий час з водопроводу в нижню частину бака подається холодна вода. Розташований тут термостат відчуває пониження температури і включає пальник.
Ємність газового накопичувального нагрівача захищена від корозії (виготовляється зі сталі покритої емаллю). Компанія BAXI (Італія) представляє на українському ринку найбільш затребувані моделі газових водонагрівачів серії SAG 3 ємністю від 50 до 300 л з постійно працюючим «пілотним» полум'ям, від якого і розпалюється пальник. Всі моделі енергонезалежні, тобто не вимагають підключення до електромережі.
Основними перевагами газових нагрівачів можна назвати: постійний запас гарячої води, який можна витратити навіть при тимчасовій відсутності газу; можливість одночасного розподілу води для декількох точок споживання; незалежність температури води від її споживання, тиску у водопроводі та тиску газу в газовій магістралі; висока стійкість до утворення накипу (системи з проточними нагрівачами часто перестають працювати саме внаслідок відкладень накипу в теплообміннику); надпроста і надійна конструкція (термостат вмикає і вимикає пальник в залежності від температури в бойлері, відсутність потреби в електроживленні), ніяких
додаткових теплоносіїв.
Управління дуже просте: людині достатньо виставити бажану температуру води ручкою термостату. При відсутності мешканців у будинку газовий водонагрівач можна відключити.
До димаря вимоги такі ж самі, як і до будь-якого газового приладу – відсутність звужень, наявність інспекційного отвору для чищення.
При виборі газового накопичувального водонагрівача потрібно, насамперед, визначитися з його об'ємом. Найбільш популярні моделі – від 100 до 200 л. Навісні, що встановлюються на кухні,
нагрівачі мають обсяг до 100 л включно, а підлогові варіанти – понад 100 л. Причому різниця в ціні між моделями на 100 і 200 л невелика.
Встановлення газового накопичувального нагрівача вельми доцільне в тому випадку, якщо завдання полягає тільки в забезпеченні гарячою водою. Розміщується він у тих же місцях, що й колонка (зазвичай – на кухні).
Дуже добре такі водонагрівачі вписуються в обладнання міні-готелів. Наприклад, 3–5 водонагрівачів SAG 3 ємністю 190 л, об’єднаних в одну систему (паралельно) прекрасно вирішують питання гарячого водопостачання в такій ситуації.
Водонагрівачі BAXI SAG міцно зайняли нішу, в якій спостерігається попит на забезпечення гарячою водою в комфортному варіанті та за невеликі гроші, причому за відсутності електрики і складної автоматики. Тут вони самодостатні й практично не потребують удосконалення. Для заміни газової колонки при незручності її використання це чудовий варіант, який з кожним роком обирають все більше споживачів.
Представництво BAXI S.p.A. в Україні
01032, м. Київ, вул. Саксаганського 121, оф. 4
тел./факс: +38 044 235-96-59
BAXI@email.ua
www.baxi.ua
Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok. Долучайтесь!
Переглянуто: 2 922