Мерч AW-Therm інтернет магазин

Електричний опалювальний котел Vitotron 100

Компанія Viessmann розширює свою діяльність на нових ринках. До прикладу, наприкінці листопада минулого року до складу групи компаній Viessmann увійшов польський виробник електричного обладнання Kospel. І вже наприкінці грудня, напередодні Нового 2020 р. електричні котли Vitotron 100 від Viessmann були доступними для замовлення зі складу в Україні

Електричні котли – сучасне, комфортне, безпечне та екологічне джерело тепла, вони чудово підходять для обігріву будинків, які не мають доступу до газової мережі. Також, це є ідеальним рішенням в енергозберігаючому будівництві. Електричні котли Vitotron 100 мають естетичний дизайн та компактні за розмірами, можуть бути легко встановлені практично в будь-якому місці. Опалення електричним котлом включає такі особливості як:

  • легкість монтажу;
  • відсутність димових газів;
  • комфортне обслуговування;
  • взаємодія з іншими джерелами тепла і фотоелектричною установкою та можливість інтеграції в єдину систему опалення / ГВП.

Зображення котел опалення Електрокотел Vitotron 100 має сучасну конструкцію та певні особливості. В Україну електричний котел Vitotron 100 постачається у двох варіантах – з контролером VMN3 для погодозалежного регулювання (в комплекті з датчиком температури зовнішнього повітря і датчиком температури в приміщенні) та з контролером VLN3 з регульованою постійною температурою подачі. Можливі два варіанти виконання – потужністю 8 та 24 кВт. Котел на 8 кВт можна придбати для систем із одно- чи трифазним струмом, тоді як електрокотел на 24 кВт працює лише від трифазного струму (380 / 400 В).

Легкий монтаж та управління електричним котлом

Установка котла Vitotron 100 набагато простіша та менше коштує, аніж монтаж газового чи твердопаливного обладнання, для яких додатково потрібне підключення до газової мережі, системи димовидалення, котельні або приміщення для зберігання палива, додаткова припливна вентиляція. Для роботи електрокотла достатньо мати підключення до електричної мережі.

Безпроблемна взаємодія

Електричний котел Vitotron 100 може виконувати функцію головного нагрівального пристрою в будинку або бути резервним джерелом теплопостачання в приміщенні, де встановлено твердопаливний котел або камін. Зберігаючи низькі експлуатаційні витрати, Vitotron 100 забезпечує високий комфорт використання і гарантує, що під час відсутності мешканців будинку буде підтримуватися температура, що дозволяє уникнути замерзання опалювальної системи будівлі.

Використання електричного котла з буферною ємністю для накопичення тепла забезпечує комфортне і доступне опалення при відносно невеликих капіталовкладеннях. Використовуючи нічний тариф та буферну ємність системи опалення, можна значно знизити Ваші витрати на комунальні платежі.

Автоматика котла забезпечує взаємодію пристроїв, наприклад, з фотоелектричними модулями. Завдяки цьому електричний котел Vitotron 100 може працювати з ще меншими витратами, в першу чергу використовуючи енергію Сонця.

Електрокотел обладнаний мембранним розширювальним баком місткістю 5 літрів і необхідною захисною арматурою. При комбінації котла з ємнісним водонагрівачем можливе регулювання температури води та включення циркуляційного насоса згідно з налаштованими добовими та тижневими програмами.

Опалення без викопного палива

В багатьох будинках в якості основного джерела тепла використовують твердопаливні чи газові котли. Їх потужність розрахована так, щоб була можливість покрити пікове навантаження в період зимових максимумів. Пристрої, що використовують тверде паливо, достатньо економічні в експлуатації, але незручні. У разі використання каміну чи твердопаливного котла, необхідно пам'ятати про систематичне додавання палива і очищення пристрою. Ще однією незручністю є відсутність можливості залишити котельню без нагляду на тривалий час, наприклад, під час відпустки, оскільки це пов'язано з ризиком замерзання системи.

Цих проблем можна уникнути, використовуючи електричний котел в якості резервного джерела тепла для опалення. У разі Вашої відсутності вдома, автоматика котла буде підтримувати таку температуру, що запобігатиме замерзанню системи.

Погодозалежне регулювання електричного котла

Високий тепловий комфорт і відсутність потреби в переналаштуванні цього котла забезпечуються погодозалежним управлінням (тип VMN3). При ефективності котла на рівні 99,4% (реальна ефективність) котел гарантує безпечну експлуатацію опалювальної системи з високим рівнем енергозбереження. Погодозалежний контролер завдяки автоматичній реакції на зміни зовнішньої температури забезпечує максимально енергозберігаючу експлуатацію котла. Контролер дозволяє запрограмувати температуру в добовому або тижневому циклі.

В комплекті з котлом поставляються два датчики температури: ATS (зовнішньої температури) та RTS (температури в кімнаті). Задана температура приміщення впливає на криву опалення. Крива опалення (нахил і рівень), а також бажана температура в приміщенні встановлюються безпосередньо на котлі, або через поєднану з ним систему зовнішнього керування системою опалення / ГВП.

Особливості системи керування електричним котлом

Система керування забезпечує контроль температури у приміщенні та взаємодію із зовнішнім термостатом. Панель керування забезпечує регулювання температури води в системі опалення в діапазоні від 20 до 85°C. Є зовнішнє перемикання режимів роботи (нормальний, режим на малій потужності, робота на задану потужність). Обмежити доступ до керування котлом можна через зовнішнє блокування (захист від дітей, або від неавторизованих / недосвідчених користувачів). За допомогою модулю контуру опалення VCMG3 можна керувати до 8-ми контурами зі змішувачами.

У поєднанні даного модулю та погодозалежного регулятора VMN3, можна виділити такі режими роботи:

  • Основний – у випадку нагрівання системи котлом, модуль передає сигнал регуляції температури в контурі. Контур управляється модулем та працює згідно програми опалення, налаштованої на котлі, але з власною кривою нагрівання або ручними налаштуваннями;
  • Джерело – графіки встановлюються індивідуально в кожному модулі. Модулі VCMG3 узгоджують необхідність включення джерела тепла (котла). Це дозволяє побудувати систему опалення, яка складається з декількох контурів, які працюють незалежно один від одного (кожен згідно з власною програмою опалення та налаштованої температури);
  • Буфер – буферна ємність опалення нагрівається котлом згідно з власною програмою, але модулі контурів опалення використовують тепло згідно власних програм.

Регулятор електичного котла Vitotron 100 VLN3 здійснює керування за постійною температурою опалення (див. рис. 1), а регулятор VMN3 керує котлом в залежності від зовнішньої температури (погодозалежне управління, див. рис. 2).

Зображення керування електричним котлом опалення Рис. 1. Керування електричним котлом Vitotron 100 регулятором VLN3 (режим підтримки заданої температури):
1 – режим роботи; 2 – зворотна температура опалення; 3 – температура подачі опалення; 4 – задана температура опалення або символ зовнішнього блокування; 5 – температура гарячої води; 6 – символ програми гарячої води; 7 – запит від кімнатного термостат

Зображення контролер для керування електричним котлом опалення З контролером VLN3 (рис. 1) система керування має декілька додаткових можливостей, наприклад:

  • керування насосом рециркуляції ГВП;
  • часова програма ГВП та рециркуляції ГВП (макс. 5 часових проміжків);
  • термічна дезінфекція;
  • програма «Вечірка / Відпустка»;
  • зовнішнє блокування.

Регулятор електрокотла Vitotron 100 VMN3 здійснює принцип погодозалежного регулювання опалення, тобто за сигналом від датчика, що встановлений назовні, див. рис 2.

Погодозалежний регулятор VMN3 надає такі додаткові можливості:

  • тижнева програма опалення (макс. 5 часових проміжків);
  • погодозалежний режим опалення;
  • контроль кімнатної температури;
  • турбо-режим опалення (до швидкого досягнення заданої температури приміщення);
  • робота з буферним накопичувачем;
  • керування насосом рециркуляції ГВП;
  • часова програма ГВП та рециркуляції ГВП (макс. 5 часових проміжків);
  • термічна дезінфекція (нагрівання води до температури, вищої за 65°С);
  • програма «Вечірка / Відпустка»;
  • підключення модуля контуру опалення VCMG3 (макс. 8);
  • зовнішнє блокування;
  • зовнішнє перемикання режиму роботи.

Зображення ціни електро Рис. 2. Керування котлом Vitotron 100 погодозалежним регулятором VMN3:
1 – запит на опалення; 2 – сигнал програми опалення; 3 – задана температура в приміщенні (нормальна / знижена); 4 – температура приміщення; 5 – зовнішня температура; 6 – температура ГВП (за наявності)

Нагрівальний елемент

Як завжди Viessmann зосередив свою увагу на нагрівальному елементі. У електрокотла Vitotron 100 він складається з 6-ти нагрівальних ТЕНів і повністю виготовлений з нержавіючої сталі. Підключення ТЕНів послідовно-паралельне, що у свою чергу забезпечує високу та плавну модуляцію. До того ж нагрівач розрахований на роботу з відкритими та закритими системами опалення.

Viessmann обрав симісторний контроль нагрівальними елементами. На відміну від релейного контролю, який використовується в інших електричних котлах, симісторне регулювання має більший ресурс роботи, можливість плавного пуску нагрівання для уникнення різкого стрибка потужності, менший шум при роботі, відсутність стрибків напруги при перемиканні, відсутність механічних контактів, що можуть іскрити.

Автоматична модуляція діє в діапазоні потужності від 0,4 кВт до 8 кВт – для котла з номінальною потужністю у 8 кВт, та від 1 кВт до 24 кВт – для котла з номінальною потужністю у 24 кВт.

В разі потреби нагрівальний блок можна повністю замінити. Знімається він легко, доступ не ускладнений. Для всього ряду потужностей нагрівальний блок однаковий – при невеликих потужностях термічне навантаження стає меншим, отже нагрівач матиме триваліший термін експлуатації.

ГВП

Модель Vitotron 100 вирізняється на ринку серед наявних електричних котлів можливістю приготування гарячої води для системи ГВП за графіком відповідно до часової програми (5 проміжків на день). Також можливе керування рециркуляційним насосом ГВП (5 проміжків на добу). Електричний котел Vitotron здійснює термічну дезінфекцію з регулюванням циркуляційного насоса або без нього. Є функція одноразового примусового завантаження бойлера, що застосовується для обох моделей VLN3 та VMN3.

Циркуляційний насос

Циркуляційний насос для Vitotron 100 має частотне регулювання. Він може налаштовуватися на роботу з постійним та змінним напором, а також вимірювати фактичне значення витрати теплоносія.

Ціна

Сучасний електричний котел Vitotron 100 адаптований до ринку України за ціновими показниками, що повністю відповідають принципу «ціна-якість» при дотриманні високих стандартів якості, енергозбереження та технічної досконалості обладнання з торгівельною маркою Viessmann.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 557

Вас може зацікавити:



4 коментаря

  • Дріт з яким перерізом рекомендовано для підключення електричного котла Vitotron

  • Доброго дня. Дякуємо за запитання. Мінімальний переріз кабелю для котлів потужністю 8 кВт (однофазне) має складати - 3х6 кв мм, 8 кВт (трифазне) - 3х11,6 кв мм, 24 кВт - 5х6 кв мм. Максималний переріз кабелю становить - 5х16 кв мм. Всі технічні характеристики можна знайти за посиланням: https://www.viessmann.ua/uk/zhytlovi-budynky/elektrychni-systemy/elektro-kotly/vitotron-100.html. У разі виникнення питань, будь ласка звертайтесь за електронною адресою shyi@viessmann.com

  • Можна режим термічної дезінфекції включати в щотижневий графік роботи котла, чи його треба вмикати окремо?

  • Доброго дня! Дякуємо за запитання!

    Режим дезинфекції налаштовується окремо, в налаштуваннях обирається температура до якої буде нагріватись бойлер, день тижня та години в які буде проводитьсь дезінфекція, а також тривалість самої дезінфекції та автоматичний/ручний режим.
    Тобто можна запрограмувати і котел буде все робити сам, або ж користувач може це робити вручну.

5
5
5
Залишити коментар

Telegram