Опалення за допомогою «теплої підлоги» – комфортне і економне рішення. Тому воно набуває все більшого поширення в житлових будинках і не тільки. У той же час, враховуючи, що «теплі підлоги» з'явилися в Україні порівняно недавно, про них сформувалися кілька міфів, які не відповідають реальності. Спробуємо їх розвінчати
Міф №1. Обігрівати електрикою будинок дуже дорого
Це часта помилка, інфрачервоне випромінювання бере мінімальну кількість енергії. Крім того, сам принцип використання «теплої підлоги» дозволяє забезпечити більш високий комфорт при меншій температурі повітря в приміщенні, в порівнянні з традиційними радіаторними системами. Це обумовлює енергозберігаючий ефект. Відсутність проміжного теплоносія приводить до того, що ККД електричних систем нагріву наближається до 100 %. Крім того, висока економічність досягається за рахунок застосування сучасних систем управління – подача тепла в цьому випадку чітко регулюється до градуса. Електрична «тепла підлога», наприклад, влаштована під керамічною плиткою, здатна за короткий час створити в кімнаті комфортну температуру.
Міф №2.Електричну «теплу підлогу» не можна встановлювати під ламінат
Електричну «теплу підлогу» можна встановлювати під ламінат, якщо на ньому вказане відповідне маркування.
Міф №3. «Тепла підлога» прогріває підлогу нерівномірно і псує підлогове покриття
99% проблем з «теплою підлогою» – результат неправильного монтажу або наслідок механічного пошкодження. Це приводить до утворення «теплової зебри» (чергування холодних і гарячих ділянок на поверхні підлоги) і виникнення областей перегріву. Через них значно знижується ресурс системи, псується матеріал підлогового покриття, в першу чергу, паркет. Причина – неправильно підібрані крок укладання кабелю або обрана глибина укладання.
Міф №4. Плівкові електричні «теплі підлоги» – принципово новий джерело тепла
Сьогодні, чомусь, прийнято іменувати інфрачервоними тільки плівкові «теплі підлоги». З подачі виробників і рекламників ці терміни практично стали синонімами. Однак, як видно з визначення інфрачервоних джерел тепла, до них відносяться всі джерела, основний спосіб передачі тепла яких – інфрачервоне випромінювання. За цим принципом працює будь-яка «тепла підлога», в тому числі, водяна й електрична. Близько 70 % тепла у випадку їх застосування передається через інфрачервоне випромінювання і лише 30 % – за рахунок природньої конвекції.
Міф №5. «Тепла підлога» забруднює повітря
«Тепла підлога» не сприяє забрудненню повітря пилом, кліщами і пилком рослин. Це дуже важливо, коли в сім'ї є алергіки. В квартирах, де живуть люди з таким діагнозом, небажано використовувати радіатори центрального опалення, які сильно прогрівають і висушують повітря.
Виходячи з усього вищесказаного, можна зробити висновок, що користуватися сучасними системами поверхневого електричного опалення зручно, не надто обтяжливе для гаманця і корисно для здоров'я. Український підрозділ міжнародної компанії Romstal пропонує рішення з електричними «теплими підлогами» на основі кабельних систем Devi (Данія). Вони комплектуються терморегуляторами і всім необхідним для монтажу.
Фахівці Romstal завжди готові підібрати для Вас якісне обладнання і відповісти на будь-які питання щодо пропонованої нами продукції.
З питань співробітництва звертайтеся:
+38 (050) 4143772
shop@romstal.ua
romstal.ua
Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok. Долучайтесь!
Переглянуто: 5 621