Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Електрична «тепла підлога»: міфи та реальність

Опалення за допомогою «теплої підлоги» – комфортне і економне рішення. Тому воно набуває все більшого поширення в житлових будинках і не тільки. У той же час, враховуючи, що «теплі підлоги» з'явилися в Україні порівняно недавно, про них сформувалися кілька міфів, які не відповідають реальності. Спробуємо їх розвінчати

Міф №1. Обігрівати електрикою будинок дуже дорого

789456 Це часта помилка, інфрачервоне випромінювання бере мінімальну кількість енергії. Крім того, сам принцип використання «теплої підлоги» дозволяє забезпечити більш високий комфорт при меншій температурі повітря в приміщенні, в порівнянні з традиційними радіаторними системами. Це обумовлює енергозберігаючий ефект. Відсутність проміжного теплоносія приводить до того, що ККД електричних систем нагріву наближається до 100 %. Крім того, висока економічність досягається за рахунок застосування сучасних систем управління – подача тепла в цьому випадку чітко регулюється до градуса. Електрична «тепла підлога», наприклад, влаштована під керамічною плиткою, здатна за короткий час створити в кімнаті комфортну температуру.

Міф №2.Електричну «теплу підлогу» не можна встановлювати під ламінат

Електричну «теплу підлогу» можна встановлювати під ламінат, якщо на ньому вказане відповідне маркування.

Міф №3. «Тепла підлога» прогріває підлогу нерівномірно і псує підлогове покриття

99% проблем з «теплою підлогою» – результат неправильного монтажу або наслідок механічного пошкодження. Це приводить до утворення «теплової зебри» (чергування холодних і гарячих ділянок на поверхні підлоги) і виникнення областей перегріву. Через них значно знижується ресурс системи, псується матеріал підлогового покриття, в першу чергу, паркет. Причина – неправильно підібрані крок укладання кабелю або обрана глибина укладання.

Міф №4. Плівкові електричні «теплі підлоги» – принципово новий джерело тепла

Сьогодні, чомусь, прийнято іменувати інфрачервоними тільки плівкові «теплі підлоги». З подачі виробників і рекламників ці терміни практично стали синонімами. Однак, як видно з визначення інфрачервоних джерел тепла, до них відносяться всі джерела, основний спосіб передачі тепла яких – інфрачервоне випромінювання. За цим принципом працює будь-яка «тепла підлога», в тому числі, водяна й електрична. Близько 70 % тепла у випадку їх застосування передається через інфрачервоне випромінювання і лише 30 % – за рахунок природньої конвекції.

Міф №5. «Тепла підлога» забруднює повітря

«Тепла підлога» не сприяє забрудненню повітря пилом, кліщами і пилком рослин. Це дуже важливо, коли в сім'ї є алергіки. В квартирах, де живуть люди з таким діагнозом, небажано використовувати радіатори центрального опалення, які сильно прогрівають і висушують повітря.

Виходячи з усього вищесказаного, можна зробити висновок, що користуватися сучасними системами поверхневого електричного опалення зручно, не надто обтяжливе для гаманця і корисно для здоров'я. Український підрозділ міжнародної компанії Romstal пропонує рішення з електричними «теплими підлогами» на основі кабельних систем Devi (Данія). Вони комплектуються терморегуляторами і всім необхідним для монтажу.

Фахівці Romstal завжди готові підібрати для Вас якісне обладнання і відповісти на будь-які питання щодо пропонованої нами продукції.

З питань співробітництва звертайтеся:
+38 (050) 4143772
shop@romstal.ua
romstal.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 5 478

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram