Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Фактори, які впливають на тривалість експлуатації радіаторів опалення

Система опалення на основі сталевих радіаторних панелей може забезпечувати дім теплом протягом не одного десятка років. Але, щоб цього досягти, при виборі самих радіаторів потрібно зважати на ряд чинників. Про них і піде мова у статті

KORADO_600 Щоб краще зрозуміти зв’язок між особливостями конструкції радіаторних панелей і факторами впливу на термін їх експлуатації, скористаємося прикладом сталевих радіаторів Radik, чеської компанії KORADO.

Першим, і чи не найважливішим фактором, є стійкість опалювальних панелей до корозії. Оскільки після початку експлуатації системи опалення в панелях буде постійно знаходитись вода, потрібно дотримуватися наступних умов – підготовлений теплоносій, якість сталі, з якої виробляють прилади та умови застосування (закрита система опалення, тиск та інш.).

Теплоносій потрібно підготовити до відповідного хімічного складу робочого середовища. Так, кислотність води в системі має бути в межах від 8,5 до 9,5 pH, а вміст кисню не повинен перевищувати 0,1 мг/л. Загальна жорсткість води повинна становити не більше 1 ммоль/л при її солоності в діапазоні від 300 до 500 мкС/см.

Обробка поверхні сталі радіаторів Radik здійснюється у три етапи. Перший – підготовчий етап. Сталеві листи знежирюють, здійснюють фосфатування та потрійне ополіскування. Наступним етапом є нанесення ґрунтового лаку, яких забезпечує захист сталевого радіатора від зовнішньої корозії. Для цього застосовується технологія катафорезного занурення. Вона дозволяє отримати потрібну товщину покриття по всій поверхні, навіть у критичних і важкодоступних місцях. Після випалу, катафорезний лак отримує потрібні антикорозійні, механічні та фізичні властивості. Останній етап – нанесення верхнього шару покриття. Для цього використовується епоксиполіефірний лак, який після розпилення на поверхню також проходить термічну обробку в печі.

Метою такого складного процесу підготовки поверхні сталі є забезпечення довготривалої корозійної та механічної стійкості, а також гігієнічність і якісний зовнішній вигляд поверхні радіаторів.

Корпус радіаторних опалювальних панелей Radik повинен постійно залишатись герметичним. Це забезпечується надійною конструкцію виробів: профільована панель складається з двох відпресованих заготовок із високоміцної мікролегованої сталі (стандарт EN 10268). У місцях вертикального поглиблення вони з’єднуються між собою точковими, а вздовж периметра – лінійними зварними швами. Радіаторні панелі здатні витримувати максимальний робочий надлишковий тиск 1 МПа (випробувальний тиск не нижче 1,3 МПа), і допустиму робочу температуру – 110°С.

Останнім, але не менш важливим фактором, що впливає на тривалість експлуатації радіаторних панелей, є якість виконання монтажу. Роботи зі встановлення повинні виконуватись кваліфікованими монтажними організаціями, з дотриманням установлених виробником рекомендацій і настанов.

При виконанні вищенаведених вимог гарантійний термін експлуатації радіаторних панелей Radik чеської компанії KORADO становить 10 років. А при дотриманні рекомендованих умов експлуатації система опалення на основі радіаторних опалювальних приладів може функціонувати набагато довше.

Представництво KORADO в Україні

02095, м. Київ, вул. А. Ахматової 35-А, оф. 1
Тел./факс: +380 44 498-07-97
Е-mail: korado.ua@gmail.com
www-ru.korado.com

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 5 298

Вас може зацікавити:1 коментар

  • Грунтовка катафорезом не связана с защитой радиатора от коррозии воды протекающей в нем, т. к. внутри радиатор не грунтуется. Катафорез применяется для защиты от внешней коррозии.

5
5
5
Залишити коментар

Telegram