Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

DZ Drazice – розширення виробництва водонагрівачів

«Кооперативні заводи Дражіце – машинобудівний завод» (Druzstevni zavody Drazice – strojirna s.r.o.) нині є найбільшим у Чеській Республіці виробником і продавцем водонагрівачів, акумулювальних баків і належностей до них. Пропонований асортимент містить кілька десятків різних моделей, придатних до підключення до різних систем гарячого водопостачання. Від найзвичайніших електричних водонагрівачів до водонагрівачів непрямого нагрівання і комбінованих, призначених для підключення до геліосистеми, газового котла, теплового насоса тощо. Пропозиція містить водонагрівачі об'ємом від 5 до 1000 л.

Logo З 2010 р. здійснювалися інвестиційні проекти з метою систематичного розширення виробничих потужностей, а також збільшення продуктивності та кількості вироблюваних водонагрівачів. Ці інвестиційні проекти були завершені та протестовані протягом 2013 р., коли з’явилися перші позитивні результати. Виробнича потужність з використанням сучасного обладнання становить нині, залежно від модельного ряду продукції, до чверті мільйона виробів на рік. За станом на початок 2014 р. у виробничому секторі працює майже 250 співробітників різних професій і спеціальностей – від операторів з монтажу, зварників з європейською сертифікацією зі зварювання посудин високого тиску, програмістів верстатів з ЧПК – до хіміків, що забезпечують процес емалювання.

Штампування

Dra_Ris_1 Інвестиції стосувалися як модернізації машинного обладнання, так і розширення підприємства, до якого додалися два нові цехи для виробництва і зберігання продукції. У новий виробничий цех було переміщено все машинне обладнання штампувального цеху й устаткування для підготовки металургійних напівфабрикатів (рис. 1). Водонагрівач виготовлений переважно зі сталевих компонентів, що означає щоденне надходження сталевих листів і труб в обсязі близько декількох десятків тонн. Обладнання нового цеху спростило роботу і забезпечило подачу матеріалу безпосередньо до штампувальних машин. Перевагою власних гідравлічних і ексцентрикових пресів є можливість гнучко реагувати на запити торговельної мережі без ускладнень, пов'язаних із замовленнями в постачальників. Зокрема, два гідравлічні преси забезпечують штампування власних випуклих днищ для внутрішнього резервуара, який має витримати без пошкодження робочий тиск у водонагрівачі понад 10 МПа.

Зварювання

Dra_Ris_2 Нині фірма DZ Drazice має в розпорядженні три напівавтоматичні зварювальні лінії (рис. 2), що пристосовані як до виробництва простих резервуарів для електричних водонагрівачів, так і до зварювання внутрішніх резервуарів для водонагрівачів непрямого нагрівання з двома трубчастими теплообмінниками. Переобладнання зварювальної лінії для найпростіших моделей у лінію для найскладніших моделей триває не більше ніж 20–30 хвилин. Компонування дозволяє без проблем виготовити як невеликі замовлення на декілька одиниць продукції, так і партії електричних водонагрівачів кількістю в десятки тисяч виробів. Нова третя зварювальна лінія дозволила розширити асортимент вироблюваних водонагрівачів і акумулювальних баків об'ємом 300–2000 л з потенційним річним обсягом до 20000 виробів.

Емалювання

Dra_Ris_3Дуже важливим етапом у процесі виробництва водонагрівачів є емалювання. DZ Drazice – єдиний виробник у Чехії, що володіє технологією нанесення на внутрішню стінку резервуара емалі, яка захищає її від корозії. В 2012 р. в експлуатацію була введена друга лінія емалювання електричних і комбінованих водонагрівачів. На відміну від традиційної технології попереднього оброблення поверхні травленням (рис. 3), сучасна швидка підготовка внутрішньої поверхні полягає в струменево-абразивному обробленні (рис. 4). Dra_Ris_4 Процес попередньої підготовки дуже важливий для кінцевої якості внутрішньої емальованої поверхні і забезпечує тривалий строк корисного використання водонагрівача. У процесі попередньої підготовки з поверхні видаляються плями корозії, жир чи дрібна окалина після зварювання. Для емалювання застосовується силікатна суміш, що поставляється німецькими та бельгійськими компаніями з багаторічним досвідом в галузі виробництва емалей. Готова емаль у звичному вигляді виникає шляхом випалювання при 850°C протягом години у прохідній печі.

Зварювання фланців

Dra_Ris_5 З метою зварювання фланців для вміщення сухого керамічного елемента була придбана сучасна роботизована установка (рис. 5) з поворотним столом, на якому в процесі зварювання оператор готує наступний фланець. Цей метод дозволив майже вдвічі прискорити процес. Завдяки високій якості зварювання та емалювання компанія DZ Drazice стала постачальником зварних і емальованих фланців для датського виробника водонагрівачів, який поставляє свою продукцію на скандинавський ринок.

Монтажні роботи

Dra_Ris_6 Монтаж в Дражіце забезпечують дві складальні лінії, обладнані спеціальним машинним устаткуванням для зварювання корпусу водонагрівача, нанесення фарби електростатичним методом у камері порошкового фарбування (рис. 6), обладнання для заливання двокомпонентної ізоляційної маси (поліуретану) німецької фірми Bayer (сьогодні це найкращий матеріал, який можна застосувати для ізоляції водонагрівачів). Ізоляція товщиною більше ніж 40 мм забезпечує мінімальні теплові втрати дражіцьких водонагрівачів порівняно з більшістю конкурентних продуктів. При максимальній виробничій потужності, що становить 250000 виробів на рік, кожна з двох складальних ліній має випускати готовий водонагрівач кожні дві хвилини.

Перевірка функціональності та якості

Dra_Ris_7 Для забезпечення максимальної якості готового виробу водонагрівач у процесі зварювання і монтажу проходить декілька повністю автоматизованих перевірок тиску і функціональності електроустаткування (рис. 7). Тестування здійснюється під повним комп'ютерним контролем, і результати зберігаються в інформаційній системі, яка забезпечує облік заводських номерів. Кожен водонагрівач, що залишає складальну лінію, піддається візуальному контролю і позначається ідентифікаційною табличкою з заводським номером.

Družstevní závody Dražice – strojírna s.r.o.
Dražice 69
294 71 Benátky nad Jizerou
Czech Republic
www.dzd.cz

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 220

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram