Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

ClimaCon від Oventrop – контрольований комфорт

Яким чином можна досягти теплового комфорту житла не за всі гроші світу, та що гарантовано зменшить експлуатаційні витрати в подальшому?

Питання сталого комфорту та водночас економії витрат для споживача є дуже актуальними при реконструкції старого та будівництві нового житла, оскільки вартість енергоносіїв постійно зростає. Економія енергоресурсів вимагає встановлення енергоощадної побутової техніки, утеплення будівель, використання альтернативних джерел тепла – як то теплові насоси, пристрої контролю та регулювання температури у приміщеннях.

В системах опалення та охолодження основним методом економії є встановлення термостатів на кліматичних приладах. З механічними термостатичними регуляторами для радіаторів, які ще називають термостатичними головками чи термоголовками, український споживач вже добре знайомий. Наприклад, можна звернутися до відповідного подкасту щодо цієї теми.

Слухайте подкаст: Термоголовки: розвіювання міфів

Основними перевагами рішення із застосуванням термоголовок є простота та доступність при регулюванні температури. Водночас термоголовки мають певні обмеження для використання. Наприклад, їх неможливо використовувати для систем охолодження або програмувати режими використання.

Для таких завдань використовуються електричні кімнатні термостати, параметри точності регулювання та швидкості реагування яких є набагато кращими порівняно із термоголовками. З огляду на підвищені вимоги по дизайну та використанню енергоефективних рішень в 2022 році була введена нова серія пристроїв ClimaCon від Oventrop. З ними можна ознайомитися у відео.

Відео. Кімнатний термостат ClimaCon: огляд

ClimaCon – це комплексне рішення з різними варіантами кімнатних термостатів та супутнього обладнання, яке найбільш ефективне саме у системах з тепловими насосами. Адже з таким нагрівальним пристроєм найчастіше використовується поверхневе опалення та охолодження. В багатьох випадках такі системи можуть декілька разів перемикатись у перехідний сезон і тому потребують відповідного регулювання у окремих кімнатах.

Кімнатні термостати представлені 4 основними моделями від ClimaCon – F90 до F310, де функціонал моделі відповідає потребам споживача та призначенню приміщення.

ClimaCon F90 – це простий кімнатний термостат для системи поверхневого опалення. Підходить до кімнат без високих вимог до регулювання або без постійного перебування людей.

ClimaCon F100 здатний працювати з опаленням та охолодженням (потребує перемикання режиму) проте не має можливості програмувати періоди використання та не підключається до смартфонів.

ClimaCon F210 – це цифровий кімнатний термостат який може керуватись зі смартфону за допомогою застосунку ClimaCon та працювати або в системах опалення або в системах охолодження. До речі, застосунок ClimaCon доступний у App store та Play маркет та перекладений українською мовою.

ClimaCon F310 – найстарша модель з великою кількістю функцій та можливостей. Можливість керування одночасно із охолодженням та опаленням, керування іншими термостатами, програмування часових профілів, доступ зі смартфону та комутація з контролером теплового насосу – все це дозволяє отримати комфорт при необхідній економії.

Окрім переваг для споживача по керуванню та економії, ClimaCon пропонує для проектувальників та інсталяторів простоту монтажу та поєднання окремих елементів у зрозумілу схему та широкий асортимент додаткового обладнання, що можна підключити – клемні модулі, датчики вологості тощо.

На представленій схемі можна побачити один із багатьох варіантів схем підключення ClimaCon F310 у якості головного термостату (Master) та ClimaCon F100 (підпорядкований пристрій, режим Slave). Представлена схема містить перемикання режимів опалення та охолодження від теплового насосу, захист від точки роси та перегріву. Крім того, в залежності від призначення гребінки окремі елементи можна комбінувати.

Зображення підключення термостата Овентроп

Рис. Схема підключення термостата ClimaCon

Більше інформації та схемних рішень споживач може отримати у технічних фахівців Oventrop та на сайті.

Oventrop GmbH & Co. KG

Paul-Oventrop-Straße 1
Моб. +38-067-323-01-01
Моб. +38-067-547-65-19
Е-mail: oventrop@ukr.net
www.oventrop.com

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 979

Вас може зацікавити:



Залишити коментар

Telegram