Необхідність використання якісної води в побуті – це не примха сучасності, а раціональна вимога для отримання користі від її споживання. Щоб одержувати воду потрібної якості необхідно застосовувати різні методики фільтрування, які повинні постійно удосконалюватись результатами найновіших досліджень у галузі. Такий принцип лежить в основі діяльності концерну «Best Water Technology AG», дочірня компанія якої – «BWT Україна»- цьогоріч відзначає ювілей із дати заснування в 2007 році
Одна людина для побутових потреб у середньому протягом доби використовує від 100 до 233 л води. Велика частка цього показника належить питній воді. Питною воду прийнято називати тоді, коли її склад відповідає вимогам державних стандартів і санітарного законодавства. Зокрема, норми та методи контролю якості питної води визначаються ДСТУ 7525:2014 та ДСанПіН 2.2.4-171.
Крім того, у побуті вода обслуговує технологічні процеси захисту систем опалення, забезпечує коректну роботу кліматичного обладнання та побутової техніки. При цьому, для надійної та ефективної роботи обладнання, склад води повинен відповідати значенням, які рекомендує виробник.
Щоб забезпечити відповідну якість води, необхідно виконати декілька етапів її очищення, виходячи з наявних видів забруднення.
Механічне фільтрування
Першою стадією в будь-якій системі очищення води є фільтрування від механічних домішок. Його завдання полягає у видаленні з води частинок іржі, піщинок, мулу тощо. Механічні фільтри можуть забезпечувати видалення частинок розміром від 90 до 200 мкм. Фільтрувальні елементи в них можуть бути постійними, які необхідно періодично прочищати, або змінними.
Новинкою в групі фільтрів зі змінним фільтрувальним елементом є модель BWT E1 HWS. Її особливістю є зручність заміни картриджа фільтра. Процес відбувається повертанням спеціального важеля, який одночасно перекриває подачу води та вивільняє чашу з фільтром, а електронний індикатор на пристрої інформує про необхідність виконання такої заміни. Фільтр здатний затримувати частинки розміром 90-110 мкм, працює при робочому тиску від 2 до 16 бар і температурі від 5°С до 30°С. Компанія BWT пропонує широкий вибір механічних фільтрів, які можна розділити на такі групи:
-
-
- Фільтри з прямою промивкою.
- Фільтри зі зворотною промивкою.
- Захисні фільтри зі змінними елементами.
-
Доочищення питної води
Для одержання питної води тільки механічного очищення недостатньо. Так, у комунальних водопроводах для знезараження додають хлор або сполуки на його основі. Крім того, у воді містяться розчинені мінеральні солі, а також нітрати, сульфати, аміак, важкі метали та ін. Тому, длядоочищення питної води доречно застосовувати фільтрувальні установки зворотного осмосу. Вони дозволяють видаляти з води розчинні та колоїдні забруднення розміром від 0,1 до 0,001 мкм.
Процес очищення в установці зворотного осмосу, на прикладі моделі BWT AQA source, складається з чотирьох етапів. На початку вода надходить до системи фільтрів, щоб затримати частинки розміром до 5 мкм. Потім вона проходить через два вугільні фільтри, які видаляють хлор та органічні сполуки. Далі воду під тиском подають на зворотно-осмотичну мембрану, на виході з якої утворюється пермеат – очищена та знесолена вода. Додатковий вугільний фільтр у кінці процесу видаляє сторонні запахи і присмак.
Установка BWT AQA source здатна очищати 150-250 л води за день, працюючи під тиском від 3 до 6 бар при робочій температурі 5-30°С. При цьому видаляється до 85% усіх нітратів, 90-95% мінеральних солей та 100% механічних домішок. Важливим фактором є також очищення води від бактерій, вірусів і пірогенних речовин.
Така система може цілком забезпечити щоденну потребу в питній воді для цілої сім’ї.
Захист системи опалення
Високий рівень жорсткості води спричиняє виникнення соляних відкладень на поверхні теплообмінника, зменшує його енергоефективність і сприяє виникненню корозії. Також, вода повинна мати відповідний показник pH, який виражає ступінь кислотності або лужності. Якщо для алюмінієвих деталей значення pH від 6,5 до 8,5 є допустимим, то для мідних чи сталевих – воно буде критичним.
Для того, щоб максимально захистити опалювальне обладнання, компанія «BWT Україна» рекомендує застосовувати систему AQA therm. Вона складається з таких компонентів:
- Блок заповнення системи опалення AQA therm HFB (не допускає зворотній хід води в систему питного водопостачання).
- Іонообмінної станції AQA therm HES (до якої підключається картридж для зменшення вмісту солі AQA therm SRC або зниження жорсткості води – AQA therm HRC).
- Сепаратор шламу та повітря AQA therm SLA (очищує воду від бруду та повітря на звороті контуру опалення).
Крім зазначених систем, компанія «BWT Україна» виготовляє та обслуговує установки для пом’якшення води, дозуючі системи та реагенти до них, тестувальні прилади та ін. Також, у модельному ряді наявні системи для виробництва води фармакопейної якості: установки з електродеіонізації, дистиляції, двоступеневого зворотного осмосу та УФ-дезінфекції води.
Усі фільтрувальні системи мають відповідні гігієнічні сертифікати, а рівень очищення відповідає європейським і вітчизняним нормативам. Робота установок характеризується високою екологічністю та економічністю.
Багаторічний досвід, інноваційний підхід і власні дослідницькі лабораторії забезпечують впровадження передових розробок у сфері водопідготовки. Діяльність понад 3000 працівників компанії спрямована на задоволення потреб в якісній воді домашніх господарств, промисловості, готельно-рекреаційних комплексів і громадського сектору. А кваліфікований персонал компанії завжди допоможе підібрати оптимальне обладнання, надасть вичерпні технічні консультації та забезпечить сервісне обслуговування всіх видів обладнання.
ТОВ «БВТ Україна»
03124, м. Київ, пров. Радищева, 8
Тел.: 044 390 76 18
E-mail: info@bwt.ua
www.bwt.ua
Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok. Долучайтесь!
Переглянуто: 6 524