Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Чищення теплообмінника конденсаційних котлів BAXI

Перспективи при встановленні конденсаційного котла величезні. Використання конденсаційного котла дозволяє зробити опалення і гаряче водопостачання комфортним та економним. Тому сервісні спеціалісти все частіше стикаються з необхідністю обслуговування такого обладнання

Зображення конденсаційний котел для опалення Baxi У конденсаційних котлах BAXI здебільшого використовуються спіральні теплообмінники, виготовлені з неіржавіючої сталі AISI 316L. Малий вміст води в такому теплообміннику дозволяє зменшити теплову інерцію і, отже, збільшити швидкість реакції на зміни теплової енергії, необхідної системі. Проміжки між витками спіралей під час експлуатації котла можуть поступово забиватись накипом, окалиною, пилом і брудом, що може призвести до погіршення ефективності теплообмінника. Тому необхідно через певний проміжок часу проводити чищення теплообмінника конденсаційного котла.

Для цієї процедури BAXI розробила відповідні комплекти для чищення та рекомендації, які дозволяють виконати її максимально ефективно.

Перш за все, перед початком чищення теплообмінника необхідно зачекати, поки температура котла не буде нижчою за 40°C, щоб уникнути опіків при роботі з котлом.

Необхідно повністю від’єднати котел від джерела електроживлення та перекрити вхідний газовий кран.

Після цього можна зняти передню кришку з котла та відкинути короб електронної плати. Необхідно захистити компоненти котла, які знаходяться під теплообмінником, а особливо електричні компоненти – від бризок рідини, вкривши їх поліетиленовою плівкою.

Необхідно від’єднати кабелі електрода розпалу, електрод контролю полум’я та фланцевий термостат теплообмінника (при наявності).

Лише після цього можна зняти фланець пальника, для чого необхідно відкрутити 6 гайок та від’єднати рознімач подачі газової суміші, розміщений під змішувальним вузлом.

На задній стінці теплообмінника знаходиться теплоізоляційна пластина, яку необхідно захистити від потрапляння рідини водонепроникною плівкою, що знаходиться в комплекті для чищення.

Зображення теплообмінник конденсаційного котла для опалення Baxi Після цього треба акуратно видалити пилососом бруд всередині камери згоряння та видали будь-який накип, використовуючи щітку з пластиковими щетинками, яка входить у комплект для чищення.

Далі, використовуючи відповідну ємність для розпилення, необхідно щедро обприскати поверхні, які слід очистити, відповідним засобом для рідинного чищення BX-HT Cleaner або аналогічним засобом, і зачекати 10 хвилин.

За допомогою щітки (не змочуючи її у рідині для чищення) треба очистити відповідну поверхню і повторно нанести очищувач BX-HT Cleaner, та зачекати ще 10 хвилин, і потім знову застосувати щітку. Якщо результат виявиться незадовільним, необхідно повторити операцію.

Після закінчення чищення необхідно ретельно промити теплообмінник водою та виконати складання елементів теплообмінника у зворотному порядку.

У разі необхідності слід замінити прокладку фланця пальника. Затягування 6 гайок фланця необхідно виконувати з крутним моментом 5,5 Нм.

Після зняття захисних плівок, встановлення передньої кришки та підключення котла до джерела електричного живлення і
газу пуск котла відбувається звичайним чином.

Котельне обладнання BAXI зігріє ваш дім і зробить його комфортним і сучасним.

Представництво BAXI S.p.A. в Україні

01032, м. Київ,
вул. Саксаганського, 121, оф. 4
Тел./факс: +38 044 235-96-59
Е-mail: BAXI@email.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 371


Залишити коментар

Telegram