Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Гідравлічне балансування систем опалення

М. Семироз

При проектуванні сучасного житла, оснащеного високоефективним опалювальним обладнанням, виконуються точні комп’ютерні розрахунки, але найчастіше на завершальному етапі монтажу до логічного завершення не доводяться всі налагоджувальні операції. Наприклад, інколи некоректно та непрофесійно проводиться балансування опалювальної системи (або взагалі така ціль не ставиться). В результаті, використання якісних і дорогих елементів інженерної системи може виявитись невиправданим та марним

Гідравлічне балансування – це обов’язкова умова для штатного функціонування всіх систем тепло- та холодопостачання в будинку, отримання заданого рівня комфорту і економічної складової технічних рішень. Гідравлічне балансування систем опалення мають виконувати кваліфіковані фахівці, які повинні застосовувати якісну арматуру та врахувати особливості приміщення.

Зображення балансувальний клапан Oventrop Асортимент трубопровідної арматури на ринку, як правило, порівняно обмежений, призначений для конкретної мети, та будь-які корисні технічні рішення повинні використовуватись з урахуванням приміщення. Однак, багатьом фахівцям, що працюють в цьому секторі, притаманний професійний консерватизм: вони часто ніби не помічають ряду специфічних технічних особливостей нової продукції, з якими наразі треба рахуватись. Це особливо важливо в ситуації появи на українському ринку нових виробників і безперервної модернізації традиційної номенклатури провідних фірм.

Необхідно враховувати, що на якість розрахунку і точність гідравлічного регулювання впливає безліч факторів: поєднання металів; широкий діапазон робочих характеристик арматури різних компаній, які не завжди об’єднуються в одній монтажній схемі; опалювальні прилади з малим об’ємом теплоносія і низьким фактором інерційності; невеликі діаметри трубопроводів та ін. Матеріальні витрати ж, які виникають в ситуації нового налагодження роботи опалювальної системи є досить високими.

Обов’язкові умови якості

Умови, які мають бути виконані для ефективного балансування опалювальних систем досить прості, але вимагають обережності в роботі та послідовності дій при їх реалізації:

  • показники розрахункових витрат повинні бути присутні на найвіддаленішій ділянці (гілці) системи;
  • перепад тиску має мати мінімальний діапазон за значеннями;
  • гідравлічно узгоджена система опалення повинна працювати як єдине ціле, а не тільки її окремі зони.

Недотримання хоча б однієї з цих умов, в кращому випадку, дозволить досягнути тільки 30% розрахункової ефективності роботи системи, інші ж 70% коштів будуть витрачені на некомпетентні поради фахівців і бажання заощадити, образно кажучи, на сірниках. Але, навіть при дотриманні всіх цих умов, балансування системи опалення не буде виконано належним чином без застосування якісної арматури.

Обсяги інвестицій в якісну арматуру і прилади для гідравлічного регулювання складають приблизно 3% від загальних капіталовкладень в системи опалення та кондиціонування. Витрати відшкодовуються протягом 1,5 року і навіть, в ряді випадків, за більш короткий час. Головною перевагою є те, що проектувальники і монтажники отримують надійний інструмент для діагностики, управління і регулювання всієї системи, до речі, він придатний і при наступних реконструкціях будівлі.

Гідравлічне балансування треба починати з параметрів якості, серед яких першим і головним є точність гідравлічно узгодженої системи опалення.Від неї залежать управління всієї системи і підтримання комфортної температури, тому, вибір арматури з високими параметрами точності при налаштуванні – найважливіше завдання проектувальника. Високий ступінь відповідності об’єктивним даним, (5-10%) – це прерогатива високоякісної арматури, як правило, відомих світових виробників.я

Окремим питанням є кваліфіковане виконання гідравлічного регулювання, а саме, узгодженість дій організацій, що реалізують монтаж і пусконалагоджувальні роботи різних частин системи теплопостачання. Наприклад, може здатися, що тепловий пункт без детального обліку навантажень (на поверсі – це стояк підключення) далі виконує інша підсистема, при цьому не передбачена можливість підключення регулюючої арматури. На заміну комплексного балансування опалювальної системи як масштабного об’єкту, вже на стадії пусконалагоджувальних робіт можна наштовхнутись на неефективне, та розбалансоване теплопостачання.

Балансування багаторівневих систем опалення

Сучасні гідравлічні мережі проектуються, як правило, багаторівневими системами опалення зі змінними показниками теплоносія. Для підтримки їх працездатності в динаміці потрібно використовувати арматуру з більш складними характеристиками управління, ніж в моделях, згаданих вище. Це можуть бути, зокрема, ручні балансувальні вентилі Hydrocontrol VTR і Hycocon VTZ, відповідно, для підтримки перепадів тиску – Hydromat DTR і Hycocon DTZ. Різні поєднання цієї арматури дозволяють отримувати варіанти необхідних рішень для гідравлічного узгодження навантажень в мережі, а також використовувати розрахункову програму Oventrop CO.

Відео.Вентиль Oventrop Q-Tech: автоматичне гідравлічне балансування системи опалення

Останньою новинкою для балансування систем теплопостачання стала поява автоматичного регулювання показників витрат і контролю тиску за допомогою Q-Tech та вентилів Cocon QDP від Oventrop. Використання нових регулюючих вентилів Q-Tech дозволяє досягнути високого ступеня достовірності розрахунку та ефективно налаштувати систему теплопостачання.

Програмні продукти для балансування систем опалення

Зображення Oventrop OV-DMC3 Не виникає сумнівів в доцільності балансування опалення, якщо в системі відбувається локальне надмірне використання тепла. Саме недоотримання тепла в іншому місці і актуалізує завдання налаштовування системи опалення. При вирішенні такого завдання можна скористатися відповідними програмними продуктами, наприклад, Oventrop CO.

Ця програма призначена для гідравлічного розрахунку одно- і двотрубних систем опалення та охолодження, при проектуванні нових систем, а також, для регулювання існуючих систем теплоносія у реконструйованих будинках (наприклад, після утеплення будівлі), і дозволяє реконструювати системи, в яких теплоносієм є гліколієві суміші. При розрахунках даною програмою підбираються діаметри трубопроводів, аналізуються витрати води в обладнанні, що проектується, визначаються втрати тиску в устаткуванні та гідравлічні опори циркуляційних кілець, підбираються налаштування регуляторів різниці тиску, які
встановлюються в місцях, обраних проектувальником (підставка стояків, розгалуження і т.д.). Надлишок тиску в циркуляційних кільцях зменшується шля-
хом підбору попередніх налаштувань вентилів.

Після обрахунку і монтажу системи теплопостачання повинні виконуватись пусконалагоджувальні роботи для встановлення та перевірки розрахункових витрат у споживачів. Ці роботи повинні виконуватись фахівцями із застосуванням вимірювальних комп’ютерів, наприклад, OV-DMC3. Застосування OV-DMC3 дозволяє вирішувати проблемні завдання та виконувати перевірку систем після реконструкції.

Oventrop GmbH & Co. KG

Paul-Oventrop-Straße 1
Моб. +38-067-323-01-01
Моб. +38-067-547-65-19
Е-mail: oventrop@ukr.net
www.oventrop.com

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 5 269


1 коментар

5
5
5
Залишити коментар

Telegram