Системи опалення та охолодження сучасної будівлі являють собою сукупність взаємопов'язаних технічних елементів і пристроїв, призначених для передачі у приміщення, що обігріваються або охолоджуються, необхідної кількості теплоносія або холодоносія та підтримки в них заданої температури повітря. При цьому найбільш істотною вимогою, яка ставиться до цих систем, є їх економічність з точки зору споживання енергії
У цьому аспекті роль ключових елементів сучасних систем опалення та охолодження виконують:
- правильне гідравлічне балансування систем і вибір пристроїв для його реалізації;
- наявність термостатичних пристроїв і вентилів на приладах (радіаторах, конвекторах, фанкойлах, контурах панельного опалення та охолодження та ін.).
Правильно спроектована система опалення або охолодження пристроїв для гідравлічного балансування дозволить, змінюючи в необхідному діапазоні кількість і параметри середовища, що в ній циркулює, домогтися пропорційного розподілу розрахункової теплової або холодильної потужності по стояках і гілках системи при мінімальних навантаженнях на насосне обладнання, а використання термостатичних пристроїв і вентилів на приладах надасть можливість споживачу самостійно вибирати температурний у приміщенні і, відповідно, витрату споживаного теплоносія, керуючись при цьому єдиним критерієм – вартістю енергоносіїв, яка має тенденцію до постійного зростання.
Завдання правильного вибору вищезазначених ключових елементів сучасних систем опалення та охолодження прекрасно вирішує німецька компанія Oventrop – один із провідних світових виробників арматури для різних інженерних систем.
Арматура для гідравлічного балансування
Для створення ефективної системи опалення або охолодження Oventrop пропонує широкий асортимент різноманітної регулюючої арматури, призначеної для гідравлічної ув'язки між собою всіх компонентів системи і пропорційного розподілу тепло- і холодоносія по стояках, гілках і приладах. Правильно спроектована гідравлічна ув’язка дозволяє на 25-30% зменшити витрату теплоносія у системі опалення і, відповідно, на 20-25% знизити витрати енергії на опалення будівель з розгалуженими системами внутрішніх комунікацій.
Світове визнання отримали вентилі Oventrop серії Hydrocontrol для ручного балансування. Регулюючі вентилі Hydrocontrol VTR з бронзи (PN 25 при Т = мінус 20...+150°C), знаходять широке застосування при гідравлічній ув'язці стояків систем опалення та охолодження з великим діапазоном витрат теплоносія. Hydrocontrol VTR (Ду10-Ду65) може бути встановлений як на такому, що подає, так і на зворотному трубопроводі, виконаному практично з будь-якого матеріалу, і поєднує в собі 5 функцій: попереднє налаштування, вимірювання гідравлічних параметрів системи, відключення стояків, заповнення та спорожнення. Для фланцевого приєднання передбачений вентиль Hydrocontrol VFC/VFR (Ду 20-Ду 400) у чавунному та бронзовому корпусі.
У системах, що характеризуються значними коливаннями масових витрат теплоносія (наприклад, при термостатуванні опалювальних приладів), як правило, застосовуються регулятори перепаду тиску серії Hydromat DTR/DFC. Вони являють собою пропорційні регулятори мембранного типу, які працюють без сторонньої енергії . Регулятори перепаду тиску Hydromat DTR/DFC завжди встановлюються на зворотному трубопроводі та використовуються у парі з відповідним вентилем Hydrocontrol VTR/ATR.
У нинішній час виробнича програма компанії Oventrop включає в себе додаткову серію Hycocon (PN 16 при Т = мінус 10...+120°C) – регулюючої арматури для стояків і гілок систем опалення та охолодження з латуні. Це серія компактних балансувальних вентилів Hycocon VTZ і регуляторів перепаду тиску Hycocon DTZ з прямим врізом вентильних вставок. Додатковою особливістю серії Hycocon є взаємозамінність вентильних вставок, які дозволяють змінювати тип вентиля вже в процесі експлуатації без придбання нових корпусів.
Новий вентиль Cocon Q (PN 25 при Т = мінус 10...+120°C) являє собою комбінацію балансуючого та регулюючого вентиля з автоматичним, незалежним від перепаду тиску, регулюванням витрати. Цей вентиль може бути оснащений сервоприводом, температурним регулятором або головкою ручного приводу. Останнім часом автоматичні регулятори Cocon QTZ (Ду10-Ду32) Cocon QTR (Ду40-Ду50) Cocon QFC (Ду40-Ду200) знаходять різноманітне застосування у системах опалення та охолодження із застосуванням фанкойлів, конвекторів, застосовуються в обв'язках калориферів вентиляційних установок, нагрівальних та охолоджувальних панелей.
Останньою новинкою від Oventrop стало створення серії Q-Tech заснованої, як і Cocon Q, на принципі балансуючого та регулюючого вентиля з автоматичним, незалежним від перепаду тиску, регулюванням витрати. Відмінністю Q-Tech стало значне зменшення розміру мембранного блока що дозволило помістити його в корпус термостатичного вентиля AQ з діапазоном регулювання витрати 10-170 л/год (PN 10 при Т = +2...+110°C) і вентильну вставку в радіатор GHQ. Застосування термостатичних вентилів AQ в сучасних системах опалення дозволяє не тільки якісно збалансувати систему опалення, отримати економію тепла шляхом монтажу термостатичних головок, але значно знизити кількість регулюючої арматури в системах опалення і, тим самим, знизити капітальні витрати на монтаж систем опалення та охолодження.
Відео. Oventrop Q-Tech: застосування та налоштування
Широкий асортимент балансувальної арматури Oventrop дозволяє вирішити будь-які завдання, які можуть виникнути перед проектувальниками та інсталяторами в сучасних системах опалення та охолодження.
Представництво Oventrop в Україні
03061, м. Київ, пр-т Відрадний, 95-Г, офіс 213
Тел./факс: 044 599-1066
Моб. тел.: 067 323-0101
Моб. тел.: 067 547-6519
E-mail: oventrop@ukr.net
www.oventrop.com
Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok. Долучайтесь!
Переглянуто: 5 629