Агресія Російської Федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні виданням у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію з світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


DONATE

Мерч AW-Therm інтернет магазин

AWADUKT Thermo – чисте повітря для людей від REHAU

А. Кузьмук

Свіжого та чистого повітря потребують школи та дитячі садки, університети та інститути, приватні житлові будинки, лікарні, багатоповерхові адміністративні та офісні будівлі: будь-які приміщення, будинки та люди, які в них перебувають. З огляду на енергозбереження простого провітрювання за допомогою відкритих вікон недостатньо. Але є рішення від REHAU – єдина система подачі чистого повітря AWADUKT Thermo

Для розв’язання проблем нестачі чистого повітря раніше було достатньо просто відкрити вікно. У новобудовах та реконструйованих будівлях з урахуванням енергозбереження реалізувати це в більшості випадків вже є неможливим з таких причин:

  • опалення, кліматичне та вентиляційне обладнання утворюють чутливу загальну систему, орієнтовану на енергозбереження – відкриті вікна швидко порушують функціонування цієї системи;
  • надійність та контроль постачання свіжого повітря є важливим передусім для багатоповерхових споруд;
  • необхідно запобігати проникненню зовнішнього шуму, наприклад, у лікарнях або школах, що неможливо уникнути при провітрюванні через вікна;
  • провітрювання вручну не тільки дорого коштуватиме, але й важко піддається контролю як із точки зору повітрообміну, так й щодо енерговтрат.

Поганий повітрообмін, що не відповідає будівельним та санітарним нормам – це перш за все недостатня кількість отримуваного людиною свіжого повітря, що призводить до погіршення самопочуття та працездатності. В приміщенні із підвищеною концентрацією вуглекислого газу люди втрачають здатність концентруватися, відчувають втому, неможливість сконцентруватися, головний біль, знижується працездатність. У школах та офісних будівлях це є особливо неприпустимим. Кожної години людині потрібно близько 60 м3 свіжого повітря (див. рис. 1). Повну заміну повітря в приміщенні треба здійснювати приблизно кожні дві години. Вентиляція за допомогою відкритих вікон, зокрема, взимку, навряд чи є припустимою для якісного повітрообміну. Така вентиляція створюватиме проблему й влітку, адже при відкритих вікнах заважатиме вуличний шум, а в саме приміщення буде ззовні надходити пил та шкідливі забруднювачі.

Зображення припливно-витяжна вентиляція Рис. 1. Переваги контрольованої припливної вентиляції AWADUKT Thermo

Для припливу повітря існує такі дві можливості:

Припливні отвори на даху або на ґрунті

Елементи припливної вентиляції на даху, а також отвори в стінах на фасаді своїми розмірами часто дуже погіршують загальну архітектуру будівель або при санації будівель для цього просто не знаходиться належного місця, тому все частіше для припливної вентиляції застосовують зовнішні канали. Через ці башти повітря всмоктується, фільтрується, очищується та скеровується за допомогою систем трубопроводів. Таким чином, повітря потрапляє до будівлі. Система REHAU AWADUKT Thermo має широкий спектр виробів, які допоможуть реалізувати таке рішення.

Труби, які живлять повітрям вентиляційні канали припливної вентиляції на баштах, зокрема ті, що розташовані поруч з великими будівлями можуть сягати діаметру до 2-х метрів. Цими трубами всмоктується все необхідне повітря. Внутрішня поверхня цих труб має бути гладкою, адже, саме на внутрішній поверхні труб може осідати водний конденсат та мікроскопічно малі забруднювачі, що флотують в повітрі та сприяють розмноженню мікроорганізмів. Чим більше шорсткість внутрішньої поверхні труби, тим більше небезпека розмноження мікроорганізмів. На відміну від пластикових, бетонні труби є шорсткими та мають велику контактну поверхню для осаду на них відкладень, що є потенційним інкубатором для мікроорганізмів, які потім будуть розноситись всюди з повітрям.

Труби AWADUKT Thermo від REHAU мають гладку внутрішню поверхню та антимікробне покриття. На внутрішню поверхню цих труб нанесено покриття, яке містить іони срібла. Це робить поверхню труб антибактеріальною. Завдяки цьому відсутня можливість розмноження мікроорганізмів. Проте це не єдина їх перевага у порівнянні з бетоном.

  • Труби AWADUKT Thermo є на 90 % легшими, та їх на 30 % швидше прокладати. Для бетонних труб потрібно передусім додаткове спеціальне обладнання, призначене для належного укладання дуже важких труб.
  • Труби AWADUKT Thermo є еластичними та ударостійкими. Бетонні труби, навпаки, є жорсткими, надто вразливими та легко пошкоджуються вже під час транспортування.
  • Труби AWADUKT Thermo протягом 100 років функціонують без пошкоджень, без жодних обмежень. Це було підтверджено експертами TÜV (Союз робітників технічного нагляду) Рейнської області або LGA (Земельна про-мислова інспекція) Нюрнбергу. Бетонні труби, навпаки, з часом стають крихкими. Для них термін фізичного використання складає тільки 50 років, а непридатність з санітарної точки зору настає набагато раніше.

Повітряно-ґрунтовий теплообмінник

Повітряно-ґрунтові теплообмінники, або LEWT, постачають потрібне для будівлі повітря, яке потім розподіляється в ній по заглиблених під землею трубах. При цьому відбувається раціональний розподіл повітря за допомогою прокладеної в ґрунті мережі трубопроводів та разом з цим заощаджується чимало енергії: влітку повітря таким чином попередньо охолоджується, взимку – попередньо нагрівається. Завдяки цьому витрачається суттєво менше енергії для обслуговування вентиляційного повітря, а саме: його нагрівання взимку та охолодження влітку.

Та сама система труб AWADUKT Thermo є ідеальною для облаштування LEWT (повітряно-ґрунтових теплообмінників) (див. рис. 2). Вона забезпечує максимальну провідність та високу ефективність теплообміну між ґрунтом та впускним повітрям.

Зображення AWADUKT Thermo повітряно-ґрунтові теплообмінники Рис. 2. Система AWADUKT Thermo для повітряно-ґрунтових теплообмінників

Обсяги конкретної економії від попереднього підігрівання вентиляційного повітря взимку та попереднього охолодження влітку можна заздалегідь розрахувати з достатньою точністю.

На глибині від 1,50 до 2,50 м температура Землі зберігається майже постійною як взимку, так і влітку, й це відбувається незважаючи на зміни зовнішньої температури повітря. Ця різниця температур використовується для заощадження енергії в повітряно-ґрунтовому теплообміннику (LEWT). Різниця температури між всмоктаним ззовні повітрям та повітрям, що подається до будівлі, є прямою економією, адже не потрібно витрачати енергію для попереднього нагрівання або охолодження.

Заощаджена завдяки використанню тепла Землі енергія на сьогодні характеризується вражаючими показниками. Тільки в 2013 році в Німеччині було заощаджено 8,7 мільярдів кВт·год – це річна потреба більш ніж 1,7 мільйонів сімей з чотирьох осіб або 0,6% всього теплоспоживання в Німеччині (за даними дослідження Agentur für Erneuerbare Energien e.V., AEE). Відтоді цей показник постійно збільшується.

Єдина система контрольованої вентиляції

Великою перевагою системи вентиляційних каналів AWADUKT Thermo від REHAU є: «Все з одних рук» («Single Source Warranty») – вочевидь вона годиться й для систем зовнішнього всотування повітря та для заглиблених (повітряно-ґрунтових). До асортименту виробів системи AWADUKT Thermo пропонується не тільки все для внутрішнього облаштування системи, але також все, що знаходиться «ззовні навкруги», що важливо для архітекторів. Це єдине комплексне інженерне рішення, до того ж підтримане консультаціями, документами, забезпеченням, надійністю та гарантіями від виробника. Проєктувальники та власники будівництв, а також Підприємці та монтажники без зайвих труднощів знайдуть у REHAU потрібну собі підтримку як на будь-якій фазі реалізації проекту, так й через кілька років потому. Команда REHAU – виробник пластикових виробів для комплексних систем, а головне – постачальник інтелектуальних інженерних рішень, які об’єднують екологію та економіку, дизайн та функціональність, надійність та комфорт, якість та сервіс.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі AW-Therm та корисні відео на Youtube-каналі. Долучайтесь!

Переглянуто: 3 831

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram