Мерч AW-Therm інтернет магазин

Чому автоматичне балансування – це must-have для сучасних систем опалення? Розбираємося детально

О. Сокиркін
Керівник підрозділу навчань та технічної підтримки «ГЕРЦ Україна»

Основною задачею системи опалення будинку є створення теплового комфорту в кожному опалюваному приміщенні за мінімуму споживання теплової енергії

Зображення балансувальна арматура HERZ на будівництві

Більшість пересічних мешканців сучасних багатоквартирних будинків вважають, що для досягнення цієї мети достатньо встановити автоматичні радіаторні терморегулятори на кожний опалювальний прилад та налаштувати термостатичну головку на бажану температуру. І вони мають рацію. Майже…

Лише фахівці можуть розповісти, наскільки складно забезпечити оптимальні умови для ефективної і безшумної роботи терморегуляторів:

  • помилки в проєктуванні або порушення чинних будівельних норм,
  • неякісний монтаж обладнання або його некоректне налаштування,
  • ігнорування застосуванням необхідного устаткування або вибір продукції сумнівної якості,
  • відсутність наладки або несанкціоноване втручання мешканців у роботу системи.

Кожна з цих причин може звести нанівець зусилля проєктувальників, монтажників і наладчиків.

Проте неякісна робота системи опалення будинку, а саме:

  • наявність недогрітих та перегрітих приміщень,
  • висока вартість опалення через неефективну роботу та нераціональне використання теплової енергії,
  • виникнення шуму та швидкий вихід з ладу обладнання, в першу чергу негативно впливає на репутацію забудовника.

Забезпечення належного теплового комфорту, безпека в експлуатації та високий ступінь ефективності – це далеко не всі, але найважливіші вимоги сучасних споживачів до системи опалення. Тому саме будівельні компанії повинні бути зацікавленими в якісному виконанні робіт на всіх етапах – від проєктування до введення в експлуатацію. І, безумовно, саме від них залежить вибір обладнання, яке вони бажають бачити у своїх будинках.

Насправді, для багатьох досвідчених спеціалістів система опалення є так званим «лакмусовим папірцем» будинку – якщо замовник вирішив зекономити на обладнані, яке не бачать мешканці, або заради здешевлення пішов на порушення будівельних норм, то фахівцю це відразу впадає у вічі та формує негативне враження. І навпаки – правильні технічні рішення, що реалізовані із застосуванням якісного обладнання перевірених постачальників, визивають задоволену посмішку у фахівця і додають великий плюс до авторитету будівельної компанії.

Скажу більше: експерти з систем забезпечення мікроклімату можуть проаналізувати прийняті технічні рішення навіть за специфікацією системи опалення.

Яскравим маркером, якій свідчить про те, що система опалення спроєктована у відповідності до діючих будівельних норм, є наявність у специфікації автоматичних балансувальних клапанів, їх кількість і компанія-виробник. Згідно до чинних норм, у двотрубних системах опалення всі опалювальні прилади повинні бути оснащені автоматичними регуляторами температури повітря приміщення (терморегулятор або електронний регулятор витрати теплоносія), для забезпечення гарної роботи яких слід встановити регулятори перепаду тиску. При цьому один регулятор перепаду тиску має обслуговувати групу опалювальних приладів кількістю не більше восьми. Отже, якщо Ви візьмете специфікацію системи опалення будинку, розділите кількість замовлених опалювальних приладів на кількість регуляторів перепаду тиску і в решті отримаєте значення менше за вісім, то можете додати ще одну вагому гирю на ваги позитивного рішення щодо придбання квартири у цьому будинку. А якщо на самому регуляторі побачите «серце» Зображення емблема HERZ , то додайте відразу дві!

Чому саме застосування автоматичних балансувальних клапанів є дуже важливим фактором? Справа в тому, що завдяки автоматичному балансуванню системи опалення вирішується багато технічних задач та усувається безпека виникнення ряду проблем при експлуатації, а саме:

  • стабілізація перепаду тиску забезпечує оптимальні умови роботи автоматичних регуляторів температури повітря в приміщенні (терморегуляторів або електронних регуляторів витрати теплоносія) та запобігає шумоутворенню вище допустимого рівня в усіх режимах їх експлуатації;
  • обмеження максимальної витрати запобігає перевищенню швидкості руху теплоносія і, як наслідку, шумоутворенню в трубопроводах;
  • зростання гідравлічного опору системи трубопроводів внаслідок корозії та відкладення накипу протягом довготривалого часу компенсується регулятором (зростає опір елементів системи, але знижується втрата тиску на регуляторі);
  • суттєво спрощується наладка системи – достатньо одноразово виставити проєктні значення налаштувань;
  • знижується енергоспоживання насосів;
  • усувається вплив природного (гравітаційного) тиску до регульованої ділянки;
  • балансування системи при її розширенні або частковому використанні відбувається автоматично…

Окремо слід зупинитися на питанні наладки систем опалення. Неналагоджена система має значно нижчу енергоефективність, але процес наладки за допомогою ручних балансувальних клапанів є тривалою і дорогою процедурою. Застосування в двотрубних системах регуляторів перепаду тиску замість ручних балансувальних клапанів значно спрощує і здешевлює цей процес – автоматичне гідравлічне балансування систем опалення зводиться до певного подрібнення розгалуженої системи на незалежні одна від одної підсистеми (регульовані ділянки), у кожній з яких забезпечуються свої розрахункові параметри.

А якщо враховувати, що автоматичне гідравлічне балансування, на додаток до термостатичного регулювання, є важливим заходом для зниження енергоспоживання системи опалення та підвищення теплового комфорту, то зрозуміло, чому ці рішення знайшли дуже широке застосування у новому будівництві.

Отже розуміння всіх наведених переваг, а не лише вимоги Державних будівельних норм України щодо обов’язкового застосування автоматичних балансувальних клапанів в системах забезпечення мікроклімату, сприяє дуже широкому застосуванню цього обладнання у новому будівництві.

Проєктувальники вже давно впевнилися не лише у спрощені гідравлічних розрахунків розгалужених систем з автоматичним балансувальним клапанам, але і у відсутності гідної альтернативи їх використанню. Монтажники багаторазово на своєму досвіді переконались у простоті та швидкості проведення наладки, а експлуатаційники – у надійності обладнання та в якісній і безшумній роботі системи. А власники сучасних квартир… лише насолоджуються підвищеним рівнем комфорту, отримують додаткову економію коштів на опаленні і, мабуть, навіть не підозрюють, що забезпеченню цього сприяє автоматичне балансування системи із застосуванням регуляторів перепаду тиску.

Продукти та робота фахівців компанії «ГЕРЦ Україна» завжди були і залишаються орієнтованими на безкомпромісну якість, комфорт і розумне ставлення до ресурсів — природних, людських і фінансових. Віддаючи пріоритет якості, наші партнери продовжують обирати продукцію HERZ для об'єктів з підвищеними вимогами до комфорту, енергозбереження та надійності. За підсумками 2024 року продукція HERZ була застосована на низці об'єктів, що свідчить про високий рівень довіри до нашої продукції та професіоналізму команди.

ЖК Parus Sity, м. Львів

Зображення ЖК Parus Sity, м. Львів

Використані:

4212 та 4012 – регулятори перепаду тиску VS-TS;
1268213 – мембранні редуктори тиску.

Виконано гідравлічне балансування системи опалення з використанням регуляторів перепаду тиску VS-TS з вбудованим регулювальним клапаном. У системі холодного водопостачання за допомогою мембранних редукторів тиску знижений і стабілізований на заданому рівні тиск води після квартирних водомірних вузлів.

ЖК Manhetten, м. Івано-Франківськ

Зображення ЖК Manhetten, м. Івано-Франківськ

Використані:

1400241 – регулятор перепаду тиску 5-30 кПа;
1421772 – балансувальний клапан STRÖMAX-GN.

Для автоматичного гідравлічного балансування системи опалення комплексу застосовані регулятори перепаду тиску з діапазоном налаштування від 5 до 30 кПа в парі з клапанами-супутниками – балансувальними клапанами STRÖMAX-GN.

ЖК «Моцарт», м. Дніпро

Зображення Житловий комплекс «Моцарт», м. Дніпро

Використаний:

1402441 – квартирний тепловий пункт kompaktRAD.

У житловому комплексі застосоване досить нове для України, але дуже перспективне технічне рішення – для децентралізованого приготування гарячої води та підключення системи радіаторного опалення використані компактні квартирні теплові пункти kompaktRAD.

ЖК Senat, м. Київ

Зображення ЖК Senat, м. Київ

Використані:

1401711 – балансувальні клапани з вимірювальною діафрагмою; 1411511/12/13 – запірні клапани STRÖMAX-А;
1400241/42 – регулятори перепаду тиску 5-30 кПа;
1621021 – з’єднувач різьбовий з ущільненням під конус;
1376621 – вузол підключення HERZ-3000;
1726018 – термостатичні головки Project «Н»;
1772367 – клапан терморегулятора TS-90-V;
1372341 – клапани запірні для відключення радіатора RL-1.

Традиційні, а отже перевірені, рішення у поєднанні з якісним обладнанням завжди забезпечують гарний результат.

Для гідравлічного балансування системи опалення комплексу застосовані регулятори перепаду тиску з діапазоном налаштування від 5 до 30 кПа в парі з клапанами-супутниками – запірними клапанами STRÖMAX-А.

У вузлах обв’язки радіаторів з нижнім підключенням використані Н-подібні клапани HERZ-3000 і термостатичні головки Project «Н».
Для обв’язки радіаторів з бічним підключенням застосовані клапани терморегулятора TS-90-V і запірні клапани RL-1.

ЖК Оk`Land, м. Київ

Зображення ЖК Оk`Land, м. Київ

Використані:

1376621 – Вузол підключення HERZ-3000;
1772367 – клапан терморегулятора TS-90-V;
1372341 – клапани запірні для відключення радіатора RL-1;
1420241 – регулятори перепаду тиску 5-30 кПа;
142177х – балансувальні клапани STRÖMAX-GN:
1240211 – кульові крани дренажем.

Гідравлічне балансування системи опалення реалізовано у повній відповідності до діючих будівельних норм – для стабілізації перепаду тиску з можливістю обмеження максимальної витрати. А на приладових вітках встановлені автоматичні балансувальні клапани: регулятори перепаду тиску з діапазоном налаштування від 5 до 30 кПа з клапанами-супутниками – балансувальними клапанами STRÖMAX-GN.

У вузлах обв’язки радіаторів з нижним підключенням використані Н-подібні клапани HERZ-3000, а для обв’язки радіаторів з бічним підключенням застосовані клапани терморегулятора TS-90-V і запірні клапани RL-1.

ЖК Aria, м. Київ

Зображення ЖК Aria, м. Київ

Використані:

14017хх – балансувальні клапани з вимірювальною діафрагмою;
141151х – запірні клапани STRÖMAX-А;
142026х – регулятори перепаду тиску 25-60 кПа; 142024х – Регулятори перепаду тиску 5-30 кПа;
13766хх – вузли підключення HERZ-3000.

Виконано гідравличне балансування системи опалення з використанням регуляторів перепаду тиску в парі з балансувальними або запірними клапанами у якості клапанів-супутників.

В обв’язці радіаторів з нижним підключенням використані Н-подібні клапани HERZ-3000, які не лище значно спрощують обслуговування, але й надають опалювальним приладам певну завершеність та технічну естетичність.

ЖК Podil Plaza & Residence, м. Київ

Зображення ЖК Podil Plaza & Residence, м. Київ

Використані:

1376622 – вузли підключення HERZ-3000;
1726099 – термостатичні головки KLASSIK «D»;
1411513 – запірні клапани STRÖMAX-А;
1420243 – регулятори перепаду тиску 5-30 кПа.

В обв’язці радіаторів з нижним підключенням використані Н-подібні клапани HERZ-3000 і термостатичні головки KLASSIK «D».

Для гідравлічного балансування системи опалення комплексу застосовані регулятори перепаду тиску з діапазоном налаштування від 5 до 30 кПа в парі з клапанами-супутниками – запірними клапанами STRÖMAX-А.

ЖК «Синергія», м. Київ

Зображення ЖК «Синергія», м. Київ

Використані:

142024Х – регулятори перепаду тиску 5-30 кПа;
141151Х – запірні клапани STRÖMAX-А.

Для гідравлічного балансування системи опалення комплексу застосовані регулятори перепаду тиску з діапазоном налаштування від 5 до 30 кПа в парі з клапанами-супутниками – запірними клапанами STRÖMAX-А.

ЖК Eco Dream, м. Київ

Зображення ЖК Eco Dream, м. Київ

Використані:

1420241 – регулятори перепаду тиску 5-30 кПа;
1411511 – запірні клапани STRÖMAX-А.

Для гідравлічного балансування системи опалення комплексу застосовані регулятори перепаду тиску з діапазоном налаштування від 5 до 30 кПа в парі з клапанами-супутниками – запірними клапанами STRÖMAX-А.

Підсумок року

Продукція HERZ та наші технічні рішення продовжують забезпечувати стабільне теплопостачання та водопостачання на різноманітних об'єктах, гарантуючи надійність, енергоефективність і комфорт. Це дозволяє створювати оптимальні умови для мешканців, знижувати витрати на енергоресурси та зберігати ефективність систем протягом багатьох років.

Спеціалісти, які цінують свою репутацію та довіру клієнтів, обирають HERZ, оскільки знають, що наша продукція відповідає найвищим стандартам якості та надійності. Результати реалізованих проєктів 2024 року ще раз підтверджують, що рішення HERZ справді працюють на довгострокову перспективу.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 1 698

Вас може зацікавити:



Залишити коментар

Telegram