Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

AustroPUR — новий клас гнучких енергоефективних ізольованих труб

Stefan Aichholzer

Австрійські інновації — на першій лінії технологічних новинок європейсь кого ринку. В матеріалах цієї статті розглянуті переваги та особливості нового класу гнучких попередньо теплоізольованих трубо прово дів AustroPUR від австрійського виробника

AU_1 Постійний розвиток науки сприяє безперервним змінам всього, що нас оточує. Вдосконалення техніки, розробка інноваційних пристроїв та підходів до складних інженерних задач на цілено на отримання високих енергоефективних показників, а також довговічності та зручності експлуатації.

На сьогоднішній день застосування готових до монтажу гнучких теплоізольованих труб давно не є чимось новим – ця технологія дійсно ефективна і використовується скрізь. Погодьтесь з тим, що привезти на об’єкт готовий до монтажу відрізок ізольованої труби необхідної довжини, укласти її в траншею, витративши на все це декілька годин, а потім безтурботно експлуатувати її наступн і п’ятдесят років – це дуже зручно.

З точки зору загальної класифікації, теплоізольовані трубопроводи поділяються на два основних типи – гнучкі і жорсткі. Гнучкі ізольовані труби виробляються в бухтах різної довжини, а жорсткі – в штангах, як правило, до 12 м. Найбільш зручними у монтажу є гнучкі теплоізольовані труби. Далі мова піде саме про них. Максимальний діаметр напірної труби – 125 мм. Також необхідно зазначити існування різних типів теплоізоляції напірної труби. Різні виробники як теплоізоляційний шар використовують два підходи до теплової ізоляції трубопроводів, кожний з яких має свої переваги та недоліки.

Перший підхід – використання в якості ізоляційного шару пінополіуретан (ППУ) різних типів і характеристик. Технічні параметри і строк служби даної ізоляції в значній мірі залежить від технології виробництва, якості сировини і типу використаного спінюючого компоненту. Високоякісні пінополіуретани можуть слугувати тридцять і більше років (деякі до п’ятдесяти). Зовнішній ізоляційний кожух може бути гладким або хвилеподібним. Даний ізольований трубопровід має добрі ізоляційні характеристики, але є і суттєвий недолік – погана гнучкість. Мова йде не про максимальний радіус вигину, а про зусилля, витрачене на отримання даного вигину. Гладкий негофрований захисний кожух, а також використання жорстких або напівжорстких пінополі уретанів не сприяє утворенню вигинів і, як наслідок, ми маємо суттєві ускладнення при укладанні та монтажі трубопроводу.

Другий підхід – використання спіненого поперечно зшитого або незшитого поліетилену як теплоізоляційного шару. Використовується гофрований одно- або двошаровий захисний кожух. Основною перевагою даного типу ізольованих трубопроводів є їх підвищена гнучкість, що сприяє більш простому монтажу такої труби. Недоліком є більші втрати теплоти порівняно з теплоізольованими пінополіуретаном трубами.Варто зазначити один важливий мо мент – при оцінюванні даного типу труб за теп ло ізо ляційними характеристиками, порівнюючи коефіцієнт теплопровідності спіненого поліети лену, не можна забувати про загальну товщину ізоляційного шару. Правильним буде порівняння коефіцієнта теплопередачі або приведених теплових втрат, що комплексно враховують усі параметри теплової ізоляції. Строк служби теплоізоляції із спіненого поліетилену при дотриманні умов експлуатації складає більше п’ят десяти років. Такий тип ізоляції має гарні експлуатаційні характеристики – високий ступінь закритих пор, низьку абсорбцію води і стабільний коефіцієнт теплопровідності.

Технологія ізоляції труб, що використовується для тепломереж за методом AustroPUR, успішно вирішує дві головні вимоги, висунуті до подібних виробів – це низькі втрати теплоти і зручність монтажу. Вперше застосована двошарова конструкція теплової ізоляції, а також гофрований захисний кожух забезпечують трубам AustroPUR наднизькі втрати теплоти та відмінні показники гнучкості. Основний ізоляційний шар виготовлений з пінополіуретану з використанням циклопентанового спінювача.

Основними перевагами цього типу ізоляції є:

  • низький коефіцієнт теплопровідності – 0,022 Вт/м•К (піни, що використовуються іншими виробниками на основі водних спінювачів мають коефіцієнт більше 0,032 Вт/м•К);
  • високу адгезію до стінок труби і захисного кожуху;
  • постійні теплофізичні властивості піни зберігаються протягом всього строку служби;
  • екологічність компонентів – не руйнують озоновий шар Землі.

Допоміжним ізоляційним шаром є спінений, зшитий поліетилен (0,037 Вт/м•К), який при вигині слугує демпфером. В конструкції ізоляції також присутня алюмінієва фольга, що блокує вихід парів циклопентану з пор ізоляційного шару. Завдяки цьому зберігаються високі теплоізо ляційні властивості протягом всього строку служби трубопроводів AustroPUR.

AU_2

У дослідженнях на гнучкість теплоізольований трубопровід AustroPUR продемонстрував значно менші значення зусилля на вигин, ніж аналогічний трубопровід, теплоізольований пінополіуретаном (AustroPUR Ø145/2x32 – значення зусилля на ви гин (радіус 1м) – 208 H; Інший виробник Ø110/ 2 x 32 – значення зусилля на вигин (радіус 1 м) – 320 H (+54%!).

На завершення хочеться відзначити: кожна з пе релічених вище попередньо ізольованих труб виконує своє головне призначення – транспортування теплової енергії на відстань. В одних випадках потрібні більш гнучкі траси, наприклад, при монтажі у стиснених умовах між будівлями, деревами або комунікаціями. В інших – приділяють увагу мінімізації експлуатаційних витрат, які залежать від втрат теплоти в тепломережах і за відсутності стиснених умов можливе використання менш гнучких ізольованих труб.

Австрійські інженери створили макси мально збалансований продукт, який є най ефективнішим рішенням при виконанні завдань транспортування теплової енергії – труби AustroPUR.

Строк служби теплоізольованого трубопроводу AustroPUR становить більше п’ятде сяти років і в повній мірі відповідає вимогам європейських нормативних документів сто сов но якості компонентів і показників енергоефективності.

Зручність монтажу і прокладання теплотрас, висока якість компонентів, довговічність, мінімальні втрати теплоти, розумна цінова політика – це головні фактори, що допоможуть зробити правильний вибір на користь австрійського продукту.

Ексклюзивний представник в Україні:
ТОВ «ТЕПЛОКОНСТРУКТОР»
тел.: +38 (050) 396-44-99

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 230


2 коментаря

  • Де можна ознайомитись із цінами на продукцію та фітинги?

  • Тільки передзвонити ексклюзивному представнику в Україні:
    ТОВ «ТЕПЛОКОНСТРУКТОР»
    тел.: +38 (050) 396-44-99

4
5
4
Залишити коментар

Telegram