Агресія Російської Федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні виданням у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію з світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


DONATE

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Спеціальна лінійка арматури Oventrop для систем водопостачання

Розвиток державних стандартів та вимог клієнтів змушує забудовників останнім часом звертати більше уваги на застосування якісних систем водопостачання. До арматури і труб систем водопостачання пред’явлені значно вищі вимоги, які стосуються не тільки міцності і термостійкості матеріалів, але і їх гігієнічних властивостей

В даний час на ринку широко поширена арматура, виконана з латуні. Популярна в опаленні, вона не кращим чином пасує для питних водопроводів, оскільки один з компонентів латунного сплаву – свинець.

Компанія Oventrop розробила спеціальну лінійку арматури для систем водопостачання з урахуванням європейських стандартів безпеки. Ці продукти дозволяють вирішувати найрізноманітніші завдання в системах водопостачання і забезпечують підтримання гігієни води в системі водопостачання на належному рівні. Вся арматура Oventrop для систем водопостачання виконана з бронзи. На відміну від латуні, бронза не містить свинець і повністю безпечна при контакті з питною водою. При цьому цей сплав не схильний до корозії, що актуально для водопровідних систем, в яких вода насичена киснем.

Балансування системи

У великих системах водопостачання важливо забезпечити правильне гідравлічне балансування. Для цих цілей розроблено термостатичний вентиль Oventrop Aquastrom T plus (рис. 1), який автоматично балансує систему. Вентиль реагує на зміну температури води в системі і при досягненні заданого значення (згідно з заводськими налаштуваннями це +57°С, але це значення можна змінити) зменшує прохідний перетин. У великих системах вентилі Aquastrom T plus забезпечують рівномірний прогрів всіх стояків циркуляції ГВП. Ця модель також дає додаткову перевагу при використанні в системах водопостачання приватних будинків з частотно-регульованими насосами, тому що дозволяє уникнути зайвої роботи насоса при й без того високій температурі води.

Зображення  Oventrop Aquastrom T plus Рис. 1. Термостатичний балансувальний вентиль Oventrop Aquastrom T plus

Безпечна температура

Обмеження температури в системі ГВП – питання не тільки комфорту, але й безпеки користувачів, оскільки надмірно гаряча вода загрожує опіком. Встановити верхню межу температури води можна за допомогою змішувального вентиля Oventrop Brawa Mix (рис. 2). Він підмішує холодну воду до гарячої і, таким чином, підтримує налаштовану температуру (діапазон регулювання – від +35 до +65°С). Вентиль знайде застосування як в закладах з особливими вимогами до температури води в системі ГВП (наприклад, в лікарнях і дитячих установах), так і в приватних будинках. У моделі передбачена і функція захисту від опіків: якщо з якоїсь причини подача холодної води припинена, арматура також припинить подачу й гарячої води.

Зображення вентиль Oventrop Brawa Mix Рис. 2. Змішувальний вентиль Oventrop Brawa Mix

Запірна арматура

Oventrop пропонує різні варіанти запірної арматури для систем водопостачання. Один з таких виробів – бронзовий кульовий запірний кран Optibal TW (рис. 3), стійкий до механічних впливів. Кран оснащений зручною високою ручкою, яку при необхідності доукомплектовують термометром. Корпус з двома портами дозволяє встановити на кран насадки для спорожнення системи. Крім того, передбачена можливість кріплення приводу для автоматичної роботи крана.

Зображення кульовий запірний кран Optibal TW Рис. 3. Бронзовий кульовий запірний кран Optibal TW

В якості альтернативи кульовим кранам виступають вентилі Aquastrom F і FR, які плавно перекривають потік води без значних фізичних зусиль (це особливо актуально для великих діаметрів) та без стрибків тиску. Aquastrom FR також оснащений вбудованим зворотним клапаном з низьким тиском відкривання 10 мбар.

Зворотні клапани

Зворотні клапани Oventrop Aquastrom R перешкоджають виникненню небажаних зворотних течій в системі (в першу чергу при використанні змішувальних вентилів і організації циркуляційної лінії). У Aquastrom R низький тиск відкривання, він не викликає появу зайвого гідравлічного опору в системі і тому добре підходить для використання в системах циркуляції.

Гребінка Multidis R

На відміну від поширених на ринку латунних гребінок, дана гребінка виготовлена з бронзи – матеріалу, в якому не міститься свинець. Висока міцність гребінки дозволяє застосовувати її як в приватних, так і в багатоквартирних будинках. Модель сконструйована таким чином, щоб всередині корпусу не було застійних зон, де могли б виникнути осередки бактерій. Одна з ключових переваг Multidis R (рис. 4) – висока пропускна здатність контурів в порівнянні з аналогами (kvs моделі – до 4,78 м3 /год).

Відео. Випробування гребінки Multidis R

У лінійці Multidis R є моделі на два, три або чотири виходи, а комбінуючи їх, можна отримати гребінки на більшу кількість відводів. Компанія Oventrop пропонує гребінки з двосторонніми червоно-синіми накладками для маркування вентильних вставок ліній ГВП і ХВП відповідно. Крім того, в комплект входить набір наліпок для позначення споживачів з написами кількома мовами.

Зображення Oventrop Multidis R Рис. 4. Гребінка Multidis R

Різноманіття арматури Oventrop для систем водопостачання дозволяє проектувальникам та інсталяторам вирішити нагальні завдання по якості води, використовуючи комплексне рішення від одного виробника.

Oventrop GmbH & Co. KG

Paul-Oventrop-Straße 1
Моб. +38-067-323-01-01
Моб. +38-067-547-65-19
Е-mail: oventrop@ukr.net
www.oventrop.com

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі AW-Therm та корисні відео на Youtube-каналі. Долучайтесь!

Переглянуто: 3 034

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram