Різноманіття опалювальних приладів на ринку дозволяє вирішити будь які естетичні запити споживача і надати необхідну кількість тепла для опалення приміщення
Найбільш популярними приладами в Україні є сталеві панельні радіатори з боковим або нижнім підключенням. До їх переваг належать великий вибір типорозмірів та хороша тепловіддача за відносно низької ціни. Також популярністю для приміщень з підвищеними вимогами по дизайну використовуються сталеві трубчасті радіатори та вбудовані конвектори. Але яку арматуру доцільно використовувати в тому чи іншому випадку та не загубитись у варіантах арматури?
Арматура для радіаторів з боковим підключенням
Найбільш популярним типом вентилів на лінію подачі теплоносія для цього типу радіаторів є термостатичні вентилі з попереднім налаштуванням AV9. Ці вентилі рекомендуються для застосування лише у двотрубних системах опалення. Налаштовуються такі вентилі за шкалою попереднього налаштування, на якій є 17 положень (9 основних та 8 додаткових) (рис. 1). Тобто під час монтажу системи опалення, кожен вентиль можна плавно налаштувати для пропуску необхідної кількості теплоносія. Це дає особливо перевагу споживачеві, адже дозволяє точно налаштувати витрату теплоносія через AV9.
Рис. 1. Розгортка налаштувань вентильної вставки AV9
Варіант корпусу (прохідний, кутовий та інше) обирається виходячи з потреб замовника та місця розташування радіатора. Загалом Oventrop пропонує 5 різних варіантів корпусів, які здатні вирішити будь-яке завдання щодо підключення радіатора. Але найпопулярніший в Україні варіант підключення – це зі стіни за радіатором. Для цього використовують вентилі у кутовому виконанні (рис. 2).
Рис. 2. Кутовий термостатичний вентиль AV9
Для зворотної лінії радіатора використовують запірні вентилі типу Combi. Крім стандартної запірної функції ці вентилі мають можливість регулювання протоку (Combi 2), див. рис. 3, та дренажу (Combi 3).
Рис. 3. Кутовий запірний вентиль Combi 2
За типом підключення до лінії подачі теплоносія із боковим підключенням можна також віднести вбудовані в підлогу конвектори. На відміну від панельних радіаторів, де тип підключення залежить від розташування приладу, тип підключення конвектора обирається за вимогою виробника. Адже у виробників конвекторів місце під арматуру відрізняється за розмірами і це зумовлює вибір типу корпусу арматури.
Арматура для радіаторів з нижнім підключенням
Хоча радіатори з боковим підключенням перевірені часом та мають певні переваги але наймасовіше на ринку представлені радіатори з нижнім підключенням. Такі прилади приєднуються до трубопроводу системи опалення знизу за допомогою приєднувальних вузлів Multiflex, які застосовуються як в двотрубних, так і в однотрубних системах опалення, та мають функції вимикання, попереднього налаштування, спорожнення і заповнення опалювальних приладів, а також точного регулювання відсотка потрапляння теплоносія в прилад завдяки байпасному гвинту.
Вузол Multiflex F є зручним та функціональним. Накидна гайка в його конструкції на ~44% довша, аніж у інших аналогів, що полегшує монтаж арматури. Більша поверхня ущільнення (на ~29%) підвищує надійність вузла.
Як і для радіаторів з боковим підключенням, доступні різні варіанти корпусів Multiflex F. Найпростіший прохідний варіант корпусу (рис. 4) потребує підключення прямо з підлоги за допомогою хромованих трубок або пластикового трубопроводу.
Рис. 4. Приєднувальний вузол типу Multiflex F з прохідним корпусом
Попри дешевизну монтажних робіт такий варіант підключення має певні недоліки – трубки заважають прибиранню та естетичний вигляд не завжди відповідає очікуванням. Кутовий варіант Multiflex F (рис.5) дозволяє підключення зі стіни та приховує собою виводи труб.
Рис. 5. Приєднувальний вузол типу Multiflex F з кутовим корпусом
Дизайн-радіатори
Хоча більшість радіаторів з нижнім підключенням мають вбудований термостатичний вентиль, проте дизайн-радіатори або рушникосушарки зазвичай постачаються без такого вентиля. Для таких випадків використовують комбінацію термостатичного вентиля AV9 та запірного вузла Multiflex F – монтажні вузли Multiblock T (рис. 6) з різними виконаннями корпусу.
Рис. 6. Монтажний вузол Multiblock T (кутовий)
Для дизайн-проєктів інтер’єру для Multiflex F та Multiblock T окремо пропонуються спеціальні кришки з різними кольорами (рис. 7).
Рис. 7. Монтажний вузол Multiblock T (кутовий, з кришкою білого кольору)
Термостатичні головки
Важливим елементом сучасної системи опалення серед асортименту радіаторної арматури Oventrop є термостатичні регулятори або головки як їх звикли називати (рис. 8).
Рис. 8. Комплект підключення радіатора прохідний
Навколо термостатичних головок історично склалося багато міфів, частину з яких вже розглядали у подкасті.
Подкаст. Термостатичні головки: розвіювання міфів
Основні моменти, на які треба звертати увагу споживачеві при виборі цього елементу:
- Відповідність різьби підключення. Хоча більшість радіаторів з нижнім підключенням має вентильну вставку з різьбою М30х1,5 (як і у Oventrop, рис. 9), проте це необхідно уточнювати у продавців радіаторів. В разі необхідності Oventrop пропонує більше 10 варіантів різьби навіть для радіаторів, які вже перестали випускати.
- Наявність елементів для людей з обмеженими можливостями. Усі термостатичні головки Oventrop мають спеціальні позначки для основних температурних режимів та позицій. Наприклад, в Uni SH (рис. 10) є спеціальний виступ для температури 20°С та спрощені позначки для 12, 16, 24 та 28°С.
- Якщо є певне бажання обмежити можливість переналаштування температури, наприклад у приладах для учбових закладів, терморегулятори повинні мати приховане обмеження, як у головок Uni LH (рис. 11).
Рис. 9. Монтаж термостатичної головки
Рис. 10. Термостатична головка Uni SH
Рис. 11. Термостатична головка Uni LH
Крім стандартних термостатичних головок, які забезпечують механічне керування температурою, Oventrop пропонує рішення віддаленого керування температурою на базі електронних головок типу Mote 200 з керуванням через смартфон, або кімнатні термостати R-tronic. Проте їхні особливості потребують окремого опису.
Слід зазначити, що асортимент термостатичної арматури Oventrop охоплює більше 150 позицій і здатен вирішити будь-яке технічне завдання або естетичне побажання споживача, адже вже багато років Oventrop є лідером своєї галузі та отримав багато міжнародних нагород за дизайн.
Oventrop GmbH & Co. KG
Paul-Oventrop-Straße 1
Моб. +38-067-323-01-01
Моб. +38-067-547-65-19
Е-mail: oventrop@ukr.net
www.oventrop.com
Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok. Долучайтесь!
Переглянуто: 4 545