Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Арматура Giacomini для сталевих панельних радіаторів

Зручно та надійно підключити сталеві панельні радіатори до двохтрубної системи із можливістю регулювання витрат теплоносія та відсікання за потреби радіатора від потоку – ось для чого існують спеціально розроблені здвоєні клапани від Giacomini

Технічно грамотно, надійно та естетично сполучити сталеві панельні радіатори у двотрубній системі опалення – це завдання якнайліпше вирішується завдяки пристроям від італійського виробника Giacomini.

Клапани для двотрубних систем прямі R387 та кутові R388 із вбудованим терморегулятором були спеціально спроектовані для монтажу сталевих панельних радіаторів із з'єднанням типу «Євроконус» 3/4” з міжосьовою відстанню 50 мм, див рис. 1. Клапани R387 і R388 є еволюцією аналогічних попередніх серій арматури, аби підвищити функціональність, поєднану з технічними рішеннями, що скорочують час монтажу та прискорюють техобслуговування. З'єднання типу «Євроконус», на відміну від традиційного з'єднання з плоским гніздом, на який встановлюється адаптер, дозволяє відмовитись від додаткової прокладки, що дає очевидні переваги, зокрема, підвищує надійність.

Зображення клапани R387 та кутові R388 від Giacomini

Рис. 1. Прямі R387 та кутові R388 клапани від Giacomini

Технічні дані клапанів R387 та R388 від Giacomini

  • Максимальна робоча температура: 110 °С.
  • Максимальний робочий тиск: 1 МПа (10 бар).
  • Поверхня корпусу: нікельована.
  • Міжосьова відстань патрубків: 50 мм.
  • Подача через клапан: 100%.
  • Рівнозначність патрубків входу та виходу.
  • З'єднання для підключення сталевих панельних радіаторів з кільцем ущільнювача з EPDM.
  • З'єднання для підключення контуру з базовим адаптером 18 мм або типу Євроконус 3/4”.
  • Функція відсічного та регулювального клапану, що регулюються за допомогою шестигранного ключа на 6 мм.

Клапани R387 і R388 мають можливість відсікати потік на прямій і зворотній лініях, ізолюючи сталевий панельний радіатор від теплоносія. Клапани дозволяють також проводити гідравлічне вирівнювання контурів зміною перекриття потоку клапаном за допомогою ключа. У цих випадках рекомендується регулювати один із клапанів, залишивши другий у повністю відкритому положенні.

За допомогою відповідного адаптера можна також підключати сталеві панельні радіатори з'єднанням 1/2”, див. рис. 2.

Зображення R483B для прямих R387 та кутових R388 клапанів від Giacomini

Рис. 2. Перехідник R483B для прямих R387 та кутових R388 клапанів від Giacomini

Прямі клапани R387 та кутові клапани R388 для двотрубних систем безпосередньо з'єднуються із сталевими панельними радіаторами за допомогою з'єднання типу «Євроконус» 3/4” – гайка затягується ріжковим ключем на 30 мм. Якщо сталевий панельний радіатор має з'єднання 1/2”, необхідно використовувати відповідний перехідник з ущільненням R483, який накручується за допомогою шестигранника на 11 мм. Після встановлення адаптера здійснюється підключення клапана до трубопроводу шляхом затягування різьбового з’єднання. Підключення клапанів до трубопроводів контуру системи опалення здійснюється залежно від типу з'єднання: для виконання 3/4” х 18 мм використовуються адаптери R178 на 18 мм для мідних труб; адаптери R179 на 18 мм для полімерних труб; адаптери R179AM на 18 мм для металопластикових труб; адаптери 3/4” х 3/4” R179E для полімерних труб.

Гідравлічні характеристики клапанів R387 та R388 від Giacomini

Діаграми втрати тиску (див. рис. 3) отримані для прямого R387 та кутового R388 клапана при повністю відкритому відсічному клапані шляхом зміни ступеня перекриття потоку другим клапаном.

Для визначення загальних втрат тиску радіаторного вузла слід додати втрати клапана до втрат трубопроводів контуру та втрату тиску сталевого панельного радіатора із вбудованим термостатичним регулятором.

Зображення гідравлічні характеристики клапанів Giacomini

Рис. 3. Гідравлічні характеристики прямого R387 та кутового R388 клапана

Клапани R383 та R384 мають нікельовану поверхню корпусу. Це у поєднанні з естетичною формою клапанів забезпечує їх чудовий зовнішній вигляд.
Клапани сертифіковані згідно з директивою PED 97/23CD та марковані CE1115.

Відео. Як виробляють арматуру для підключення сталевих панельних радіаторів

Додатково опис систем, пристроїв, труб, арматури та фітингів для різноманітних випадків застосування можна знайти за посиланням «Giacomini офіційно в Україні».

За роз’ясненнями та консультаціями з приводу особливостей арматури та її придбання варто звертатися до компанії «А-Кваттро» – офіційного представника заводу Giacomini в Україні.

«А-Кваттро»

м. Ужгород, вул. Швабська, 64А
Тел.: +38 (03122) 2-65-01
Моб.:+38 (050) 317-97-07
E-mail: office.giacomini@gmail.com
www.giacomini.com.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 720


Залишити коментар

Telegram