Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Виставка «Акватерм Київ-2021»: ренесанс офлайну

М. Копилов

Міжнародна виставка енергоефективного опалення, вентиляції, кондиціонування, промислового холоду, водопостачання, відновлюваної енергетики, сантехніки й басейнів «Акватерм Київ» пройшла в 2021 році у черговий 23-й раз. Захід уже вдруге відбувся в умовах карантинних обмежень, викликаних пандемією вірусу Covid-19. Проте форум продемонстрував, що багато з людей уже адаптувалися до нових умов життя, а також те, що живу атмосферу виставки та конференцій онлайн-трансляціями замінити неможливо

Зображення виставка Акватерм Київ 2021 Виставка «Акватерм Київ» пройшла на традиційному майданчику в Міжнародному виставковому центрі в м. Києві з 18 по 20 травня. Цьогорічний захід зібрав вдвічі більше відвідувачів та експонентів, ніж торік. Так, за інформацією організаторів, учасниками стали 233 компанії, а гостями форуму – 9 154 унікальних відвідувачів.

Ділова програма виставки «Акватерм Київ»

Нинішня виставка включала чималу кількість конференцій та семінарів, що проводилися майже без зупину всі три дні форуму. Серед основних можна відзначити спільну з Фондом енергоефективності – державною організацією, що видає кредити на термомодернізацію ОСББ – конференцію «Через якість врядування до успішності українських громад». У ході заходу мери міст України розглядали питання впровадження та фінансування енергоефективних заходів. Вони також взяли участь в семінарах щодо досвіду втілення проєктів підвищення енергоефективності. Після цих заходів відвідали експозицію та ознайомилися з представленими інженерними рішеннями.

Крім того, відбулася конференція під егідою Міністерства розвитку громад та територій України «Стратегічні напрямки розвитку сфери управління багатоквартирними будинками в Україні. Національна економічна стратегія до 2030 року».

Відео. Як пройшла виставка «Акватерм Київ 2021»: учасники та новинки

Одним із центральних заходів ділової програми в сфері впровадження технологій та застосування промислового холодильного обладнання стала конференція «ПроХолод». Темою для дискусій стало, зокрема, використання перспективних холодоагентів. Зокрема, представник компанії «Данфос Україна» виступив з цікавою доповіддю про особливості новітніх систем на основі вуглекислого газу (CO2).

Варто зазначити, що цього року на виставці «Акватерм Київ» промисловому холодильному обладнанню вперше було виділено окремий розділ – Сhill Pro. В рамках цієї експозиції були представлені компресори, чілери, холодильні камери та апарати для швидкого заморожування продуктів харчових продуктів.

Чимало пізнавальних семінарів під егідою профільних асоціацій та спеціалізованих компаній було проведено в сферах водопостачання та водовідведення, обслуговування басейнів, дизайну інтер`єрів та ін.

Зображення Wall Hub Віталій Грусевіч На одному із майданчиків – The Wall Hub – кожен день виставки був присвячений окремому напряму діяльності. Зокрема, тут проводилися дні девелопера, дистриб`ютора, технологій діджиталізації. Теми стосувалися суміжних до сфери вентиляції, опалення та кондиціонування галузей. Однак йшлося про те, без чого неможливий ринок інженерного обладнання. Зокрема, про нові підходи до будівництва житлових комплексів.

Експозиція на виставці «Акватерм Київ 2021»

Зображення завод Маяк на виставці Акватерм Київ 2021 Досить різнопланова експозиція була розміщена у 3-х павільйонах міжнародного виставкового центру. Тут були присутні виробники котельного обладнання на різних типах палива. У тому числі нові моделі твердопаливних котлів представив вітчизняний завод «Маяк».

Зображення стенд компанії Вавін Чехія Генеральний партнер виставки – європейський виробник Wavin Ekoplastik – представив полімерні труби та фітинги з матеріалу PP-RCT та колектори.

Зображення котли Будерус на вистаці "Акватерм Київ" Під брендом Buderus були продемонстровані підлогові та настінні газові конденсаційні котли, а також модульні рішення для котельних.

Зображення стенд компанії Валтек Україна Розіграші для інсталяторів та новинки: лічильники для води, донні фільтри та розширення асортименту трубопровідних системи з неіржавіючої сталі, широкий асортимент латунних різьбових фітингів запропонувала компанія «Valtec Україна».

Зображення стенд компанії Тенко на виставці Акватерм Київ 2021 Електричні котли та водонагрівачі з сучасними системами управління показала вітчизняна компанія TENKO, яка нещодавно успішно пройшла сертифікацію своїх бойлерів у Польщі. Даний документ також був представлений на виставці.

Одним із різнопланових став стенд компанії HERZ. Тут були представлені як окремі зразки арматури, так і комплексні рішення з організації енергоефективних систем опалення з одних рук.

Зображення стенд Хіт Пекс Універсальні трубопровідні системи зі з`єднаннями FAST & EASY, виготовленими на основі власних розробок, продемонструвала компанія Heat-Pex.

На стендах також можна було ознайомитися з насосами, фільтрами, автономними системами каналізації, приладами обліку енергоресурсів та системами керування «розумним будинком».

Зображення енергоефективна вентиляція У розділі Cool Clima було традиційно представлене обладнання для енергоефективної вентиляції та кондиціонування. Наприклад, нові спліт-системи представила компанія Midea, фанкойли та системи вентиляції з рекуперацією тепла представила компанія «Ейр Стрім».

Експозицію цього розділу на майбутнє організатори вирішили запланувати на вільніший для фахівців ринку кондиціонування, зимовий, час. Детальніше про це – в бліц-інтерв`ю під цим матеріалом.

Інтерактивні заходи на «Акватерм Київ 2021»

Зображення стенд компанії Grohe

Цього року в рамках 4-го фестивалю «Я-Монтажник» кожен зі спеціалістів отримав свій «Паспорт монтажника», який слугував своєрідним навігатором по стендах компаній-партнерів.

Згодом за цими «лотерейними білетами» було розіграно масу корисних і доволі коштовних призів.

Зокрема, одним із численних спонсорів акції, що надали подарунки, виступила компанія-виробник сантехнічного обладнання Grohe A G. Вона представила на виставці блоки підключень SmartBox, системи із термостатичними змішувачами та іншу продукцію.

Зображення фестиваль Я Монтажник Майстер-класи та розіграші призів в ході фестивалю «Я-Монтажник» організатори виставки здійснювали у партнерстві зі спільнотою професійних інсталяторів «Ліга майстрів». Крім того, розважально-пізнавальну атмосферу створювали партнери заходу – блогери «Веселі сантехніки».

Наступна виставка «Акватерм Київ – 2022» має відбутися 17 – 19 травня 2022 року.

Бліц-інтерв`ю

Зображення Олена Кононекно Директор виставки «Акватерм Київ» Олена Кононенко:

Які головні підсумки виставки 2021 року для вас? Захід повертається до формату, який був раніше або трансформується у щось нове?

Так, за умов, які дозволяють проведення масових заходів – виставка «Акватерм Київ» з новою силою зайняла своє почесне місце людській та професійній комунікації. Виставка – це люди, тисячі спеціалістів інженерної галузі, які із задоволенням приїхали з усіх куточків України, що зустрітися особисто з партнерами, замовниками та постачальниками. Так, рано чи пізно розпочнуться business talks, але цьому передує людське спілкування, адже продукти часто схожі по якості та ціні, а люди купують у людей, й це має велике значення. Цьогоріч учасники особливо відзначили якісний склад відвідувачів, адже всі, кого ми бачимо зараз на виставці, мали високу мотивацію приїхати сюди.

«Акватерм Київ» – це виставка інженерних рішень, тому така значна кількість проєктантів, головних інженерів та енергетиків промислових підприємств, які мають змогу вирішити безліч виробничих питань на нашій виставці. Щодо голів місцевих адміністрацій, на думку голови міста Тростянець Анатолія Бови, голови та їхні заступники обов`язково повинні відвідувати виставку. Вона дає можливість в одному місці за короткий термін дослідити те, на що в офісі було б витрачено до кількох місяців. Виставка та пов'язані з нею заходи кристалізують, виводять на поверхню найактивніші компанії, які готові до партнерства з провідними споживачами ринку. Виставка дає можливість побачити цілісність картини – не тільки обладнання, а й те, як воно працює та допомагає знизити витрати. Наприклад, завдяки готовим рішенням на деяких стендах компаній-постачальників, голова ОСББ може зрозуміти, як зекономити та знизити суми в платіжках.

Чим відрізняється від попередніх років склад учасників та експозиція?

Кількість учасників приблизно вдвічі нижча, ніж у 2019 році. Багато з них – це іноземні компанії, які в силу відомих причин не змогли взяти активну участь у роботі виставки. Натомість національна експозиція Німеччини залишилася в традиційному обсязі. До речі, представники цієї країни вже отримали підтвердження від своєї держави щодо фінансування участі «Акватерм Київ» на 2022 рік. Менше стало італійських і турецьких компаній, не приїхали поляки та виробники з Китаю. З іншого боку не брали участь в експозиції й багато представників місцевих компаній. Багато з них попередньо були заявлені як учасники, але в силу різних обставин вирішили не виступати в ролі експонентів. І все ж ми дякуємо кожному з них, хто відвідав наш захід цього року у якості гостя та сподіваємося, що у 2022 ми будемо радо вітати ці компанії в рамках експозиції.

З яких причин були відмови?

Через карантин відмовилися відвідати виставку деякі закордонні партнери, хтось не вірив в ділову активність ринку через пандемію, інші посилалися на фінансові труднощі. З іншого боку, цього року серед тих, хто ретельно готувався до зустрічі з замовниками, встановлений абсолютний рекорд за кошторисом на облаштування стендів та експозицій. Не буду називати компанії, але, на мою думку, це свідчення впевненості та віри в успіх виставки. Сподіваюся, що експоненти «Акватерм Київ - 2021» отримають всі свої належні бонуси. В цілому, були представлені всі сегменти. До того ж додався новий – «Промисловий холод» (Chill Pro). В майбутньому також відбудуться зміни.

Що саме планується?

Оскільки для сфери побутового кондиціонування в травні вже «гарячий» сезон, було прийняте рішення перенести проведення виставки Cool Clima взимку, а саме 16 - 18 лютого 2022 року. Крім того, двічі на рік плануємо заходи для сегмента басейнів та СПА. Маємо на меті та вже домовилися з партнером щодо проведення конференції по BIM-технологіях для проєктувальників, будівельних та девелоперських компаній. Цю тему ми планували запустити ще років 5 тому з покійним Іваном Салієм (політик та громадський діяч – авт.), але тоді ринок був не готовий. Отже, у нас великі плани на майбутнє. Зокрема, плануємо зробити напрямки комерційного й промислового обладнання провідними у всіх сегментах. Формат В2В, з якого починалася виставка, залишається, але значно трансформується здебільшого у формат В2S – Business to Specialist. Зараз час синергії, колаборації, кооперації, можна називати по-різному. Суть у тому, що кожен робить свою справу в одній екосистемі й в об'єднаному форматі, всі виграють. Принцип «win-win», коли всі є переможцями. Тому, я дуже рада, що у нас є партнери, з якими ми взаємовигідно співпрацюємо та відкриті до нових форматів партнерства.

Чи розглядаєте ви запровадження доповнення у вигляді віртуальної онлайн-виставки?

Якщо минулого року ми дуже активно вивчали це питання, то зараз поставили на паузу розгляд такого формату. Досвід двох ключових європейських виставок у таких містах як Франкфурт та Мілан показав, що заходи в діджитал-форматі не знайшли значного позитивного відгуку серед наших партнерів-учасників. Занадто вже сильний формат «живої» виставки. Його не змогли пересилити всі намагання наших колег (виставка в м. Мілан – однокоренева з «Акватерм Київ», оскільки має одного ліцензіата). Коли люди знають, як все відбувається в офлайні, онлайн «не працює». Відчуття по той бік екрану зовсім не ті. Так, це прекрасний інструмент, коли немає інших можливостей, але... Для фундаментальних перемовин необхідна жива зустріч. Водночас, з огляду на побажання наших партнерів, частина заходів транслюються online й така «гібридність» – також стала для всіх нас «новою нормальністю».

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 537


Залишити коментар

Telegram