Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Терморегулятори від Giacomini – економія на опаленні

Одним із найважливіших елементів енергоефективності є радіаторні терморегулятори, що монтуються на опалювальних приладах. Вони дають можливість встановлювати та автоматично підтримувати задану та комфортну температуру повітря всередині приміщень завдяки регулюванню потоку теплоносія

Зображення арматура для радіаторів

Відповідно до нормативних документів п. 6.7.22 ДБН В.2.5-67:2013 «Опалення, вентиляція та кондиціювання», опалювальний прилад слід оснащувати автоматичним регулятором температури повітря приміщення.

Автоматичні терморегулятори на опалювальних приладах повинні відповідати вимогам ДСТУ Б EN 215 «Терморегулятори опалювальних приладів», що гармонізуються з відповідними європейськими нормативними документами. Відповідно до п. 10.5.4 ДБН В.2.5-67:2013, терморегулятори повинні бути не нижчими за клас енергоефективності будівлі (та технічного оснащення, автоматизації, моніторингу та управління систем опалення).

Автоматичні радіаторні терморегулятори складаються з термостатичного клапана та регулятора температури прямої дії – термостатичної головки.

Термоголовки та комплекти Giacomini

Головною перевагою радіаторних терморегуляторів (термоголовок) є здатність автоматично регулювати подачу теплоносія в опалювальний пристрій. Його потік змінюється у відповідності до вибраної температури на корпусі пристрою. Самі вироби мають невеликі габарити і легко вписуються у будь-який інтер’єр.

Компанія Giacomini представляє на ринку класичні моделі термостатичних головок R468, R468C і R468H. Вони можуть працювати при робочій температурі теплоносія в діапазоні від 5 до 110°С, і при максимальному робочому тиску 10 бар. Мінімальне калібрування температури становить 8°С, а максимальне – 28°С. Час реакції термостатичної головки на зміну режиму не перевищує 25 хвилин.

Також італійський виробник пропонує популярні серед споживачів моделі R460 і R470. Вони також розраховані на робочу температуру теплоносія від 5 до 110°С і максимальний робочий тиск 10 бар. Термостатичні регулятори з датчиком рідини R470 мають розмір приєднання – 30×1,5 мм. Комплекти R470FX054 і R470FX064 мають розмір 3/4˝ і мають максимально можливий прохід, що робить можливим їх застосування в однотрубних системах опалення з вертикальним розведенням стояків.

Відео. Заміна кульового крана та установка термоголовки Giacomini

Розширити звичні межі функціоналу для термостатичних регуляторів Giacomini можна, використовуючи модель K470H з програмуванням роботи. У налаштуваннях доступно встановлення чотирьох різних періодів роботи на добу. Пристрій обладнано рядом додаткових функцій, таких як реакція на раптове падіння температури. Робоча температура від 0 до +50°C. Термостат має розміри: 52×83×65 мм. При установці великої кількості цих приладів, можливе використання USB ключа К471 з готовими програмами для більш легкого та швидкого процесу програмування.

Для зручності в асортименті термостатичних регуляторів є набори для підключення радіаторів опалення. Наприклад, набір R470F (рис. 1) включає в себе термостатичний регулятор з рідким датчиком з функцією налаштування від заморожування, термостатичний клапан та клапан-відсікач.

Зображення РЕГУЛЮЮЧА АРМАТУРА ДЛЯ РАДІАТОРІВ опалення

Рис. 1. Комплект для радіаторів опалення

Термостатичні клапани Giacomini

Термостатичні клапани виконують автоматичне регулювання тепловіддачі. Використовуються в парі з термостатичною головкою. Вони мають декілька варіантів – звичайні термостатичні з попереднім регулюванням та клапани зі збільшеним проходом.

У продуктовий пакет стандартних термостатичних клапанів Giacomini входять артикули R401TG, R402TG, R403TG та ін.

R403TG – має кутовий корпус, з виходом «вліво» або «вправо».

Для обмеження максимального проходу теплоносія через клапан використовуються моделі з попереднім налаштуванням серії PTG. Застосування такої регулювальної арматури забезпечує точне гідравлічне налаштування системи опалення. Кількість фіксованих позицій – 8.

Коли необхідно подати в опалювальний прилад велику кількість теплоносія, застосовуються клапани збільшеного проходу. Найчастіше для цього необхідні моделі ¾’.

Новий етап у розвитку радіаторної арматури виробництва заводу Giacomini – це термостатичні клапани серії DB (рис. 2) з попереднім налаштуванням та динамічним регулюванням потоку. Вони забезпечують ефективне балансування гідравлічного контура кожного радіатора та забезпечують сталість необхідної температури у приміщенні.

600130d174e7216955d3c7863aa8308f632

Рис. 2. Термостатичні клапани серії DB (Giacomini)

Клапани термостатичні радіаторні серії DB призначені для регулювання й підтримання необхідної температури у приміщенні. Витрата є повністю незалежною від перепаду тиску в межах технічних характеристик приладу відповідного типорозміру.

Клапани серії DB обладнані внутрішнім картриджем спеціальної конструкції з двома функціями – попереднє налаштування (для обмеження максимальних витрат теплоносія, який проходить через клапан) та регулювання перепаду тиску. Витрату теплоносія через клапан можна попередньо налаштувати, встановивши положення на шкалі від 1 до 6, за допомогою спеціального ключа регулювання R73PY010. Діапазон регулювання витрат становить від 25 до 250 л/год без встановленої термоголовки та 15–200 л/год (з термоголовкою). Попередньо встановлене значення витрати залишається постійним навіть в разі змін навантаження всередині системи при закритті або відкритті інших клапанів.

Якщо, наприклад, витрата теплоносія має тенденцію до збільшення, коли інші термостатичні клапани закриваються, мембрана картриджа буде зменшувати перетин отвору. При цьому, витрата теплоносія через клапан автоматично буде обмежуватися попередньо встановленим значенням. І навпаки, якщо витрата має тенденцію до зниження, мембрана картриджа буде збільшувати прохідний перетин, і витрата буде повертатися до попередньо встановленого значення.

Для термостатичного регулювання необхідно застосовувати термоголовки з приєднанням CLIPCLAP серій K470, K470W, R460, R470. Цей тип підключення дозволяє змонтувати терморегулятор без використання спеціальних інструментів (рис. 3).

Зображення установка термоголовки giacomini на клапан

Рис. 3. Установка термоголовки Giacomini

Відкрити для себе повний спектр термостатичного регулювання Giacomini ви можете, звернувшись до офіційного представника Giacomini в Україні, компанії ТОВ «А-Кваттро».

«А-Кваттро»

м. Ужгород, вул. Швабська, 64А
Тел.: +38 (03122) 2-65-01
Моб.:+38 (050) 317-97-07
E-mail: office.giacomini@gmail.com
www.giacomini.com.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 721


Залишити коментар

Telegram