Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Install Fest Ukraine 2024

Єврокомісія запропонувала, як кардинально скоротити залежність від газу з РФ

Європейська комісія (ЄК) представила пропозиції щодо скорочення залежності від російського газу вже цього року на 2/3, зважаючи на війну Росії проти України. Такі плани у вівторок, 8 березня, ухвалила колегія єврокомісарів на своєму засіданні у Страсбургу. Пропозиції Єврокомісії обговорять також на неформальному саміті ЄС у Версалі 10-11 березня

Зображення скорочення залежності від Росії «Ми повинні стати незалежними від російської нафти, вугілля та газу. Ми просто не можемо покладатися на постачальника, який відкрито погрожує нам», - заявила очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Головними чинниками, на які спиратиметься ЄС - прискорений перехід на відновлювану енергетику значно раніше, ніж це зумовлено показниками Програми ЄС до 2030 р., підвищення енергоефективності у всіх галузях та програма імпорту скрапленого газу замість трубопровідного.

«Настав час позбутися нашої уразливості та швидко стати більш незалежними у виборі (джерел. - Ред.) енергії. Зробімо ривок до відновлюваної енергетики зі швидкістю блискавки. Відновлювана енергетика є дешевим, чистим і потенційно безкінечним джерелом енергії, та, замість того, щоб фінансувати видобувну промисловість десь, вона створює робочі місця тут», - зазначив виконавчий віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс.

У Єврокомісії переконані, що ЄС здатен цілковито відмовитися від російських газу, нафти та вугілля «суттєво раніше» ніж у 2030 році, як це планувалося ще восени 2021 р. Близько двох третин цього скорочення можна досягнути до кінця 2022 року, зазначають у Брюсселі.

В ЄК вважають можливим диверсифікувати поставки газу та імпортувати 50 мільярдів м3 скрапленого газу та 10 мільярдів м3 трубопровідного газу з альтернативних Росії джерел вже цього року.

Швидка розбудова вітрової та сонячної енергетики може зекономити ще 20 мільярдів м3. Інші заходи - трансформація промисловості, а також економія енергії в опаленні шляхом налаштування термостатів на більш низькі температури, так і заміни газового та мазутного опалення на електричні теплові насоси.

Цей план у ЄК назвали REPowerEU. Деталі та конкретні проєкти розроблять після обговорення на саміті цього тижня.

Єврокомісія запропонувала й низку заходів, як пом'якшити вплив високих цін на енергоносії на вразливих споживачів. Йдеться зокрема про регулювання цін і зміну податкового навантаження. У Брюсселі розглядають також можливість зміни механізму формування цін на електроенергію, щоб скоротити вплив на них газу.
У Єврокомісії планують до квітня представити законодавчу пропозицію, аби зобов'язати власників підземних сховищ газу заповнювати їх мінімум на 90% до 1 жовтня кожного року.

У ЄК нагадують, що минулого року Євросоюз імпортував з Росії 155 мільярдів м3 газу.

Джерело: Дойче Велле

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 102 / 2022-03-09 10:49:55

Instal Fest Ukraine 2024


Залишити коментар

Telegram