Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Кульовий кран із вбудованим фільтром

Всі ми звикли до такого типу арматури як кульовий кран. Це один із найбільш простих та надійних виробів інженерних систем. Він виконує функцію перекриття потоку робочого середовища

Зображення кульовий кран R701F Giacomini

Окрім кульових кранів у стандартному виконанні, на ринку опалення з’явилася новинка із розширеним функціоналом – кран із вбудованим фільтром R701F від компанії Giacomini.

Зображення застосування кульового крана Конструкція кульового крана з вбудованим фільтром передбачає суміщення двох базових елементів інженерних мереж – кульового крану та фільтру грубого очищення.

Таке рішення надає виробу декілька переваг:

 • Економія простору (зменшення монтажної довжини інженерних комунікацій завдяки застосуванню одної деталі замість трьох);
 • Збільшення надійності (зменшується кількість з’єднань);
 • Простота очищення фільтруючого елементу.

При встановленні у систему, фільтр-крану виконує механічне очищення робочого середовища. Всі «затримані» домішки осідають на дно корпусу.

Під час експлуатації кульовий затвор знаходиться у відкритому положенні. При перекритті ж крану, функція фільтрації припиняється.

Зображення очистка сітки у кульовому крані Для очищення сітки необхідно провести декілька операцій:

 • спочатку потрібно перекрити кран;
 • викрутити заглушку колби фільтра за допомогою ключа;
 • потім потрібно витягнути сітку із корпусу та промити під водою. Перед поверненням фільтруючої сітки на місце потрібно переконатися в повному його очищенні;
 • після цього сітка встановлюється в кран згідно з напрямом потоку (отвором в протилежний бік);
 • потім потрібно знову встановити заглушку на місце.

Кран із вбудованим фільтром R701F очистити дуже легко завдяки двом «фішкам»:

 1. Заглушка фільтра з надійно зафіксованим ущільненням. Така конструкція запобігає випадінню кільця під час очищення.
 2. Фільтруючий елемент обладнаний двома полімерними канавками, які його направляють в корпус лише у правильному напрямку.

Зображення монтаж кульового крана з вбудованим фільтром Перед встановленням арматури потрібно перевірити правильність потоку середовища відносно направляючої стрілки (вона зображена на корпусі крану). А після інсталяції рекомендується провести очищення сітки після першого тижня роботи. Це необхідно для видалення бруду, що був на той час в системі.

Компоненти та матеріали

Корпус, шток та сфера виготовляються із латуні марки CW617N згідно стандарту UNI EN 12165. Матеріал ущільнюючих кілець сфери – тефлон PTFE з низьким коефіцієнтом тертя. Перекриття крану відбувається за допомогою алюмінієвої ручки. Ручка на штоці фіксується гайкою із антикорозійним покриттям.

Для ідентифікації оригінальності виробу на гайці розміщується наклейка з печаткою та голограмою.

Сітка фільтруючого елементу виготовлена із нержав іючої сталі марки AISI304.

Технічні параметри

Розмір приєднувального різьблення – 3/4". Ступінь очищення фільтроелементу – 500 мкм. Максимальний робочий тиск – 32 бар. Діапазон температур – 5 ÷ 110°С. Пропускна здатність Kv – 3,9 м3/год.

Відео. Giacomini: виробництво в Італії

Підсумовуючи вищесказане, можна сказати, що кран із вбудованим фільтром – є багатофункціональним пристроєм, який полегшує роботу інсталятора та підвищує ефективність та надійність систем опалення і водопостачання.

Більш детальну інформацію про кран R701F можна дізнатись у офіційного представника Giacomini в Україні – компанії «А-Кваттро».

ТОВ «А-Кваттро»

м. Ужгород, вул. Швабська, 64А
Тел.: +38 (03122) 2-65-01
Моб.:+38 (050) 317-97-07
E-mail: office.giacomini@gmail.com
http://giacomini.com.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 138

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram