Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Циркуляційний насос Wilo-Stratos MAXO – перший в світі розумний насос*

В березні 2019 р. на українському ринку з’явився багатофункціональний «розумний насос» Wilo-Stratos MAXO, що значно перевершує за характеристиками інші високоефективні циркуляційні насоси компанії WILO. Інтелектуальне керування забезпечує оптимальну продуктивність системи опалення, надає нові можливості з інтеграції насосів в автоматичні системи, забезпечує зручність експлуатації

Де застосовується насос Wilo-Stratos MAXO?

Зображення WILO Stratos MAXO«Розумний насос» Stratos MAXO має універсальне застосування та може використовуватися як циркуляційний насос для систем опалення, охолодження, кондиціонування і гарячого водопостачання житлових будинків, лікарень, комерційних і громадських будівель, шкіл і великих приміщень.

Про попередньо налаштовані режими циркуляційного насоса

Циркуляційний насос Wilo Stratos MAXO має ряд попередньо налаштованих режимів керування, кожен режим призначений для використання, відповідно, в одній із систем:

 • Опалення (радіаторне, підлогове, стельове, тепло-вентиляторне, системи з теплообмінниками або з гідравлічною стрілкою…).
 • Охолодження (стельове, підлогове, пристрої кондиціонування повітря, системи з теплообмінниками або з гідравлічною стрілкою).
 • Циркуляції в системах гарячого водопостачання.

Відео. Циркуляційний насос Wilo Stratos Maxo: налаштування та функції

Основні режими керування насосом Wilo-Stratos MAXO

Насос Wilo-Stratos має широкий набір режимів для максимальної економії енергії, Індекс енергоефективності циркуляційного насоса складає ≤ 0,17, відрізняється рядом стандартних і нових режимів керування, що гарантують оптимальну роботу насосу в будь-якій системі.

Режими керування циркуляційним насосом поділяються на такі основні групи:

 • контроль тиску:«Δp-v», «Δp-c», «Dynamic Adapt plus»;
 • контроль витрати: «Q-const»;
 • контроль температури рідини: «ΔT-const» або «T-const»;
 • контроль температури приміщення (при підключенні датчика температури).

В режимі контролю температури насос регулює необхідну витрату в залежності від стану термостат-вентелів, змінюючи необхідну потужність, що подекуди ефективніше з точки зору загальної економії енергії, ніж контроль тиску.

Додаткові функції циркуляційного насоса

На додачу до основних режимів контролю, є ряд додаткових активних функцій:

 1. Обмеження подачі Q-Limit.
 2. Нова функція динамічної адаптації робочої точки «Dynamic Adapt Plus», що оптимізує продуктивність у всьому діапазоні потужності насосу.
 3. Функція «Multi Flow adaptation», яка дозволяє за допомогою Wilo Net синхронізувати роботу основного насоса з великою кількістю вторинних насосів в тій самій системі.
 4. Крім того, насос може бути інтегровано у відповідні автоматичні системи за рахунок різноманітних інтерфейсів. Наприклад, можна здійснювати зовнішнє керування насосом з мобільних пристроїв через інтерфейс Bluetooth без додаткового обладнання.

Переваги з монтажу та керування

Зображення монтаж циркуляційного насоса Wilo Однією з основних переваг нового насосу Wilo є підвищення зручності налаштування завдяки великому 4,2 дюймовому РК-дисплею, перевіреній технології «Зеленої кнопки», а також новому «Майстру налаштувань».

Програмне забезпечення циркуляційного насосу дозволяє оновлювати прошивку прямо на об’єкті. Наявність енергонезалежної пам’яті дозволяє зберігати дані, наприклад, про кількість тепла / холоду, споживану потужність, кількість витраченої електроенергії, температуру рідини, години експлуатації. Це дозволяє вести статистику за бажаний період часу: від тижня до декількох років. Також, Wilo-Stratos MAXO дозволяє напряму підключати додаткові температурні датчики РТ1000, налаштовувати обмеження витрати Qmin / Qmax, а завдяки функції «No-Flow Stop» насос автоматично відключається при нульовій витраті.

Захист від конденсату та кисню

Конструкція насоса запобігає негативному впливу конденсату (що типово для охолоджувальних систем) і можливому пошкодженню електроніки. Для цього корпус циркуляційного насосу оснащено спеціальним покриттям (KTL-покриття). Воно надійно захищає від подряпин, а також забезпечує захист від корозії при утворенні конденсату на зовнішній поверхні насоса. Версія насоса Wilo-Stratos MAXO-Z виконана з корозійностійкої сталі, завдяки чому ця модель також може використовуватися в установках, де в систему може потрапляти кисень – наприклад, у відкритих опалювальних системах. Насоси Wilo серії Stratos MAXO є стійкими до знесоленої води для систем опалення відповідно до VDI 2035, частина 1 і 2.

Відповідність санітарно-гігієнічним вимогам для ГВП

Зображення характеристики насоса Wilo Щодо систем подачі питної води, де є специфічні санітарно-гігієнічні вимоги, то циркуляційний насос Wilo-Stratos MAXO-Z повністю їх задовільняє. Всі пластмасові деталі та металеві частини, які контактують з питною водою, повністю відповідають нормативним вимогам та рекомендаціям German Federal Health Agency’s.

«На сьогодні Wilo-Stratos MAXO – це новий рівень «розумного» насосу, який вирішує максимальний спектр завдань для циркуляційних систем і при цьому має надзвичайно просте керування. Перелік нових функцій та режимів роботи настільки широкий, що довелося окремо підготувати рекомендації для користувача, де розглянуті питання вибору, монтажу та налаштування насосів Wilo-Stratos MAXO», – пояснює Сергій Пікуля, інженер технічного відділу «ВІЛО УКРАЇНА».

Долучайтеся до інноваційних технологій енергозбереження, новий рівень якого пропонують рішення із застосуванням «розумних» насосів Wilo!

«ВІЛО УКРАЇНА»

вул. Антонова 4, с.Чайки,
Києво-Святошинський р-н,
08130, Україна
т. +38 044 393 73 80
ф. +38 044 393 73 89
www.wilo.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 5 918


1 коментар

 • Цікаве рішення від німецького виробника

5
5
5
Залишити коментар

Telegram