Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Виставка ISH-2019: відкриття розмаїття

С. Шовкопляс

Провідна світова виставка в сфері HVAC та водопостачання ISH-2019, що відбулася з 11 по 15 березня у виставковому центрі Messe Frankfurt у Франкфурті-на-Майні (Німеччина), цього року вразила масштабами та різноманітністю експозиції. Близько 190 тисяч відвідувачів із 161 країни завітали до павільйонів, аби дізнатися про останні інновації та галузеві тенденції. Побував на заході та поспілкувався з учасниками від України й журналіст нашого видання

Зображення виставковий центр Messe Frankfurt Виставковий центр Messe Frankfurt, де раз на два роки проводиться виставка сучасних технологій опалення, водопостачання, сантехніки, кондиціонування та вентиляції повітря,– це справжнє міні-місто. Воно включає 12 багатоповерхових холів, кожний з яких може позмагатися за площею з Київським міжнародним виставковим центром. На території комплексу є широкі дороги з тротуарами, площами та скверами, що сполучаються маршрутними автобусами, «велорикшами» та пасажирськими траволаторами… Недарма організатори проводять виставку протягом п’яти днів, адже за менший період просто не вистачить часу навіть поверхово ознайомитися з усією експозицією.

За підсумками виставки найбільше відвідувачів цього року було з Китаю, Італії, Нідерландів, Франції, Швейцарії, Великобританії, Польщі, Бельгії, Австрії та Чехії. Серед гостей наймасовішу аудиторію склали представники торгівлі промисловими виробами та установками, проектувальники, розробники, інженери, інсталятори...

«ISH-2019 ще раз продемонструвала, що вона об'єднує всіх міжнародних гравців сектору. Лише разом можна досягти кліматичних цілей – спілкуючись природно, в особистому діалозі», – сказав Вольфганг Марзін, президент і головний виконавчий директор Messe Frankfurt.

Україна на виставці ISH-2019

Зображення інсталятори з Асоціація інсталяторів інженерних систем

Порівняно з минулою виставкою у 2017-му цього року відчутно побільшало відвідувачів з України. Їхня кількість зросла на 36%. Українці завітали на ISH 2157 разів (два роки тому було – 1588). Цікавість співвітчизників до виставки свідчить не тільки про відновлення у країні попиту на новітні енергозберігаючі технології та передову техніку, але й про поглиблення інтеграції та співробітництва з іноземними партнерами.

Вперше від України «Асоціація інсталяторів інженерних систем» для розвитку зв’язків між професіоналами організувала тур для групи з 50-ти фахівців. Деякі з них були переможцями профільних національних конкурсів. Цього року вони поїхали до Німеччини, аби на власні очі без посередників ознайомитися з новими підходами, трендами, технікою, методами роботи на найвищому світовому рівні, відчути дух сучасності. Цю програму підтримали відомі європейські бренди та офіс представництва Messe Frankfurt в Україні.

Делегацію вітчизняних інсталяторів особисто зустрів та привітав директор виставки Стефан Зайтс.

Зображення стенд компанії Телобак на вистаці ISH-2019 Як новачки, так і бувалі відвідувачі з України відзначали різноманітність експозиції та новітні галузеві досягнення, чимало з яких були оприлюднені вперше. Говорячи про свої враження, підкреслювали, що дуже добре ознайомитися із ще не представленою на українському ринку технікою з перших рук – безпосередньо від виробника. Вони констатували, що не відчули себе відокремленими – серед потоку відвідувачів та експонентів зустріли багато знайомих облич.

«Виставка ISH-2019 виправдала очікування. Це справжній інженерний центр світу! Величезні площі. Цікаві новинки на кожному стенді. Все що можна придумати – все тут. Причому багато такого, чого немає на українському ринку. Навіть, важко визначитися, що більш за все сподобалося», – із захопленням розповіли нашому кореспонденту учасники делегації з України, додавши, що ще одним важливим моментом є спілкування в ході форуму з партнерами і друзями.

Зображення участники з України на вистаці ISH Виставку відвідали представники великих українських компаній-дилерів, девелоперів, будівельних фірм. Свою продукцію на ISH демонстрували вітчизняні підприємства «Теплобак», «Елмотек-Україна», «Вінницький завод «Маяк»», «Mario», «ВЕНТС», «Сансервіс», «Ютерм-Україна». Як наголошують представники компаній, участь у таких масштабних заходах допомагає просуванню українських виробів на іноземні ринки.

Зображення участники Чемпіонат інсталяторів Grundfos Паралельно з тим, наші фахівці брали участь у професійних конкурсах. У рамках виставки ISH відбувся Чемпіонат інсталяторів, що був влаштований компанією Grundfos. У ході заходу серед 30 монтажників з різних країн представник з України виступив досить пристойно. Всім учасникам було поставлено завдання з балансування системи з насосом ALPHA3, заміни «циркуляційника» та сервісного обслуговування каналізаційної установки SOLOLIFT2. Представник України Володимир Дзюбенко посів шосте місце з результатом 14 хв 5 с. Йому забракло лише якихось 5-ти секунд, аби потрапити до півфіналу. Найвправнішим інсталятором та переможцем чемпіонату Grundfos став представник Австрії Маріо Мауко. Він отримав головний приз – 10 тис. євро.

Технології, тренди, перспективи

Зображення стенд REHAU на вистаці ISH-2019 Основні тренди в технологіях HVAC та водопостачання традиційно задавали німецькі виробники. Насамперед їхні новації орієнтовані на ринок Євросоюзу які, з часом, з’являться у інших регіонах та континентах. Відчувалося, що у пропозиціях лідирують нові зразки техніки для гібридних (комбінованих) систем опалення, використання теплових насосів, енергозберігаючі конденсаційні котли, системи автоматизації та цифрові технології керування.

Зображення стенду BOSCH/BUDERUS на виставці ISH-2019

Вражали масштабом експозиції як від відомих в Україні виробників опалювального обладнання: Ariston Thermo Group, BDR Thermea Group, Bosch, Buderus, Kermi, Vaillant, Viessmann, Vogel&Noot, так і поки що не представлених у нашій державі компаній.

Зображення стенд HERZ на виставці ISH-2019

У розділі систем трубопроводів та арматури традиційно панувала продукція таких брендів: Giacomini, HERZ, Oventrop, REHAU, TECE, Uponor...

Системи водоочищення представили компанії BWT, Grünbeck та ін. Масштабну експозицію виробів арматури для сантехніки продемонстрував Grohe та сполучені з ним бренди.

Зображення стенд Ariston Group

Топ-теми: віртуальна реальність та екзоскелети

Головними розділами виставки стали: інтелектуальні системи; опалення деревиною; сантехніка як майстерність; цифрові технології нового рівня; навички та знання.

Зображення стенд компанії Uponor на виставці ISH-2019

Зокрема, увага приділялася системам «розумного будинку». Мова про нові технології в керуванні за допомогою смартфона, планшета чи ноутбука, що дозволяють вчасно діагностувати стан обладнання, запобігати полому, обирати економічний та ефективний режим роботи. Все більше апаратів та обладнання належать до категорії IoT – Internet of things – тобто вони можуть самостійно надсилати інформацію про свій стан до віддалених сервісних серверів компанії-виробника. Її фахівці найкраще знають особливості продукції, відтак найліпшим чином можуть виправити ситуацію та налаштувати прилад.

Щодо використання деревини (або продуктів її переробки), то це залишається мейн-стрімом серед технологій опалення у побуті. Зважене та науково обґрунтоване лісокористування в Європі дозволяє вважати цей енергоресурс екологічним (нейтральним до CO2) та перспективним навіть, для комунального сектору. Нові твердопаливні котли мають все більше інтелектуальних функцій та інтегровані в інфраструктуру існуючих систем опалення.

Хітом цьогорічного розділу «Сантехніка як майстерність» стали рішення, що допомагають комплексно проектувати облаштування ванних кімнат, включно із системами локального обігріву. Крім того, були продемонстровані екзоскелети для інсталяторів, що полегшують роботу з важкими пристроями. Це поліпшує якість та пришвидшує монтаж, допомагає уникати професійних травм.

Зображення стенд компанії Giacomini Group на виставці ISH-2019

Зацікавили відвідувачів технології інтерактивного проектування систем з одночасним розрахунком гідравлічних і теплотехнічних характеристик, вибором обладнання, детальними схемами прокладанням та монтажу мереж трубопроводів. Вони базуються на технологіях віртуальної реальності: звичайний інсталятор завдяки спеціальним окулярам та 3D-сканеру, а також програмам для візуалізації, перетворюється на митця-диригента, який помахом руки створює цифрову комп’ютерну модель рішення просто посеред інтер’єру. Такий проект можна віртуально «помацати», обдивитися з усіх боків, а потім негайно перетворити на схеми та детальні креслення.

Форуми та лекції

Зображення стенд компанії Oventrop на виставці ISH-2019 У ході виставки ISH-2019 проводилися технологічний та енергетичний форуми, під час яких розглядали нинішній стан та майбутнє систем опалення. Цього року головною темою стали системи енергоменеджменту та контролю за енергоспоживанням (HEMS) для домашніх господарств.

У плані будівництва проводилися практичні семінари щодо останніх тенденцій та досвіду проектування з використанням BIM (Building Information Modeling – інформаційне моделювання будинків). Цікаво, що ця технологія охоплює весь ланцюг реалізації проекту, включно з логістикою, замовленням компонентів і кошторисом.

Форум з кондиціонування повітря цього року висвітлив нюанси новинок європейського законодавства щодо енергозбереження, енергозабезпечення будівель, регламентів щодо якості повітря та ін.

Зображення стенд компанії Viessmann

Медіа-ресурс AW-Therm уже традиційно став інформаційним спонсором виставки ISH та вдячний київському представництву компанії Messe Frankfurt – ТОВ «Парус Експо Медіа» – за сприяння у відвідуванні та акредитації на форумі, добрий прийом та організацію поїздки. Мультимедійні платформи та журнал AW-Therm будуть продовжувати висвітлювати новинки, презентовані на ISH-2019 нашими партнерами та компаніями-учасниками виставки.

Наостанок інформуємо, що наступна виставка ISH відбудеться у Франкфурті-на-Майні з 22 по 26 березня 2021 року. Це шанс відвідати виставку, а ще краще – стати її учасником від України. Долучайтеся до новітніх технологій!

Довідка

Цьогорічну виставку ISH-2019 відвідали близько 190 тис. гостей із 161 країни світу. Інновації та галузеві рішення продемонстрували 2 532 учасники з 57 держав. Країною-партнером цьогорічного форуму стала Франція.

Фотозвіт. Натисніть на посилання.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 5 183


1 коментар

  • Большая выставка, много новинок, отличная организация

5
5
5
Залишити коментар