Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Вентилі Oventrop Q-tech – рішення регулювання систем опалення

Для двотрубних систем опалення з термостатами характерний режим роботи зі змінною витратою теплоносія. В процесі роботи радіаторних терморегуляторів втрата тиску на них може змінюватися від розрахункового значення до значення максимального напору, створюваного циркуляційним насосом при його повному закритті. За відсутності автоматичних регулюючих пристроїв на ділянках системи опалення (стояках або розподільчих колекторах) великі втрати тиску на терморегуляторах призводять до підвищеного шумоутворення і навіть до характерних вібрацій

Класичним рішенням, яке застосовується для гідравлічної ув'язки двотрубних систем опалення, є так звана автоматична балансувальна пара, що складається з регулятора перепаду тиску і вентиля-партнера, яким є або запірний, або ручний балансувальний вентиль.

Розвиток технологій дозволив за аналогією з комбінованими балансувально-регулюючими вентилями реалізувати подібне рішення для радіаторних термостатичних вентилів. Для цього використовуються вентилі Oventrop Q-Tech з функцією автоматичної підтримки розрахункової витрати. Застосування подібних інноваційних рішень дозволяє, по-перше, знизити вартість капітальних витрат на організацію системи опалення, по-друге, уникнути необхідності монтажу автоматичних балансувальних пар, які потребують підбору та узгодження роботи. Крім того вони потребують місце для їх розміщення і налаштування.

В результаті установки вентилів Oventrop Q-Tech процедура налагодження системи опалення спрощується до процесу налаштуванняна даних вентилях проєктних значень витрати, а також перевірки факту виходу циркуляційного насоса на розрахункову робочу точку. Крім того, зміна налаштування на будь-якому з вентилів серії Q-Tech не призведе до зміни витрати на інших вентилях, що не може бути гарантовано при використанні балансувальних пар.

Першими в серії Q-Tech з’явились термостатичні вентилі AQ для радіаторів з боковим підключенням. Повний асортимент термостатичних вентилів включає як стандартні рішення прохідного та кутового виконання, так і спеціальні трьохосьові моделі для радіаторів, розташованих в нішах. Вентилі AQ добре себе зарекомендували на об’єктах та у проєктувальників через високу якість, простоту проєктування та налаштування системи. Проте питання дизайну та естетики потребували появи рішень для нижнього підключення радіаторів.

Зображення термостатичний вентиль Oventrop AQ Термостатичний вентиль AQ прохідний

Саме цьому Oventrop створив нове рішення та запропонував замовникам та проєктувальникам вентильні вставки у радіатори GHQ та вузли з нижнім підключенням Multiflex FQ. Радіаторні вентильні вставки GHQ обираються в залежності від вбудованого агрегатного вузла у радіаторах з нижнім підключенням та підходять до продукції переважної більшості європейських та українських виробників радіаторів. Слід зазначити, що оскільки радіатори з нижнім підключенням зазвичай постачаються із комплектними вентильними вставками, то в проєкті потрібно вказувати, що радіатори повинні бути без вентильних вставокта окремим пунктом в специфікації додавати вставки GHQ.

Зображення вентильна вставка Вентильна вставка GHQ

Вузли нижнього підключення Multiflex FQ пропонуються як для радіаторів із внутрішньою різьбою 1/2", так і з зовнішньою 3/4".

Зображення вузли з нижнім підключенням Multiflex FQ Multiflex FQ кутовий

До питання дизайну житла інженери Oventrop підійшли максимально гнучко. Адже вентилі Q-Tech можуть бути реалізовані у будь-якому корпусі з лінійки ексклюзивних вентилів серії Е та рішеннях для поверхневого опалення Unibox. Стандартні виконання вентилів серії EQ – біле та хромоване.

Зображення термостатичний вентиль Термостатичний вентиль EQ прохідний хромований

Треба зазначити, що для максимально ефективної роботи система опалення має бути захищена від потрапляння бруду та шламу. Це ж саме стосується і систем із вентилями Q-Tech. Для цього у індивідуальному тепловому пункті або котельні необхідно встановити сепаратори шламу.

Широкий діапазон значень витрат води (10-170 л / год), робочого перепаду тиску (0,1- 1,5 бари), шумових характеристик (відчутний шум при лише перепаді >60 кПа), робочої температури (2-90°С), а також клас тиску 10 бар дозволяють застосовувати дане технічне рішення практично для всіх сучасних двотрубних систем опалення.

Відео. Автоматичне балансування системи опалення вентилями

Розміри цієї статті не дозволяють в повному обсязі висвітлити всі питання, пов'язані із застосуванням вентилів Q-Tech. За більш детальною інформацією звертайтесь до Представництва компанії Oventrop.

Oventrop GmbH & Co. KG

Paul-Oventrop-Straße 1
Моб. +38-067-323-01-01
Моб. +38-067-547-65-19
Е-mail: oventrop@ukr.net
www.oventrop.com

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 264

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram