Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Труби Ekoplastik: як розпізнати підробку

С. Дяченко, І. Ядловський

Трубна та фітингова продукція відомої чеської марки Ekoplastikвід компанії WAVIN Czechia s.r.o. відома вже 30 років і присутня на ринку України з 1995 року. За цей час фірма здобула репутацію бездоганного виробника та постачальника якісної та сучасної продукції, яка визнана у 56 країнах світу

В основу бездоганної репутації марки Ekoplastik, покладено цінний тридцятирічний досвід фахівців компанії WAVIN Czechia s.r.o., що створюють продукцію з якісної сировини від провідних європейських виробників на найсучаснішому обладнанні за новітніми технологіями та під постійним контролем якості за системою ISO 9001. Компанія надає гарантію 10 років на повністю зібрану та випробувану систему трубопроводів марки Ekoplastik, що передбачає повне відшкодування збитків у разі їх настання з вини компанії за час гарантійного терміну. Продукція Ekoplastik відповідає найвищим світовим стандартам якості та сертифікована у 28 країнах світу, де визнають систему сертифікації, включно з Україною.

Інноваційна продукція

Продукція Ekoplastik вирізняється своєю якістю та інноваціями. Поліпропіленові труби та фітинги за умов дотримання вимог виробника легко й добре зварюються. Вони технологічно зручні у використанні на будівельному майданчику. Це стосується як давно відомих виробів, так і новітніх розробок компанії. Перед тим, як потрапити до споживача, продукція з нового асортименту протягом трьох років і більше зазнає тисяч випробувань в інженерному та дослідницькому підрозділах компанії.

Наприклад, до найсучасніших виробів належить унікальна розробка компанії, що була започаткована ще у 2009 р. та з’явилася на світовому ринку у 2013 р. – це тришарова пластикова труба з поліпропілену PP-RСТ (тип 4), армована базальтовим волокном, з формулою PP-RCT / PP-RCT + BF / PP-RCT, що призначена для транспортування холодної питної, теплої виробничої, гарячої води, систем кондиціювання, систем низькотемпературного поверхневого та високотемпературного (радіаторного) опалення п’ятого класу експлуатації. На сьогодні труба Ekoplastik Fiber Basalt Plus є одним з флагманських продуктів компанії WAVIN Czechia s.r.o., та не має аналогів серед продукції інших виробників, вирізняючись високими технічними та експлуатаційними характеристиками.

Зображення труба Fiber Basalt Plus Рис. 1. Поліпропіленова труба Ekoplastik Fiber Basalt Plus, армована базальтовим волокном

Завдяки новому типу поліпропілену PP-RCT четвертої генерації та застосуванню базальтового волокна у якості армуючого компоненту, поліпропіленова труба Ekoplastik Fiber Basalt Plus (рис. 1) має на 50% вищу стійкість до тиску, сталу термостійкість до 90°C, повністю відповідаючи 5-му класу експлуатації, а також на 20% підвищену пропускну здатність, аніж у інших поліпропіленових труб з PP-R третього покоління. Зварювання поліпропіленової труби проводиться без попередньої поверхневої обробки (без зачищення та формування фаски). Лінійне теплове розширення в 3 рази менше, ніж у неармованих суцільно-пластикових поліпропіленових труб з PP-R. Термін служби до 50 і більше років.

За словами представника Чехії в Європейському комітеті по стандартизації Івани Аттлової:

«Використання базальтових волокон в середньому шарі труби Fiber Basalt Plus – унікальне досягнення компанії Wavin Czechia s.r.o, якому передували численні спроби та тестування. Тільки рівномірний розподіл базальтових волокон, їх якість та достатня довжина гарантує зменшення теплового поздовжнього розширення труби Fiber Basalt Plus більше ніж втричі та збереження необхідних параметрів, а саме довговічності, спротиву тиску та міцності. Даний факт підтверджено акредитованою випробувальною лабораторією, яка надала сертифікат на даний виріб. Для підтвердження сертифікату тестуються зразки, які обирає сама лабораторія. Також Wavin Czechia регулярно тестує свою продукцію сама – така подвійна перевірка є для замовників гарантією того, що задекларовані параметри відповідають дійсності та на них можна повністю покластися».

Відео. Нові фітинги з PP-RCT та поліпропіленові труби

Окрім базальтового армування високу якість та стабільність трубам та фітингам надає використання нового поліпропілену 4-го покоління PP-RCT. Даний матеріал тепер використовується в суцільно-пластикових трубах Wavin Ekoplastik EVO PLUS (рис. 2) , що приходять на заміну неармованим трубам з поліпропілену PP-R (PN-10, PN-16, PN-20) та повністю сумісний з цими трубами.

Зображення поліпропіленова труба Ekoplastik EVO PLUS Рис. 2. Суцільно поліпропіленова труба Ekoplastik EVO PLUS з поліпропілену нового покоління PP-RCT (тип 4)

Труби марки Ekoplastik EVO (розрахункове значення PN22) та EVO PLUS (розрахункове значення PN28) призначені для систем холодного питного водопостачання, систем підлогового опалення, подачі господарчої й виробничої теплої води, систем стисненого повітря й кондиціювання. Показники робочих параметрів цих труб (тиск, температура, термін роботи) кращі, ніж у труб з поліпропілену попередньої, третьої генерації – PP-R.

Тягар популярності

Труби та фітинги від WAVIN Czechia s.r.o. здобули заслужене визнання та користуються неабияким попитом у 56 країнах світу виключно завдяки своїй якості. Тому й не дивно, що останнім часом на ринку з’явилися підробки та імітації труб саме цієї марки – адже підроблюють найкраще.

Вісім ознак підробки, які вбережуть вас від придбання контрафакту

1. Схоже маркування або написи з помилками.

«Зайві» або, навпаки, «недописані» літери та позначки у маркуванні чи візуальні відмінності шрифтів логотипа, наприклад: Ekoplastiks, Wabinplast Ekoplastik. Нісенітниця: PN 2.0, Made in Czech, або Czech technology. Завищені характеристики: T max 120°C. Маркування EKP на фітингах – усе це ознаки підробки.

Оригінальна продукція Ekoplastik маркується виключно відповідно до європейських норм.

2. Постійний «пластиковий» запах труб, або стійкий хімічний присмак питної води.

Характерний «полістирольний» або «фенольний» запах і стійкий пластиковий присмак питної води, що пройшла через такі труби. Якісний первинний поліпропіленовий гранулят, що використовується в оригінальній продукції, не має запаху і смаку, проте має доволі високу ціну. Для виготовлення дешевих підробок імітатори використовують вторинний перероблений пластик, який скуповують на пунктах вторинної переробки та навіть на сміттєзвалищах. Звісно у таку «сировину» потрапляє будь-який пластик, навіть такий, що не можна використовувати для сантехнічних виробів і питної води. Він і створює «ароматизований» поліпропілен, з якого, до речі, небезпечно пити воду.

Оригінальні труби й фітинги Ekoplastik не виділяють запаху й не надають воді будь-якого присмаку.

3. Їдкий отруйний дим, що виділяється при зварюванні.

Монтажники, яким доводилося працювати з підробкою, часто помічають виділення отруйного диму при зварюванні та їдкий запах від труб, від чого навіть сльозяться очі.

Оригінальні труби Ekoplastik під час зварювання ніколи не димлять та не виділяють будь-якого пластикового запаху. Інколи можна помітити ледь вловимий нешкідливий аромат, схожий на запах топленого молока або натурального бджолиного воску. Проте цей аромат зникає одразу ж після закінчення робіт по зварюванню і більше ніколи себе не проявляє.

4. Матеріал при зварюванні незвично тече й виділяє пухирі, або навпаки – занадто важко плавиться.

Дешева сировина невідомого походження матиме нестабільні характеристики, що відрізняються від технологічних специфікацій. Відсутність культури виробництва та будь-якого контролю якості – що ще можна чекати від підробки?

Оригінальні труби й фітинги Ekoplastik мають стабільні заявлені виробником характеристики, незалежно від партії чи дати виробництва. За дотримання технології зварювання, труби Ekoplastik ніколи не течуть і не піняться, та гарантують якісне зварювання навіть у робітників-початківців.

5. Краї труб у фітингах надмірно плавляться, що утворює звуження та суттєво зменшує отвір для потоку води.

Неякісний матеріал, що використовується у підробках є причиною частого звуження перерізу потоку, бо неможливо проконтролювати якість зварювання, коли невідома навіть реальна температура плавлення пластику. Не гріє радіатор опалення? До сусідів зверху не проходить питна вода? Річ не в неякісній роботі. Проблема у дешевих та підроблених трубах.

Оригінальні труби Ekoplastik практично неможливо проплавити до створення суцільного внутрішнього корка, якщо хоча б приблизно дотримуватись інструкції з інсталяції та рекомендованої температури зварювання 250 - 270 С. Конструктивні особливості оригінальних фітингів Ekoplastik, закладені під час їх розробки, дозволяють уникати багатьох помилок та уникнути наслідків помилок монтажу.

6. Еліптичність перерізу, низька якість пластику, нестабільність форми труб та фітингів.

Фальсифіковані труби не тримають форму під час розрізання, мають еліптичність перерізу через невідповідність будь-яким технологічним нормам на виробництві. Вони деформуються навіть під час використання гострих ножиць, а нерідко й тріскаються. Фітинги, через дешеві прес-форми або копіювання методом «зняття зліпку», мають задирки та вищербини, візуально помітні технологічні шви й напливи, що ніколи не допускається в оригінальній продукції Ekoplastik, яка потрапляє на ринок.

Напливи і задирки на оригінальних фітингах Ekoplastik вважаються ознакою некондиційності та не допускаються до продажу.

7. Не досягаються заявлені виробником характеристики та навантаження.

Підробка не витримує навіть половини від заявлених виробником характеристик оригінальної труби Ekoplastik, що може призвести до аварії системи. В окремих випадках підробка стає м’якою та руйнується за температури 60°С , при наявному тиску всього у 2-3 бари. Звісно, що ні про які 50 років експлуатації у випадку використання підробки не може бути й мови.

Особливо слід бути уважним при виборі труб для системи «тепла підлога», оскільки у більшості випадків такі труби буде замуровано у стяжку, а наслідки і ремонт таких труб можуть обійтися дуже дорого.

В оригінальні труби й фітинги Ekoplastik під час виробництва закладено запас міцності, що дозволяє без істотних наслідків певний час перевищувати заявлені робочі характеристики продукції, наприклад у випадку аварії опалювального приладу. Виробник регулярно проводить тестування продукції і зацікавлений, щоб у замовника не виникало проблем.

8. Занадто велике теплове розширення труб, що армовані волокном.

Характерна риса підроблених пластикових труб, армованих волокном – відсутність цього самого волокна, що спричиняє надмірне лінійне подовження труб, яке ніяк не відповідає табличним даним лінійного теплового розширення для труб Ekoplastik. Фактично підроблена труба – це суцільно-пластикова труба, у якої середній шар просто зафарбований, або волокна в нього додається дуже мало, чи воно невідповідної якості та довжини.

В результаті контрафактні труби нестабільні, вони провисають і деформуються, їх «крутить», навіть якщо вони були змонтовані без помилок за інструкцією Wavin.

Оригінальна продукція Wavin Czechia s.r.o завжди відповідає заявленим виробником характеристикам.

Можна ознайомитися з деякими характерними зовнішніми ознаками підробок у «галереї підробок», що наводяться на сайті ekoplastik.ua, див. рис. 3. Найбільше контрафакту поширюється на базарах та через продажі в Інтернеті. Також чимало підробок продається через фірми, які не є офіційними партнерами Wavin. Перелік виявлених наразі фейкових продавців також наведено на сайті. Знайте, що неавторизований продаж чи розповсюдження контрафактної продукції – це відверте шахрайство та кримінальний злочин.

Зображення підробки труб Екопластік Чехія Рис. 3. «Галерея підробок»

Як уникнути придбання контрафакту?

Якщо дотримуватися 8-ми корисних порад, що дозволять замовнику уникнути придбання фейкової продукції, то можна уникнути і настання небажаних наслідків від використання неякісного фальсифікату, що може пошкодити майно та є відверто небезпечним для життя та здоров’я споживачів.

1. Не шукайте найдешевший «Ekoplastik».

Шукаєте «найдешевший Ekoplastik»? Знайдете підробку. Оригінальну якість неможливо досягти задешево.

2. Будьте обережними із замовленнями продукції через Інтернет.

Не купуйте продукцію у сумнівних Інтернет-магазинах. Перелік перевірених віртуальних продавців дивіться у розділі «Де придбати?» на сайті ekoplastik.ua.

3. Не купуйте продукцію, що буцімто вироблена за ліцензією Ekoplastik в КНР, в Україні тощо.

Чеська компанія Wavin Czechia s.r.o не надавала жодних «ліцензій на виробництво», «дозволів на виробництво» та таке інше для своєї продукції в Україні чи в Китаї тощо, а також не має і не планує будувати «заводів» за межами Чехії. Оригінальна продукція, що постачається в Україну, виробляється виключно в Чеській республіці. Продавці, що розповідають про «українське виробництво Ekoplastik» насправді вводять замовників в оману, пропонуючи підробку.

Вам пропонують Ekoplastik, що начебто виробляється в Україні, в Китаї чи деінде? Це підробка.

4. Не купуйте «бюджетні бренди», що мовляв «виробляються на тому ж заводі, що і Ekoplastik».

Компанія WAVIN Czechia s.r.o постачає свою продукцію в 56 країн світу під одним єдиним брендом – «Ekoplastik». Пропонують іншу схожу марку, що буцімто виробляється на тому ж заводі, що й Ekoplastik? Це підробка.

5. Уважно читайте маркування на трубах і фітингах.

Будь-які помилки у написах і розбіжності з оригіналом вказують на підробку. Сумніваєтесь? Зверніться до представника в Україні (див. перелік на сайті ekoplastik.ua).

6. Компанія WAVIN Czechia s.r.o принципово не виробляє труби з шаром алюмінію всередині труби.

Компанія WAVIN Czechia s.r.o, не виготовляла раніше й не випускає труби з алюмінієвим прошарком всередині труби. Армована труба Ekoplastik Stabi Plus має виключно зовнішнє армування алюмінієм (під зачистку). Це зроблено для того, щоб алюмінієвий шар ні в якому разі не контактував з рідиною, а труба з часом не розшарувалася.

Вам пропонують труби «Ekoplastik» з алюмінієм у середньому шарі туби? Це підробка.

7. Оригінальні труби та фітинги WAVIN Czechia s.r.o не продаються насипом, без фірмового пакування.

Труби й фітинги Ekoplastik продаються з заводу запакованими у фірмове пакування, що забезпечує збереження труб і фітингів від негативних зовнішніх впливів при транспортуванні від заводу до споживача. Труби запаковано у фірмові поліетиленові рукави, запаяні з обох боків. Фітинги продаються у фірмових поліетиленових пакетах з маркуванням чеською мовою, які потім складено у фірмові картонні коробки. Уникайте купувати труби й фітинги без фірмового пакування. Виключення з цього правила – тільки для мережевих будівельних гіпермаркетів, наприклад «Епіцентр», «Нова Лінія», «Олді».

Відсутнє пакування як таке або упаковка істотно відрізняється від оригінальної? Це підробка.

8. Ніколи не купуйте т. з. «некондицію» Ekoplastik із знижкою, що начебто вироблена WAVIN Czechia.

Деякі фабриканти пропонують буцімто «некондиційну» або «вибракувану за зовнішніми ознаками» продукцію «Ekoplastik», тобто з відхиленнями параметрів та зі зменшеною ціною. Компанія WAVIN Czechia s.r.o є відповідальним виробником, а тому ніколи не постачала і не постачатиме некондицію на ринок.

Вам пропонують дешево придбати «некондицію» від WAVIN Czechia? Це підробка.

Офіційні постачальники

Компанія WAVIN Czechia s.r.o давно діє на ринку України, та завдяки якісній продукції здобула тут визнання и сталу високу репутацію. Багато українських компаній вже стали, чи намагаються стати нашими офіційними партнерами. Якщо у вас є будь-які питання щодо характеристик продукції Ekoplastik, або вас цікавить, де придбати оригінал, будь ласка, звертайтесь до наших офіційних постачальників. Їх інтерактивний перелік в розрізі кожної області, що регулярно актуалізується, є на сайті ekoplastik.ua. в розділі «Де придбати?». Оберіть регіон, в якому Ви знаходитесь, та зверніться до вказаного там партнера компанії. Для з’ясування даних про авторизованих постачальників зв’яжіться будь-ласка з представником Wavin Czechia s.r.o в Україні за контактними даними, що наведені на сайті.

Остерігайтесь нечесних продавців, що можуть запропонувати підробку! Звичайно, компанії лестить, що власне її продукція набула такого визнання і популярності, що її навіть підробляють, наче валюту, але справжню якість можна отримати лише від виробника оригінальної продукції. Представники та офіційні партнери компанії Wavin Czechia s.r.o в Україні радо допоможуть вибрати справжній чеський продукт марки Ekoplastik з гарантованою якістю, споживчими властивостями, півстолітнім терміном експлуатації, а також уникнути фальсифікату та неприємностей.

Тільки справжнє означає якісне!

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 751


Залишити коментар

Telegram