Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Труби ASG-Plast – нові технології гарантують якість

Для більшості користувачів вироби із поліпропілену є найбільш оптимальним та вигідним рішенням для влаштування систем опалення та водопостачання. При виробництві якісних і надійних поліпропіленових труб потрібно постійно приділяти увагу великій кількості факторів. Ці фактори залежать від типу та конструкції виробу. І тут кожен виробник йде своїм шляхом. Хтось йде шляхом перевірених технологій, а інші – впроваджують нові розробки та модернізують свою продукцію. Бренд ASG-Plast обрав шлях новацій. Розглянемо це на прикладі двох типів труб – армованих скловолокном та алюмінієм

Армовані скловолокном труби ASG Faser HOT

Зображення поліпропіленові труби армовані скловолокном Якість труб, що армовані скловолокном, насамперед забезпечується застосованими матеріалами. Саме матеріал є ключовим у визначенні фізико-механічних показників продукції, які безпосередньо впливають на подальшу якість продукції.

Для виробництва труб ASG Faser HOT застосовується сучасний матеріал PP-RCT. Він вирізняється сталою стійкістю до високих температур та довговічністю в порівнянні із PP-R. PP-RCT – це термостабілізований рандом-сополімер поліпропілену, або поліпропілен 4-го покоління (тип 4).

Основна відмінність термостабілізованого поліпропілену від звичайного полягає в структурі кристалічної решітки, яка впливає на властивості сировини. В PP-R молекули пропілену з’єднуються між собою рандомно, тобто в довільному порядку. А в PP-RCT вдалося домогтися з’єднання молекул в певній послідовності в макромолекулі, внаслідок чого кристалічна решітка має певну закономірність. В PP-RCT молекули розташовуються ближче одна до одної, що надає матеріалу термостійкість, більшу міцність та стабільність за рахунок додаткових міжмолекулярних зв'язків.

Саме цей факт дозволив відійти від стандартних рішень. При виробництві труб із скловолокном ASG Faser HOT вдалося збільшити пропускну здатність шляхом зменшення товщини стінки. При цьому якість залишилася незмінно високою, а труби задовольняють вимоги стандартів надійності.

PP-RCT відносно новий матеріал, тому при виробництві та контролю якості труб із нього потрібно керуватися новим стандартом ISO 15874- 2:2013. Труби армовані скловолокном ASG Faser HOT відповідають серії S3.2. Вона за властивостями відповідає аналогічній продукції з PP-R, але її стінка становить згідно з нормами зазначеного міжнародного стандарту 3,5 мм (для труби діаметром 25 мм). Для PP-R вона становить – 4,2 мм.

Дана інформація наведена в маркуванні труби. Так само там вказане посилання на міжнародний стандарт і те, що продукція, при збільшенні пропускної спроможності шляхом зменшення товщини стінки, здатна задовільняти вимоги, які належать до напірного ряду PN 20 (test PN-20). При цьому трубу ASG-plast можна застосувати у чотирьох класах експлуатації (Class 1 / 10 bar, class 2 / 8 bar, class 4 / 10 bar, class 5 / 6 bar).

Труби, що армовані алюмінієм

Зображення труби ASG Nano Ag Труби ASG Nano Ag – багатошарові. При цьому шар алюмінію найбільш впливає на якість готової продукції.

При розробці композитних труб ASG Nano Ag компанія керувалась стандартом ДСТУ Б В.2.5- 36:2007. Однак він не регламентує показник щодо товщини шару алюмінію. В п. А.2.4.1 сказано, що «… якість з’єднання внутрішнього, алюмінієвого і зовнішнього шарів труб повинні забезпечувати цілісність конструкції труб і витримувати механічні, хімічні та термічні навантаження …».

Спираючись на це, було прийнято рішення, що при виробництві композитних труб ASG Nano Ag буде використовуватися алюміній з товщиною шару вищою, аніж у труб, що зазвичай представлені на ринку України. Саме це забезпечило підвищення геометричної стабільності, збільшення шару кисневого бар'єра, підвищення пропускної здатності труб шляхом загального зменшення товщини стінок при збереженні міцності труб, що забезпечує значний запас надійності і гарантію якості труб ASG-Plast протягом всього терміну їх експлуатації.

«Сан Тех Рай»

Одеська обл., Біляївський район, с. Усатове, 462 км автодороги Київ-Одеса
Тел./факс: +38 (048) 734-47-57
Е-mail: office@santehraj.com.ua
www.santehraj.com.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 411


Залишити коментар

Telegram