Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Поліпропіленова труба EVO PLUS – новинка від Wavin Ekoplastik

І. Ядловський

Пластикові трубопровідні системи з поліпропілену PP-R (тип 3) від чеського виробника Wavin Ekoplastik з 1990 року зарекомендували себе як якісні, надійні та довговічні. Проте життя не стоїть на місці. Еволюціонують матеріали, а разом з ними зазнають змін на краще й поліпропіленові трубопроводи Ekoplastik. Про те, що нового підготувала компанія Wavin Ekoplastik для інженерів, інсталяторів та споживачів йдеться у цій статті

Однією з найпопулярніших в Україні труб довгий час була труба Ekoplasik PP-R (PN20). Ця труба призначена перш за все для систем холодного водопостачання, хоча за умови чіткого дотримання Інструкції з монтажу її можна було використовувати й для систем гарячого водопостачання, та навіть для низькотемпературного опалення до 70°С.

Зображення WAVIN EKOPLASTIK EVO PLUS та PN20 Порівняння труб WAVIN EKOPLASTIK EVO PLUS та PN20

Але рівень вимог до сучасних інженерних систем постійно зростає, тому під час розрахунків у інженерів стала виникати потреба підвищеної пропускної здатності трубопроводу, з одночасним збереженням витривалості системи до високого тиску та протидії гідроударам. Але труби PP-R PN20 задля збільшення витривалості до тиску мають відносно товсту стінку, що не відповідало раніше вимогам замовника.

Відео. Як правильно спаяти поліпропіленові труби

Частково завдання збільшення проточності трубопроводу вдавалося вирішити зменшенням напірного ряду труби, шляхом застосування труб Ekoplastik PP-R PN10 та PN16, адже вони мають тоншу стінку, а відтак більшу пропускну здатність. Але при цьому доводилося миритися зі зменшенням стійкості трубопроводу до тиску, а це не завжди підходило для умов конкретного об’єкта. Та й вимоги до температуростійкість системи теж нині високі, тому труби з матеріалу PP-R вже фізично не могли задовольнити потреб замовників.

Зображення зварювання поліпропіленовий труб Враховуючи потреби ринку, компанія Wavin Ekoplastik розробила і почала випуск нової суцільно-пластикової труби – Ekoplastik EVO з матеріалу PP-RCT (тип 4). Завдяки більшій міцності й температуростійкості поліпропілену PP-RCT вдалося одночасно поліпшити одразу декілька параметрів:

  • підвищити, у порівнянні з трубою PP-R (PN20), стійкість до тиску за високих температур, адже труба Ekoplastik EVO виготовлена з того ж матеріалу, що й відомі труби Fiber Basalt Plus;
  • збільшити проточність трубопроводу на 37%. При тому, що товщина стінки у труби EVO стала менша, ніж навіть у труби PP-R з напірним рядом PN16, проте актично труба EVO PP-RCT має розрахункове значення напірного ряду PN22;
  • оскільки товщина стінки труби EVO зменшилась, ми отримали додаткову перевагу – зменшення ваги труби, а це означає, що зменшилась трудомісткість роботи з нею.

Однак не дивлячись на появу нової труби Ekoplastik EVO, деякі інсталятори в Україні все ще продовжують використовувати на своїх об’єктах звичну трубу старого зразка PP-R PN20. Можливо через те, що дехто досі побоюється «тонкої стінки» нової труби? Вище ми з Вами розібралися, що такі побоювання марні.

Зображення переваги поліпропіленових труб Переваги труб EVO Plus

Оскільки компанія Wavin Ekoplastik обрала шлях повного остаточного переходу на випуск продукції з матеріалу PP-RCT (тип 4) до 2025 року, а також повну відмову від дещо застарілого матеріалу PP-R (тип 3), для полегшення інсталяторам та інженерам переходу на новий матеріал ми вирішили вдосконалити трубу Ekoplastik EVO та випустити її покращену модифікацію – Ekoplastik EVO PLUS. Ця труба має товщину стінки таку ж як у труби PP-R PN16, але вона виготовлена з нового матеріалу PP-RCT. Таким чином вийшла надміцна суцільно-пластикова труба з розрахунковим значенням напірного ряду PN28 та покращеними характеристиками міцності та надійності. Отже, ви можете запитувати трубу Ekoplastik EVO PLUS у свого офіційного постачальника.

Якщо у Вас залишилися питання щодо нових труб Ekoplastik EVO та EVO PLUS, Ви можете завжди у зручний для Вас час задати їх представникам компанії Wavin Czechia s.r.o в Україні Сергію Дяченко та Ігору Ядловському.

Сергій Дяченко: +38 (067) 224-08-82, +38 (099) 706-9000
Ігор Ядловський: +38 (050) 231-50-20, +38 (096) 66-33-596

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 688

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram