Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Суд визнав неправомірність дій НКРЕКП щодо розрахунків із «зеленою» енергетикою.

Окружний адміністративний суд міста Києва підтвердив незаконність запровадженої Нацкомісією з енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) формули розрахунку небалансів, яка покладала відповідальність на підприємства «зеленої» енергетики за те, що ДП «Гарантований покупець» неефективно торгує електроенергією.

Зображення відновлювальна енергетика Мова йде про підпункт 8 пункту 1 Змін до постанови НКРЕКП від 26.04.2019 року N 641, затверджених постановою НКРЕКП у січні 2021 року.

«Підпункт визнаний судом протиправним з моменту його прийняття НКРЕКП, не створював юридичних наслідків під час розрахунку частки вартості врегулювання небалансу електричної енергії ДП «Гарантований покупець», яка відшкодовувалася продавцями за «зеленим» тарифом», - йдеться в рішенні суду.

Як повідомлялося, 8 вересня 2022 року Верховний Суд України задовольнив касаційну скаргу компаній-учасників Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) щодо законності застосування формули обчислення небалансів для зелених електростанцій, яка зобов'язувала виробників ВДЕ компенсувати недоотриманий дохід «Гарантованого покупця», який виникає в результаті його торговельної стратегії та кон'юнктури ринку електричної енергії, регулювання якого здійснює НКРЕКП.

«В результаті дії цієї формули в окремі місяці поточного 2022 року розміри штрафів за небаланс для виробників ВДЕ були більшими за отриманий ними дохід від продажу електричної енергії», - підкреслювали в асоціації. За словами голови УАВЕ Олександра Козакевича, численні звернення галузевих асоціацій до НКРЕКП із роз'ясненнями щодо відсутності законних підстав для зміни формули були ним відхилені.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 1 420 / 2022-11-09 09:28:32

Вас може зацікавити:1 коментар

  • Останнім часом представники держави часто тлумачать норми закону так, що це погіршує інвестиційну привабливість енергетики. Сподіваємось на здоровий глузд та далекоглядність менеджменту країни та окремих виконавчих структур.

5
5
5
Залишити коментар

Telegram