Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

«Сонячні» насоси водяні – дешевші, простіші, але наразі недооцінені

Австралійська компанія Commodore Independent Energy Systems підрахувала, скільки заощаджувати мають клієнти, використовуючи «сонячні» водяні насоси для установок по перекачуванню води, порівняно з дизельними або електричними насосами, підключеними до мережі

Дослідивши це серед місцевих фермерських господарств, фірма Commodore Independent Energy System з Австралії встановила, що економія від використання фотопанелей для живлення водяних насосів може досягати 33550 доларів США на рік на одне господарство. Один насос середнього розміру, що працює за рахунок енергії сонця, дозволяє щорічно витрачати на 1 334 долара менше, ніж дизельна мотопомпа, і на 1 044 долара – чим електронасос, що живиться з мережі. Причому при розрахунках не враховуються витрати на доставку дизпалива і технічне обслуговування ДВЗ, які можуть бути доволі значними. Власне, відкидалися і витрати на прокладання стаціонарної електромережі достатньої потужності.

Зораження насос для перекачки води сонячний Рис 1. Насос для води від сонячної міні-електростанції

За словами менеджера з маркетингу Commodore Independent Energy System Метта Міллера, можливості «сонячних» насосів зазвичай недооцінюють. Більшість клієнтів хибно вважають, що установки з живленням від сонячних панелей не здатні забезпечити достатню продуктивність та сталість роботи. Метт Міллер не згоден з цим твердженням і зазначає, що сонячні батареї добре виконують свою роботу за призначенням навіть в тіні чи в похмурі дні. Фотомодулі можна розміщувати далеко від насосів в найбільш зручному місці. Наприклад, в одному з останніх проектів, реалізованих компанією, сонячну електростанцію розташували на відстані 300 м від власне насосної установки.

При потребі «сонячні» насоси можна облаштувати акумуляторами, що дозволяє перекачувати воду в будь-який час. Останнім часом також з›явилися моделі, що підтримують віддалені моніторинг і керування. Наразі на жаль батареями оснащуються лише близько 10% від загальної кількості насосів, що живляться від сонячних панелей.

Commodore Independent Energy System апелює до власного досвіду обладнання насосних установок, об'єднаних з сонячними електростанціями, для подачі води в віддалені населені пункти, розташовані на посушливих територіях. Такі рішення відмінно підходять для подібних віддалених і інфраструктурно малорозвинених місцевостей, тому що не потребують палива чи прокладання протяжної електромережі.

Джерело: pv-magazine.com

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 529


Залишити коментар

Telegram