Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Сонячні панелі білого кольору – це вже є і працює!

Білі сонячні панелі для фасаду від швейцарської компанії Solaxess прикрасять фасади будинків та забезпечать їх «чистою» електроенергією та теплом.

Ще нещодавно на питання «чи можна створити білі сонячні панелі, які працюватимуть нарівні з традиційними?» спеціалісти відповідали негативно. У швейцарській компанії Solaxess довели, що це можливо, створивши фасадні сонячні панелі білого кольору, зберігши при цьому високий ККД, співставний з ККД звичайних кремнієвих панелей.

Інженерам компанії у співпраці зі Швейцарським центром електроніки вдалося створити білу плівку для сонячних батарей та знайти компроміс, який раніше вважався неможливим. Тепер сонячні панелі буде складно візуально відрізнити від звичайного оздоблення фасадів.

Спеціальна плівка для білих сонячних панелей Спеціальна плівка має властивість відбивати тільки видиму частину світла, а для перетворення фотонів в електроенергію використовується інфрачервоне випромінювання. Цей спектр світла не сприймається оком людини, а білий колір поверхні панелі практично не впливає на загальну продуктивність системи.

Білі сонячні панелі від Solaxess працюють уже зараз, наприклад, нещодавно були встановлені 32 панелі на фасаді будинку в містечку Будрі, на південь від Нйовшателя, Швейцарія. За попередніми підрахунками, ці сонячні панелі генеруватимуть майже 3 МВт•год на рік та забезпечуватимуть мешканців не лише електроенергією, але й теплом.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 172 / 2021-11-10 23:47:18


Залишити коментар

Telegram