Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Системи теплої підлоги від REHAU – широкий вибір, оснований на надійності

Системи «теплої підлоги» від REHAU забезпечують малу висоту конструкції підлоги, гнучкий вибір напрямку вкладання труб з надійною їх фіксацією. Вони чудово підходять для рідких стяжок та великих площ приміщень. При цьому забезпечується зручне та швидке вкладання труб без зайвих зусиль

Укладання труб систем «теплої підлоги» здійснюється без інструментів на різні види ізоляції та основи. При цьому забезпечується високий рівень гнучкості, відсутні розриви гідроізоляції та немає потреби в додатковому склеюванні швів панелей.

Розмічення, нанесене методом друку, забезпечує швидке й точне вкладання труб з можливим кроком укладання – 5 см і будь-яким кратним йому.

Самоклейні системи RAUTHERM SPEED

Зображення монтаж системи RAUTHERM SPEED

Самоклейна система RAUTHERM SPEED складається з панелі RAUTHERM SPEED і труби RAUTHERM SPEED K. RAUTHERM SPEED – це плити з полістиролу з клейким нетканим матеріалом, виготовлені відповідно до стандарту DIN EN 13163. Клейка плівка, нанесена методом каширування по всій площі, не пропускає воду зі стяжки та вологу. Поздовжній виступ плівки попереджає утворення теплових та акустичних містків. В таких системах використовуються труби RAUTHERM SPEED K: 10,1 х 1,1 мм; 14 х 1,5 мм; 16 х 1,5 мм. Труби через однакові проміжки обмотані клейкою контактною стрічкою. Мінімальна товщина стяжки від верху труби – 35 мм.

Зображення розворотна петля та поворот у системах теплої підлоги РЕХАУ

Рис. 1. Розворотна петля та поворот
Приклад укладання труби RAUTHERM SPEED K 16х1,5
1. Труба RAUTHERM SPEED K; 2. Поворот на 180° (розворотна петля);3. Поворот на 90°

Мати RAUTHERM SPEED plus виготовляються у вигляді панелей для невеликих приміщень, розміром 1,175х0,93 мм, а також у вигляді рулонів для великих площ, розміром 16,13х0,93 мм. У разі вкладання самоклейких матів із напуском елементів мін. на 5 см, така сама площа не пропускатиме воду зі стяжки навіть без додаткового обклеювання клейкою стрічкою, а тому чудово підходить для рідких стяжок.

Зображення система RAUTHERM SPEED

Зображення підкладка для труб у системі RAUTHERM SPEED

Зображення RAUTHERM SPEED

Зображення труба та розмотувач для системи теплої підлоги

Рис. 2. Самоклейна система RAUTHERM SPEED plus

Завдяки малій висоті конструкції (3 мм), підйому труби лише на 1 мм і клейкому шару по всій площі з нижньої сторони мати RAUTHERM SPEED plus можна вкладати на різні види тепло- та шумоізоляції для приміщень.

В основі системи використовуються наступні ізоляційні матеріали: спінений полістирол (EPS); мінеральна вата (MB) із поліетиленовою плівкою, як розділювальний шар між самоклейною стороною та MB; схильні до самозатвердіння зв`язані засипки на цементній основі з поліетиленовою плівкою; поліуретанові ізоляційні плити (ПУ); деревоволокнисті ізоляційні плити.

Самоклейна система RAUTHERM SPEED plus для низьких конструкцій складається з мата RAUTHERM SPEED plus і труби RAUTHERM SPEED K. Система для низьких конструкцій переважно використовується під час ремонтних робіт із вирівнювальною стяжкою Knauf N 440 з можливістю використання поверх різних видів ізоляції. Таке поєднання дозволяє досягти висоти конструкції від 41 мм. Також є можливість укладання на деревоволокнистій ізоляційній плиті Knauf WF; ізоляційній плиті EPS, типу DES sg, із динамічною жорсткістю ≤30 МН/м3; ізоляційній плиті з мінеральної вати Knauf Insulation TP-GP 12-11, із динамічною жорсткістю ≤70 МН/м3.

Самоклейна система RAUTHERM SPEED plus renova чудово підходить для встановлення під час ремонту в будівлі. Завдяки малій висоті конструкції (2 мм) і розташованому знизу клейкому шару перфоровані самоклейні мати REHAU RAUTHERM SPEED plus renova можна вкладати на придатних для цього надійних і сухих основах у приміщеннях, наприклад на наявну стяжку, керамічну плитку чи дерев`яну підлогу. При цьому загальна висота конструкції становить від 16 мм. Самоклейні мати виготовляються у вигляді панелей.

Система RAUTHERM SPEED plus renova для ремонту в поєднанні з підлоговими шпаклівками ARDEX підходить для використання зі зв`язаними стяжками з висотою конструкції від 16 мм. Система для ремонту з вирівнювальною стяжкою Knauf підходить для конструкцій із висотою від 21 мм. Система для ремонту з підлоговою шпаклівкою виробництва PCI підходить для зв`язаних стяжок із висотою конструкції від 18 мм.

Системи на базі панелей із фіксаторами

Інший тип укладання систем – на панелі з фіксаторами Varionova складаються з панелей з фіксаторами та труб RAUTHERM SPEED і RAUTHERM S. Панелі з фіксаторами Varionova доступні з тепло- та шумоізоляцією 30-2, з теплоізоляцією 11 мм, та без ізоляції знизу. Система сумісна з трубами діаметром 14 – 17 мм.

Зображення укладання системи труб Рехау на панелі з фіксаторами Varionova

Рис. 3. Система на базі панелей із фіксаторами Varionova

Спеціальний контур фіксаторів забезпечує надійне утримання труб, у тому числі на поворотах. З`єднувальні виступи з обох сторін панелі забезпечують швидке та надійне з`єднання, а також попереджають утворення акустичних і теплових містків.
Панелі придатні для монтажу на наступних видах ізоляції: EPS DEO і EPS DES, типи -2 та -3; мінеральній ваті (МВ) з дин. жорсткістю >15 МН/м3; деревоволокнистій ізоляційній плиті; ізоляції з поліуретану; зв`язаних засипках.

Системи на базі панелей для монтажу за допомогою гарпун-скоб та шин для фіксації
Система на базі панелей для монтажу за допомогою гарпун-скоб складається з самих панелей та труб REHAU RAUTHERM SPEED і RAUTHERM S. Для закріплення труб використовуються гарпун-скоби, які встановлюються за допомогою кріпильного інструмента.

Зображення використання гарпун скоби при монтажі труб

Рис. 4. Схема конструкції із системою на базі панелей для монтажу за допомогою гарпун-скоб
1 Внутрішня штукатурка; 2 Плінтус; 3 Відстінна ізоляція; 4 Плити з природного чи штучного каменю; 5 Шар розчину; 6 Стяжка згідно з DIN 18560; 7 Плівковий фартух відстінної ізоляції; 8 Гарпун-скоба; 9 Труба системи опалення REHAU; 10 Панель для монтажу за допомогою гарпун-скоб; 11 Тепло- та шумоізоляція; 12 Гідроізоляція (згідно з DIN 18195); 13 Чисте перекриття;14 Грунт

Панель для монтажу за допомогою гарпун-скоб – це вкрита плівкою на тканинній основі панель із полістиролу. Такі панелі виготовляються у вигляді складних панелей для невеликих приміщень та у вигляді рулонів для великих площ, придатні до використання з рідкими стяжками. Система сумісна із трубами діаметром 14 – 20 мм.

Інший вид систем з фіксацією за допомогою гарпун-скоб на базі панелей RAUTAC 10 виготовляється у вигляді самоклейних і не самоклейних складних панелей зі спіненого полістиролу перевіреної якості завтовшки лише 10 мм і з високою щільністю. Самоклейний виступ плівки з довгої сторони попереджає проникнення вологи. В комплект системи входять гарпун-скоби RAUTAC 10 та RAUTAC 14-17.

Система RAUTAC 10 із вирівнювальною стяжкою Knauf N 440 найкраще підходить для виготовлення тонкошарових конструкцій із висотою від 40 мм під час ремонтних робіт. У цьому випадку панель для фіксації труб RAUTAC 10 укладається безпосередньо на надійну основу, або приклеюється до неї.

Систему RAUTAC 10 можна використовувати для ремонту і в новобудовах із цементними або ангідридними стяжками. Її можна вкладати безпосередньо на надійну основу, в якій немає тріщин, або на наявну ізоляцію: зазвичай це тепло- та/або шумоізоляція з полістиролу, мінерального волокна або поліуретану.

Системи на базі шин RAUFIX із поліпропілену забезпечують підйом труби на 5 мм. У разі використання способу вкладання труб «змійовик» або «подвійний змійовик» можливий крок укладання 5 см і будь-який кратний.

Замкові з`єднувачі, форма яких адаптована до шин RAUFIX, забезпечують з`єднання трубних кріплень без інструментів. Кліпси з верхньої сторони попереджають спливання труб. Гачки на кліпсах шини RAUFIX гарантують надійне утримання труб. Фіксатори замкових з`єднувачів дозволяють надійно та швидко сполучати шини RAUFIX завдовжки 1 м.

Шини для фіксації 10 виготовляються з поліпропілену з високою ударною в`язкістю та високою стабільністю. Крок укладання – 2,5 см і будь-який кратний. Стійка до скручування основа шини має загальну висоту 13 мм. Для надійної фіксації труб на поворотах використовуються подвійні фіксатори 10. Для формування контурів опалення/охолодження використовуються труби RAUTHERM SPEED 10,1х1,1 мм.

Системи сухого вкладання

Зображення система сухого вкладання та системи TS-14

Системи сухого вкладання та системи TS-14 підходять для підлогового опалення на масивних перекриттях і перекриттях по дерев`яних балках. Усі системні панелі, а також базові панелі TS-14 і холості пластини TS-14 виготовляються зі спіненого полістиролу (EPS).

На верхню сторону монтажних панелей на заводі методом каширування додатково наносяться теплопровідні профілі з алюмінію для затискання труб системи опалення та поперечного розподілу тепла.

У системах сухого вкладання для переходу з кроку 12,5 см на крок 25 см використовується перехідна пластина. Для кращого поперечного розподілу тепла на холості, поворотні та перехідні пластини вкладаються накривні пластини.

Базові панелі TS-14 можна вкладати способом «змійовик» із кроком 12,5 см. Поперечний розподіл тепла здійснюється майже по всій поверхні за рахунок теплопровідних пластин TS-14 і поворотних пластин TS-14. Теплопровідні пластини TS-14 фіксуються з силовим замиканням у базових панелях TS-14 за допомогою W-подібних канавок.

Отже, компанією REHAU запропонований широкий вибір систем теплої підлоги як для нового будівництва, так і на етапі ремонту. При цьому можна вибрати найбільш прийнятний спосіб укладання систем, в залежності від умов та потреб споживачів. Мала висота конструкції системи та надійна фіксація труб є основними пріоритетами при виборі системи від REHAU.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 635


Залишити коментар

Telegram