Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Система «теплої підлоги» Multibeton – визнана якість та пріоритет новацій

Завдяки багаторічному досвіду і унікальним технологіям компанія Multibeton справедливо вважається виробником, чия продукція стала еталоном якості. Компанія Multibeton має свої представництва у більш ніж в 32-х країнах світу

Зображення суд Гааги система мультібетон В багатьох сферах людської діяльності існує своє особливе оригінальне рішення. В царині виробництва водяної «теплої підлоги» пріоритет такого оригінального рішення за правом належить німецькій компанії Multibeton (MB). Унікальні системи «теплої підлоги» від Multibeton існують на ринку з 1967 р., і за цей час більше ніж 300000 клієнтів та партнерів в багатьох країнах світу змогли впевнитися в перевагах рішення від Multibeton, див. рис. 1.

Зображення Системи обігріву теплої підлоги Multibeton Рис. 1. Системи обігріву підлоги Multibeton використовуються не тільки в житлових приміщеннях, але й у громадських, комерційних
та офісних приміщеннях

Основа системи обігріву підлоги Multibeton – рожева труба системи МВ-Євро – випускається компанією в трьох діаметрах в залежності від призначення. Труба виготовляється з унікального матеріалу, що виробляється тільки для компанії Multibeton.

Унікальною є не тільки труба МВ-Євро, але і її система кріплення – це сталева шина розробки компанії Multibeton з затискачами. Для труб МВ-Євро у якості сполучних елементів використовуються самозатискні фітинги, що вироблені в Німеччині.

Труби та фітинги – це основні елементи підлоги МВ, крім цього система комплектується розподільниками з нержавіючої сталі, металевими шафами для монтажу розподільників, сервоприводами та терморегуляторами. При цьому гарантується повна сумісність усіх елементів системи і можливість точного розрахунку температурних режимів і вибору комплектуючих.

Опис складових системи Multibeton

Зображення тепла підлога мультибетон В основу економічності системи Multibeton закладено принцип так званої теплової модуляції, розроблений на базі фундаментальних досліджень доктора А. Коллмара, що стосуються проблем впливу теплових потоків на організм людини. За цим принципом тепло надходить саме туди, де воно потрібне. Цей принцип дає можливість використовувати низьку температуру теплоносія та не допускати перевитрат енергії. Основні характеристики труб МВ-Євро:

 1. Матеріал – сополімер поліпропілену з термостабілізуючими добавками.
 2. Покриття – алюміній зі спеціальним зовнішнім покривним шаром з високою еластичністю, захист від дифузії (кисневий бар'єр) відповідно до технічних умов Multibeton.
 3. Захисний шар – теплопровідний матеріал рожевого кольору (це фірмовий стиль).
 4. Розміри: – діаметр Ø12,0х2,2 мм застосовується в основному для обігріву стін і тонких систем стелі; діаметр Ø17х2,2 мм – це основний діаметр для обігріву підлоги і охолодження через стелю; діаметр Ø 22х2,4 мм застосовується для обігріву зовнішніх площ.
 5. Виготовлення – виробництво продукції на оригінальних виробничих лініях компанії в м. Тройсдорфі, Німеччина. Здійснюється автоматичний контроль за повним циклом виробництва, за ступенем стискування теплопровідної поверхні, постійний контроль якості продукції з залученням широкого кола незалежних організацій з технічного нагляду, до яких відносяться німецький TUV, австрійська TGM, французька CSTB і нідерландська KIWA/KOMO.
 6. Рівень безпеки – згідно з тестуванням при внутрішньому тиску в 3 бари і температурі +150°С труба витримує понад 1000 годин.
 7. Одиниця постачання – звивки по 200, 300 і 500 погонних метрів, спеціальна упаковка.
 8. Монтаж – виконується в підігрітому стані без скручування і внутрішніх напружень при температурі 60 ÷ 70°С з використанням сталевих затискних шин МВ.
 9. З’єднання труб – різьбо-затискне, за допомогою самозатискних фітингів.
 10. Міцність на розрив – 84 бар.

Компанія Multibeton пропонує не тільки труби та фітинги до них, але недорогу систему в комплексі.

Труби «теплої підлоги» монтуються в дещо нагрітому стані за температури +60÷70°С без скручування – така технологія монтажу є розробкою фірми Multibeton і дозволяє уникнути напружень у трубах, що значно підвищує термін експлуатації.

Унікальною також є не тільки труба системи МВ-Євро, але й система її кріплення. Для фіксації труб при облаштуванні водяної «теплої підлоги» компанією був розроблений спеціальний кріпильний елемент – сталева затискна шина. Вона складається з несучої шини з ребрами жорсткості у вигляді поздовжніх канавок та має вже готові клинці на пазах, в яких фіксується труба, що власне разом утворюють єдину деталь. Цей кріпильний елемент – МВ-шина – дозволяє швидко і правильно укласти нагріту трубу, заповнену водою, без розтягування і перекручування, не докладаючи при цьому особливих фізичних зусиль. Сталева шина стабілізує трубу, яка прокладається без напруги на теплоізоляційному шарі, вкритому МВ-РЕ плівкою, див. рис. 2. Застосовувані іншими фірмами пластикові шини через малу вагу інколи зсуваються і вимагають додаткової фіксації, що порушує цілісність теплоі гідроізоляції.

Зображення монтаж труби на теплій підлозі Мультибітон Рис. 2. Вкладання труб системи Multibeton на спеціальну плівку та у МВ-шину

Окрім міцної фіксації труби МВ-шина забезпечує додаткове армування для стяжки і має подібний із нею коефіцієнт розширення. Це дозволяє мінімізувати товщину стяжки, а в ряді випадків й обійтися без закупівлі і монтажу арматурної сітки. Сталеві затискні шини випускаються модулями довжиною 2 п/м і поставляються в упаковках по 15 штук. Матеріал – оцинкована сталь, крок кріплення труб – 5 см. Приблизна витрата шини для опалення водяною «теплою підлогою» становить 0,85 п/м на 1 м2 площі закладки труб.

Перевагами сталевої затискної шини МВ є:

 • стабілізація і армування стяжки;
 • швидкість і точність монтажу труб;
 • збереження цілісності ізоляційного шару.

Важливою перевагою систем Multibeton є використання тільки стандартного недорогого утеплення відповідно до норм енергозбереження.

Кріплення скобами чи кліпсами не використовується, тому не виникають звукові та теплові містки.

Також до переваг системи Multibeton можна віднести комп’ютерну програму Multiplaner, яка враховує індивідуальні особливості об'єкта, розраховує теплові навантаження і варіанти монтажу із зображенням схеми прокладки труб. Розрахунок, планування та монтаж системи Multibeton здійснюється тільки фахівцями, що пройшли навчання в Німеччині. Секрет світового визнання системи «теплої підлоги» від MB – власні наукові розробки, що втілені в інноваціях, тотальний контроль якості на всіх стадіях виробництва та виняткове ноу-хау, яким володіють навчені спеціалісти компанії.

«АМП Стиль»

Тел.: (050) 311-50-75
multibeton.com.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 580

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram