Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Install Fest Ukraine 2024

Ринок кондиціонерів у 2021 р. демонструє відновлення та зростання

Світ лише починає виходити з пандемії коронавірусу, а у Великобританії, Німеччині та Франції спостерігається двозначний ріст на ринку спліт-кондиціонерів

Зображення побутові кондиціонери у 2021 році Доповідь британського консалтингового агентства BSRIA про ринкові тенденції на ключових ринках кондиціонування повітря у всьому світі показує, що 2021 рік став роком відновлення та зростання для галузі.

Ринок відчув поштовх для розвитку з огляду на відчутні інвестиції у обладнання житлових будинків, оскільки люди масово продовжують працювати повністю або частково вдома, поки діють урядові обмежувальні заходи проти Covid-19, які обмежують звичайну комерційну діяльність.

У першій половині 2021 року, як повідомляється, показники ринку легких комерційних кондиціонерів (не побутових!), таких як повітропровідні, касетні та підлогові установки, залишалися достатньо млявими.

Друга хвиля пандемії настала в найгірший час для ринку (середина квітня) і тривала досить довго, щоб продовжити свою негативну дію щодо продажів під час пікового періоду влітку.

У Китаї планується впровадження підвищення енергоефективності з січня 2022 року, але в BSRIA не певні, що їх не відкладуть ще на рік, щоб дати місцевим виробникам більше часу для адаптації. Повідомляється також про певні затримки у багатьох поточних проектах, які частково стримували ринок охолоджувачів.

Саудівська Аравія запровадила найсуворіші стандарти енергозбереження для боротьби зі швидко зростаючим попитом на електроенергію, що стало поштовхом для найощадливіших в сенсі економії енергії систем. В ОАЕ повідомляється, що вартість сировини, митних зборів та витрати на морську доставку значно зросли, що призвело до подорожчання всіх кондиціонерів приблизно на 5-10%.

У Європі в першій половині 2021 р. зафіксовано позитивні сигнали про зростання продажів в секторі обладнання для житлової нерухомості. Німеччина та Франція зафіксували двозначне зростання роздрібного ринку повітряних кондиціонерів, тоді як в Італії відновлюється ринок чиллерів. Однак у Туреччині різке падіння нового будівництва пригальмувало ринок центральних вентиляційних систем.

Також повідомляється, що у першій половині року ринок канальних систем в Австралії зафіксував двозначний приріст.

У США несподіваний сплеск попиту на спліт-системи був зумовлений зменшенням пропозиції. Глобальний дефіцит чіпів та напівпровідників та загальне подовження часу виконання замовлень щодо більшості компонентів створили вузькі місця у ланцюжку поставок. У Мексиці, коли більшість великих проектів призупинено або відкладено, зростає попит на ринку чиллерів, систем середніх розмірів та на ринку повітряного охолодження.

У Бразилії, незважаючи на економічну та пандемічну кризу, галузі вентиляції та кондиціонування вдалося втриматися на плаву.

На даний момент загалом користуються найбільшим попитом системи Mini-VRF. Усі виробники охолоджувачів очікують стабільного та прибуткового зростання продажів й надалі.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 893 / 2021-10-17 14:43:14

Instal Fest Ukraine 2024


Залишити коментар

Telegram