Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

RE.GUARD – надійний захист та керування системою водопостачання

А. Кузьмук

Надійний метод захисту від протікання у системі водопостачання та контролю за споживанням води RE.GUARD – це новинка на ринку України від компанії REHAU. Вона є незамінною у побуті, оскільки допомагає виявити прориви труб і крапельні витоки, а також вчасно перекриває водопровід системою автоматики. Цей пристрій вимірює та контролює потік води за допомогою ультразвукової технології та оцінює його в режимі реального часу завдяки вмонтованому програмному забезпеченню

Сфера застосування RE.GUARD

Захист від протікання води RE.GUARD застосовується при забезпеченні споживачів системою водопостачання в індивідуальних будинках або окремих квартирах. Іржа, вапняний наліт і мороз швидко призводять до протікання старих водопровідних систем. Протікання води можливе у випадку неякісно змонтованої системи водопостачання. Навіть якщо воно незначне, у вигляді крапель, його можна уникнути за допомогою системи RE.GUARD. З часом негерметичність змішувачів призводить до значного протікання, яке можна ліквідувати лише завдяки ремонту системи або її елементів (рис. 1).

Зображення протікання в будинку Рис. 1. Місця, в яких є можливість появи протікання води в будинку

Людина не може проконтролювати всі витоки. Особливо небезпечними є витоки під штукатуркою, оскільки вони є непомітними і можуть заподіяти великої шкоди зовнішнім облицювальним матеріалам.

Актуальне рішення

Система RE.GUARD (рис. 2) здатна виявити від маленьких крапельних витоків до великих проривів труб завдяки інноваційній технології вимірювання витрати води за допомогою ультразвукового витратоміра. Він не забруднюється і не створює додаткового гідравлічного опору. Такий вимірювальний модуль не містить рухомих компонентів, є довговічним і точним. Система також контролює витікання води в приміщенні за допомогою бездротових датчиків. Якщо RE.GUARD знаходить несправності, система негайно відключає подачу води. Також існує можливість перекривати і відкривати водопровід вручну. Усі компоненти системи виготовлені без свинцю, тобто вони безпечні для здоров’я. Прилад працює в робочому режимі при температурі навколишнього середовища від 5°С до 40°С в стандартних умовах. При температурах від 0°С до 50°С можливе його короткочасне застосування. Система ефективно запобігає матеріальним і моральним втратам, попереджаючи власників про протікання води через мобільні додатки. Тим самим господарі позбавлені зайвих витрат часу та проблем зі страхуванням майна.

Зображення Регард Рехау Рис. 2. Система контролю споживання води RE.GUARD

Принцип дії RE.GUARD

Пристрій RE.GUARD контролює мережу водопостачання за допомогою вмонтованої сенсорної системи, при цьому враховується тиск та температура води в місці монтажу. Опціональні безпровідні датчики протікань води RE.GUARD встановлюються в будь-якій точці будинку, реагують на систему водопостачання та повідомляють про це мешканців. Існує можливість підключення до п’яти датчиків одночасно. Датчики можуть бути встановлені у ванній кімнаті, де є ймовірність протікання води. Також вони можуть влаштовуватися угорі в вітальні та кухні у місцях негерметичних стиків, або нарізного з'єднанняз з крапельним витіканням у стіні. Місця біля пральних та посудомийних машин теж повинні бути обладнані датчиками витоку, оскільки витік може спричинитися через пошкодження шланга або ущільнення (рис. 3).

Зображення датчик протікання води Рис. 3. Встановлення датчиків витоку води RE.GUARD

В системі RE.GUARD вмонтований датчик тиску, який дозволяє контролювати мікропротікання. Через встановлені проміжки часу система захисту від протікання води RE.GUARD короткочасно перекриває водопровід та одночасно реєструє тиск, щоб перевірити, чи існують в водопровідній системі навіть невеликі протікання, які надалі можуть привести до серйозних пошкоджень. Заводські налаштування передбачають проведення контролю крапання один раз на добу, в основному вночі.

При такій перевірці посилається попередження, а сама система RE.GUARD залишається відкритою. При перевищенні встановлених допустимих значень система RE.GUARD перекриває трубопроводи за допомогою вмонтованого механічного запірного кульового крана. Кульовий кран виконаний з пластику і не піддається до «заростання» різними відкладеннями, не ржавіє.

Щоб підвищити надійність системи виявлення протікання, фірма REHAU рекомендує встановити аварійні акумулятори. При вимкненні електроживлення аварійні акумулятори забезпечують виявлення протікань на протязі 24 годин та передачу відповідних аварійних повідомлень через радіомережу Z-Wave.

Як установити RE.GUARD

Система RE.GUARD легко й швидко може бути встановлена в новобудовах і старих будівлях як під час прокладання труб, так і на наявних трубопроводах. Завдяки стандартній зовнішній різьбі пристрій можна приєднати до будь-якої трубопровідної системи. Компактна конструкція RE.GUARD дозволяє використовувати пристрій навіть у дуже тісних умовах.

Монтаж системи здійснюється в залежності від напрямку потоку води в горизонтальному або вертикальному положенні. Пристрій встановлюється виключно на трубопроводах для холодної води з температурою від 5°С до 25°С безпосередньо після домашнього лічильника. При стандартному горизонтальному положенні системи RE.GUARD дисплей спрямовується вгору. При цьому відстань від стінки повинна бути ≥ 60 мм. При горизонтальному положенні з поворотом на 90° відстань від стінки повинна бути ≥ 85 мм. Також система RE.GUARD може бути встановлена на вертикальних ділянках водопроводу. Відстань від стінки при такому підключенні повинна бути ≥ 85 мм. Систему RE.GUARD можна змонтувати за допомогою скоби та різьбових з’єднань лічильника води, а також за допомогою хомутів для кріплення труб. При використанні скоби для лічильника відстань від стінки має бути більшою.

Відео. Монтаж RE.GUARD

Тиск води у місці монтажу повинен становити не менше 0,2 МПа, а в робочому режимі він повинен бути не більше 1,0 МПа. При тиску в мережі, вищому за 1,0 МПа, систему RE.GUARD можна використовувати у напрямку подачі води лише після встановленого перед нею редуктора, який налаштовано на максимальний показник 1,0 МПа.

Для монтажу за коліном (кутом повороту 90°) рекомендується залишати пряму ділянку подачі приблизно 5хDN. На стадії монтажу труб можна попередньо замінити систему RE.GUARD перехідником для лічильника води, довжиною приблизно 190 мм з різьбовим з’єднанням G1’’AG.

Місце монтажу не повинно замерзати та має бути сухим. При цьому слід уникати прямої дії на прилад сонячного проміння.

В Україні є досвід першого впровадження системи контролю споживання води RE.GUARD у будинку (рис. 4), монтаж проведений компанією «Теплометр».

Зображення монтаж системи від протікання води Рехау Регард Рис. 4. Змонтована система контролю та захисту споживання води RE.GUARD в Україні

Режими роботи

В залежності від поточної ситуації система RE.GUARD знаходиться у тому чи іншому робочому режимі. Під час запуску в експлуатацію або перезавантаження робочих налаштувань система встановлюється на режим запуску в експлуатацію. Далі вона починає працювати в режимі нормальної роботи, при чому граничні величини попередньо налаштовані виробником в режимі «Присутність», тобто, тоді коли мешканці знаходяться в будинку. На період тривалої відсутності користувачів система працює в режимі «Відсутність», при якій попередньо налаштовані нижчі граничні умови. Також такий режим дозволяє здійснювати автоматичний полив рослин. В режимі «Відсутність» може бути налаштована функція «Закривання», тобто повністю перекривається подача води. При спеціальному режимі, коли споживач потребує великої кількості води протягом тривалого часу, функція захисту від протікання тимчасово вимикається.

В результаті проведення реконструкції водопровідної системи, або інших тривалих робіт, відбувається деактивація функції захисту від протікання води системи RE.GUARD.

Керування та контроль

Протікання води може виникнути з різних причин. Цілодобовий моніторинг, а також підключені датчики та пристрої із візуальними та звуковими сповіщеннями системи RE.GUARD повідомляють про небезпечний момент, щоб мешканці могли вжити необхідних заходів. Датчик витоку води виявляє це у будь-якому місці одразу. Для встановлення у важкодоступних місцях він додатково обладнаний подовжувачем. Датчик підключається до системи контролю споживання води RE.GUARD за стандартом бездротового зв’язку Z-Wave. У свою чергу Z-Wave передає інформацію на контролер RE.HUB, який з’єднується з роутером та підключається до інтернету.

Всю важливу інформацію про роботу пристрою можна побачити в додатку RE.GUARD на смартфоні (рис. 5). За допомогою додатку здійснюється детальне управління, яке включає зміну граничних величин, налаштування повідомлень, графіків роботи та інших операцій. Він також допомагає визначити потенціал для економії води, перекриває лінію у разі відхилень від норми граничних величин.

Зображення керувананя системою захисту від протікання води у будинку Рис. 5. Керування системою RE.GUARD зі смартфона

Резюме

Таким чином, можна ще раз підкреслити впроваджені ключові конструктивні особливості в системі RE.GUARD, які вигідно вирізняють її на ринку в Україні:

  • ультразвуковий витратомір, який працює безшумно і точно та не містить рухомих компонентів;
  • бездротові датчики витоку, які дистанційно виявляють протікання води у п’ятьох місцях одночасно;
  • вмонтований датчик тиску, який дозволяє контролювати незначні протікання, в результаті короткочасного перекривання водопроводу;
  • стандарт бездротового зв’язку Z-Wave, оптимізований для систем типу «розумний будинок».

Система RE.GUARD подбає про безпечне споживання та контроль системи водопостачання у будинку навіть під час відсутності мешканців. Вона гарантує більше свободи пересування та заощадження на страхуванні майна.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 6 125

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram