Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Проточні електричні водонагрівачі

К. Волчинський

Зважаючи на те, що влітку існує практика відключення від централізованого гарячого водопостачання, проблема самозабезпечення споживачів гарячою водою залишається актуальною. Для нагрівання води в побуті зазвичай використовують два типи водонагрівачів – накопичувальні та проточні. Обидва типи мають своїх прихильників, а також свої переваги та відмінності у застосуванні. Які саме особливості мають новинки серед проточних водонагрівачів від Ariston, що з’явилися на нашому ринку цього літа?

Зберігати гарячу воду, чи ні?

Переваги накопичувальних електричних водонагрівачів відомі. Головним чином вони полягають у наявності запасу гарячої води та низькій чутливості до температури води на вході. Накопичувальні нагрівачі Ariston можуть нагрівати воду до 75-80°С. Нагрівання відбувається поволі завдяки постійному об’єму води, відповідно, загальна потужність нагрівальних елементів менша, і саме це обумовлює необхідний час для прогрівання ємності. Тому їх підключають до звичайної, побутової електропроводки та монтують таким чином, аби досить значні розміри не заважали у приміщенні, але обслуговували декілька точок водоспоживання. Проте в процесі користування такими водонагрівачами виникає певний дискомфорт, пов’язаний з необхідністю зачекати іноді значний час для прогрівання бака. Також таким водонагрівачам обов’язково проводити ТО, що включає в себе заміну магнієвого аноду для боротьби з корозією та чистити бак від осаду та солей, що виділяються з розчину саме у гарячій воді.

Проточні електричні водонагрівачі вирізняються компактним розміром, майже миттєвим нагрівом води, гнучкістю монтажу, можливістю нагріву води для забезпечення однієї точки водорозбору. Вони мають потужний нагрівальний елемент, який швидко нагріває воду до потрібної температури, що зазвичай, є нижчою, аніж та, до якої нагрівають накопичувальні агрегати у своєму баку. Проточні водонагрівачі зазвичай мають залежність температури нагрітої води від температури холодної, що поступає в нагрівач. Завдяки відносно великій потужності нагрівальних елементів, проточні водонагрівачі зазвичай потребують окремої електричної проводки, здатної витримати цю потужність. Головна перевага таких водонагрівачів у тому, що вони не витрачають час на нагрів води, і майже миттєво можуть надавати користувачу гарячу воду в значних об’ємах, що не залежить від ємності баку, як у випадку накопичувальних приладів.

Проточні електричні водонагрівачі бувають відкритого та закритого типів.

Водонагрівачі відкритого типу монтуються на одну конкретну водорозбірну точку після крана. Зазвичай в комплекті таких водонагрівачів є душова насадка або кран.

Водонагрівачі закритого типу встановлюються на трубу і забезпечують декілька водорозбірних точок.

Компактні проточні водонагрівачі

Компанія «Арістон Термо Україна» запускає у продаж нову лінійку проточних електричних водонагрівачів під назвою Ariston AURES. Найбільш компактна модель цієї серії – AURES SLIM, рис. 1 – проточний електричний водонагрівач відкритого типу. Модель має потужність 3,5 кВт (1,5 + 2 кВт) з регулюванням на 4 позиції: «Вимкнено», «Режим малої потужності» (працює тільки перший ТЕН 1,5 кВт), «Середній режим» (працює тільки другий ТЕН 2 кВт), «Потужний режим» (працюють обидва ТЕНи). На корпусі є також індикатор режиму роботи, який демонструє, в якому режимі нагрівання зараз працює водонагрівач. В комплекті з цим водонагрівачем поставляється душова трипозиційна насадка, кран, шланг та клапан-перемикач.

Зображення Ariston AURES SLIM Рис. 1. Проточний водонагрівач AURES SLIM

Модель має повноцінну систему безпеки для захисту від ошпарення (термостат подвійного захисту) та рівень захисту ІР25, що означає, що його можна змонтувати в душі або в іншому приміщенні із підвищеною вологістю та можливістю попадання води на корпус приладу (див. рис. 2).

Зображення проточні водонагрівачі електричні Рис. 2. Проточний водонагрівач AURES SLIM, розташований прямо в душовій кабіні

Водонагрівач має досить компактні габарити (В×Г×Ш) 183×108×290 мм та привабливий дизайн.

Рекомендовані параметри дротів живлення для цього водонагрівача: 2,5 / 4 мм2. Модель AURES SLIM FLOW розвиває функціональність та комфорт моделі AURES SLIM у напрямку збільшення потоку гарячої води, яку забезпечує цей прилад, див. рис. 3.

Зображення проточний водонагрівачі Рис. 3. Проточний водонагрівач AURES SLIM FLOW

На відміну від попередньої моделі, цей водонагрівач має більш потужний нагрівальний елемент 5,5 кВт (2,2 + 3,3 кВт) та два регулятори.

Один регулятор відповідає за рівень потужності водонагрівача, по аналогії з попередньою моделлю, а другий регулятор дозволяє споживачу регулювати протікання води та швидко налаштувати комфортну температуру. Цей водонагрівач також відкритого типу, також має рівень захисту ІР25 та його габарити аналогічні моделі AURES SLIM.

Рекомендовані розміри дротів живлення для цієї моделі: 4 / 6 мм2.

Інші технічні характеристики компактних моделей водонагрівачів AURES SLIM та AURES SLIM FLOW подібні:

 • максимальна температура нагріву 55°С;
 • мінімальний робочий тиск води 0,3 бар;
 • максимальний робочий тиск води 8 бар;
 • відключення живлення за тиском води;
 • стандартне пресоване з’єднання Ø1/2" на вході;
 • вхід дроту живлення зверху, зліва та справа;
 • вхід води знизу / зліва;
 • водонагрівачі живляться від однофазної електромережі;
 • нагрівальні елементи виготовлені з міді;
 • об’єм води в водонагрівачі 0,4 л.

Проточні водонагрівачі збільшеної потужності

Водонагрівачі закритого типу зі збільшеною потужністю, а саме модель AURES SLIM MULTI (рис. 4), призначені забезпечувати декілька точок водорозбору, представлені двома рівнями потужності – 7,7 та 10,5 кВт.

Зображення проточні водонагрівачі ariston Рис. 4. Проточний водонагрівач AURES SLIM MULTI

Вони потребують проводку із збільшеною пропускною спроможністю електроструму. Мінімальна площа перетину дроту живлення для моделі 7,7 кВт – 6 мм2. Мінімальна площа перетину дроту живлення для моделі 10,5 кВт – 10 мм2. Інші технічні дані моделей 7,7 кВт (3,3+4,4 кВт) та 10,5 кВт:

 • робочий тиск води 0,5-8 бар;
 • відключення живлення по тиску води;
 • стандартне пресоване з’єднання Ø1/2" на вході;
 • вхід води знизу зліва;
 • габарити (В-Ш-Г) 178х304х98 мм;
 • електромережа живлення монофазна;
 • мінімальний протік 2,1 л/хв;
 • запобіжний клапан в комплекті;
 • захист ІР24;
 • максимальна робоча температура 55°С;
 • клас енергоефективності «А»;
 • об’єм 0.4 л.

Ці моделі обладнані термостатом подвійного захисту від ошпарення та датчиком протоку, який вмикає водонагрівач як тільки кран води відкривається. Нова «літня колекція» моделей проточних водонагрівачів від Ariston повністю враховує досвід експлуатації таких приладів, вони виготовлені із якісних матеріалів та мають всі переваги водонагрівачів проточного типу – компактність, швидке постачання гарячої води, гнучкість розташування, надійність та простоту у використанні.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 033

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram