Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

«Еко-Вент»: енергоефективність та якість життя

Від наявності хорошої вентиляції залежить стан здоров'я людей. Сучасні віконні конструкції роблять приміщення фактично герметичними, не даючи можливості інфільтрації повітря. А залпові провітрювання призводять до втрат тепла і, отже, зайвим витратам грошей на енергоресурси. Виходом для житлових приміщень є використання компактних вентиляційних установок з рекуператором тепла повітря, що відводиться. Подібні пристрої марки «Еко-Вент» пропонує українська компанія ТОВ «Санта-Інжбуд»

Santa_Ris_2 Екологія в нашій оселі безпосередньо залежить від правильної роботи системи вентиляції. Через герметичні вікна, що перекривають доступ свіжого повітря, зростає концентрація вологи, накопичуються токсини, з'являється задуха, пліснява, конденсат, погіршуються самопочуття.

Витрати тепла на підігрів припливного повітря при нормативних об'ємах зрівнялися з витратами через будівельні конструкції. В ізоляцію стін вкладаються немалі гроші, тим часом як дороге тепло просто виходить через вентиляційні канали.

Вирішує проблему застосовування рекуператорів. Рекуперація (від лат. recuperatio— «зворотне отримання») — повернення частини енергії для повторного використання у тому ж технологічному процесі. Вентиляційний рекуператор – це пристрій, в якому тепле повітря, що видаляється з приміщення, нагріває холодне повітря, яке надходить з вулиці, не змішуючись з ним.

Отже, рекуператори «Еко-Вент» комплексно вирішують проблему: забезпечують свіже повітря, зменшуючи втрати тепла на його підігрів майже в 10 разів (див. діаграму). У літній же час установка зменшить необхідність встановлення кондиціонера або від 2 до 5 разів знизить витрати електроенергії при його роботі. Завдяки всьому цьому вкладені кошти повернуться протягом двох-трьох років за рахунок економії енергоносіїв, не кажучи вже про збережене здоров'я, яке безцінне.

Eco

В рекуператорах «Еко-Вент» застосовано новий регенеративний теплообмінник зі спеціального термопластичного харчового матеріалу, у якого теплоємність на 77% вище, ніж у кераміки (patent UA № 95195).

Схема роботи рекуператора складається з двох циклів. В першому витяжний вентилятор видаляє тепле і вологе повітря. Теплообмінники нагріваються до кімнатної температури. Частина вологи з повітря при цьому конденсується на теплообмінниках. В другому циклі реле-таймер вимикає витяжний та вмикає припливний вентилятор. Свіже повітря подається в приміщення через теплообмінники апарату, прогріваючись и дещо вбираючи вологу. Температура повітря на виході при цьому складає від +16 до +20 °С (при зовнішній температурі -20 °С). Тривалість циклів можна регулювати – в межах від 40 до 120 сек.

Переваги використання вентиляційних рекуператорів «Еко-Вент»:

  • простий монтаж через стіну або вікно (можливість встановлення через склопакет з мінімальною втратою світлопроникності вікон);
  • високий ККД – 80–95% – при повітрообміні в режимі рекуперації 55–70 м3/год;
  • продуктивність в режимі притоку або витяжки – до 140 м3/год;
  • низьке споживання електроенергії (потужність усього 4–10 Вт);
  • збереження природного іонного балансу свіжого повітря.

Установки оснащені електронним індикатором температури припливного повітря. У якості опції передбачене застосування ноу-хау компанії: використання одного рекуператора на дві суміжні кімнати площею по 20 м2, а також часткова антибактеріальна обробка повітря іонами міді та срібла.

Вентиляційний рекуператор являє собою циліндричний модуль діаметром 152 мм, утеплений 4 мм алюфомом. Базова модель «Еко-Вент» складається з вентиляційного модулю, пульта управління та блока живлення (220/12 В). Усі моделі розраховані на експлуатацію при температурі в приміщенні від +10 до +50⁰С і зовнішнього повітря – від -25 до +50⁰С.

Ресурс роботи теплообмінника – не обмежений. Гарантійний термін експлуатації: 1 рік – на блок живлення електронний пульт управління, 3 роки – на рекуператор «Еко-Вент» за умови платного технічного обслуговування після кожного року експлуатації.

При роботі в парі двох апаратів з синхронізацією повітряних потоків ККД по еконімії тепла знаходиться ближче до верхнього рівня. Додаткова установка спеціальних недорогих, малошумних вентиляторів із зворотними клапанами в санвузлах і на кухні ще більш ефективно позначається на комфорті та економії.

Наші рекуператори базових моделей «Еко-Вент-1» и «Еко-Вент-2» успішно експлуатуються в квартирах і котеджах, офісах, школах, поліклініках, бібліотеках, закладах громадського харчування і т. п. Вони ефективно видаляють зайву вологу, як і інші апарати, але не створюють проблем з пересушування повітря, як рекуператори з пластинчастими і трубчастими теплообмінниками.

Завдяки власному виробництву, забезпечуємо гнучкий підхід до кожного об'єкту при проектуванні, установці, експлуатації та сервісі енергоефективних систем широкого спектра продуктивності та складності, із застосуванням нової моделі «Еко-Вент-5».

Запрошуємо до співпраці будівельні, енергоаудиторські, проектні та інші зацікавлені організації.

ТОВ «Санта-Інжбуд»
м.Київ, вул. Прирічна, 17Д, кв.75
тел./факс: +38 044 411-29-98
моб.: 095 616-52-25, 068 304-59-27
firmasanta@gmail.com
www.eco-vent.com.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 5 187


Залишити коментар

Telegram