Агресія Російської Федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні виданням у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію з світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


DONATE

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Поручні для санвузлів та ванних кімнат

Які існують види та для чого встановлюють поручні для санвузлів і ванних кімнат? Розглянемо основні стандарти установки особливого устаткування для маломобільних груп населення

Зображення Поручні для санвузлів та ванних кімнат

Що таке поручні?

Маломобільні групи населення потребують особливого устаткування, щоб відчувати себе комфортно в побуті щодня. Відповідно до нормативних вимог, громадські місця, де можуть перебувати люди з обмеженими можливостями мають бути обладнані пандусами, а санвузли - поручнями. Залежно від фізіологічних потреб конкретної людини, існує велика різноманітність поручнів для санвузлів та ванних кімнат, які покращують комфортне перебування людей та дають їм можливість впоратися без сторонньої допомоги.

Згідно оновленого ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд», облаштування доступних санвузлів для маломобільних груп населення у великих громадських об’єктах: аеропорти, вокзали, стадіони, торгово-розважальні центри, лікарні, навчальні заклади, АЗС станції є обов’язковим.

Створення такого безбар’єрного простору для людей з тимчасово обмеженими фізичними можливостями або людей з інвалідністю є першочерговою вимогою.

Зображення Поручні для санвузлів та ванних кімнат

Поручні для санвузлів та ванних кімнат повинні відповідати таким параметрам як міцність, надійність, вологостійкість, гігієнічність, довговічність, монтуватися просто та швидко.

Поручні встановлюються у тих місцях, де потрібна додаткова підтримка. Тому вони мають широкий попит у таких груп людей:

 • вагітні жінки;
 • діти до 7 років;
 • люди, які супроводжують дітей до 7 років;
 • люди старшого віку;
 • люди з постійними чи тимчасовими функціональними порушеннями;
 • люди з інвалідністю;
 • люди з тимчасовою травмою чи хворобою;
 • люди з нестандартними розмірами тіла (значно більшою або меншою за середню масу тіла, низького чи зависокого зросту);
 • люди з валізою;
 • люди, які протягом певного часу можуть бути неуважними;
 • люди з велосипедами;
 • люди з собакою;
 • тощо.

Зображення поручні у душі

Види поручнів

Поручні для людей з обмеженими можливостями бувають різної конфігурації, їх можна поділити на кілька видів.

Зображення поручні прямі

Прямі – це лінійні конструкції із нержавіючої сталі марки AISI 304 (виробник Туреччина), або AISI 201/304 з покриттям ABS пластик (виробник Китай). Вони відносяться до найбільш безпечних видів поручнів, оскільки є нерухомими. Бувають довжиною від 20 до 60 см та діаметром труби 19, 25, 32 мм. Кріпляться на стіну та монтуються як в душових зонах, так і біля унітазів та умивальників. Це найбільш універсальні моделі поручнів.

Зображення Кутові поручні

Кутові поручні бувають у виконанні із стійкої до корозії та міцної нержавіючої сталі марки AISI304, або AISI 201/304 та покриті ABS пластиком. Вони бувають з кутом захвату 130° (для сталевих) та 135° (для пластикових). Існують також кутові внутрішні поручні, які встановлюють на розі двох стін. Такі конструкції є чудовою опорою, оскільки мають кут захоплення 90°.

Зображення Відкидні поручні, відкидні на стійці

Відкидні поручні, відкидні на стійці– це рухливі конструкції, які піднімаються на 90°. Також наявні відкидні настінні поручні з нержавіючої сталі марки AISI 304, або AISI 201 і покриті ABS пластиком. Поручні мають вбудований відкидний механізм, що дозволяє переводити їх з горизонтального у вертикальне положення і таким чином вони займають мало місця. Додатково вони можуть бути укомплектовані утримувачем паперу.

Зображення Г-подібні поручні з поворотною ніжкою

Г-подібні поручні з поворотною ніжкою, що повертається на 360°, заввишки 30 см. Вони також бувають з нержавіючої сталі марки AISI 304, або AISI 201 та покриті ABS пластиком. Такі моделі кріпляться у двох місцях - до стіни та підлоги. Вони є чудовою опорою та не займають багато місця. Найчастіше їх встановлюють біля унітазу. L-подібні поручні монтують на стіну в душовій зоні, вони є опорою при прийнятті водних процедур.

Зображення Поручні під умивальник для санвузлів та ванних кімнат

Під умивальник – поручні за конфігурацією схожі на «підтримку» навколо умивальника. Вони кріпляться до стіни та підлоги, виготовлені із нержавіючої сталі марки AISI 304 та мають шість точок опори. Їхні габарити досить великі, що не дозволяє їх встановлення в санвузлах невеликого розміру. Наявні також настінні поручні в ABS пластику.

Зображення Стільці для купання для санвузлів та ванних кімнат

Стільці для купання – бувають стаціонарні та з кріпленням на стіну. Якщо вага людини перевищує 100 кг – необхідно обирати стаціонарні стільці. Виготовляються із нержавіючої сталі марки AISI 304, сидіння виконується або в дереві або в пластику.

Основні стандарти установки поручнів у ванній кімнаті

Громадські душові та санвузли слід проєктувати таким чином, щоб вони були доступними для маломобільних груп населення. Горизонтальний поручень рекомендується прикріплювати на висоті 915 мм від підлоги в центрі довшої стіни з лійкою. Він має бути доступним з місця для сидіння.

Поручні для сидіння встановлюються наступним чином. Зі сторін, де можна пересісти з колісного крісла на сидіння, мають бути відкидні поручні на висоті 800 мм від рівня підлоги. Поручні мають бути заокругленні, з діаметром 30-45 мм у розрізі. Поручень повинен розташовуватися на відстані 300-350 мм від центру сидіння.

Зображення Основні стандарти установки поручнів у ванній кімнаті

Нижній рівень поручнів відносно поверхні сидіння має бути на відстані 120-150 мм.

Зображення встановлення поручнів у ванній кімнаті розміри

Горизонтальні поручні для душу довжиною 80 см встановлюються посередині душу на висоті 70-75 см від підлоги. Два вертикальних поручні завдовжки 80 см встановлюються так, щоб їхній нижній край починався на висоті 80 см над підлогою. Відстань між двома поручнями — 67-70 см.

Купон на знижку купівлі поручнів для санвузлів та ванних кімнат

Поручні для санвузлів та ванних кімнат є незамінними для тих, кому складно присідати та підніматися з місця. Вони значно спрощують життя людей з обмеженими можливостями, які прагнуть підтримувати здорову гігієну тіла. Поручні дають можливість безпечного переміщення та скорочують випадки травмування при падінні.

З ними щоденні гігієнічні процедури проходять набагато зручніше та безпечніше.

Зображення компанія SANSTORE

03083, місто Київ, вул.Пирогівський шлях, будинок 34,
Тел.: 0-800-400-218
www.san-store.com.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі AW-Therm та корисні відео на Youtube-каналі. Долучайтесь!

Переглянуто: 4 128


Залишити коментар

Telegram